Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czemu tak mało jest na naszym rynku E32 740i / 740iL

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa

    Czemu tak mało jest na naszym rynku E32 740i / 740iL

    No właśnie. Czaję się na E32 z czterolitrowym V8 i stwierdzam z płaczem że na Allegro już od paru dni nie ma żadnego egzemplarza (nie licząc E38 z 1994 które ktoś omyłkowo w kategorii E32 wystawił).

    Natomiast patrząc na ofertę E38, to silniki benzynowe o pojemności 4.0 i 4.4 ma ponad jedna czwarta wszystkich aut z allegro i ponad jedna trzecia jeśli brać pod uwagę tylko te z silnikami benzynowymi.

    Rozumiem że M60 było montowane dopiero od 1991, ale sam ten fakt nie tłumaczy dla mnie tego że o ile w innych silnikach można przebierać to 740 jest bardzo mało do kupienia (cały czas opieram się na Allegro i otoMoto). Czy ten silnik w E32 sprawiał jakieś szczególne kłopoty? Czy może koszty utrzymania i serwisu 5.0 V12 nie różniły się na tyle żeby kupować 740? (750 jest pełno na Allegro w różnych cenach)

    Wiecie w tym temacie o wiele więcej niż ja więc jeśli ktoś zna przyczynę tego stanu rzeczy to proszę mi to wyjaśnić bo ja nie mogę za cholerę wykombinować czemu jest tak a nie inaczej :D

  2. #2
    Kłopotów z M60 innych niz w E38 nie było, bo to dokładnie ten sam silnik. Różnił się tylko długością węży olejowych do filtra oleju.

    A przyznam, że 740i E32 to naprawdę fajny wóz. Swoją drogą, to zawsze oglądam się za E32 - szkoda, że tak mało zadbanych egzemplarzy.

    Ja p swoją E32 740i jechałem do Koeln - z Rzeszowa miałem kawałek drogi
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Być może chodzi o cenę.Bmw 740 na rynku wtórnym jest najdroższym modelem e32.Oczywiscie nie licząc L7,Alpin ..... ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Ja p swoją E32 740i jechałem do Koeln - z Rzeszowa miałem kawałek drogi
    No ja też się zastanawiam czy nie przyjdzie mi po auto jechać za granicę. Chociaż miałem też w głowie pomysł taki żeby kupić 750 i zrobić swapa na M60 :D

    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Być może chodzi o cenę.Bmw 740 na rynku wtórnym jest najdroższym modelem e32.Oczywiscie nie licząc L7,Alpin ..... ;)
    Tylko czemu to się nie odnosi do E38, czy mają po prostu lepszą całą paletę silników że to 4.0 V8 tak nie odstaje w górę jak (moim zdaniem) w E32?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Sam napisałeś,że e38 stanowi 1/4 wszystkich e38 w różnego rodzaju ogłoszeniach.Zauważ też,że e38 740i było wytwarzane przez cały okres produkcji tego modelu.E32 tylko 3 lata,więc normalne jest to,że jest ich na rynku o wiele mniej niż e38 .Jeśli czegoś jest mało lub jest nietypowe cena zawsze jest większa.Porównaj ceny e32 750i(cały okres produkcji) z 740i,V ósemka jest drozsza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •