Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [pozostale] mocowanie tablic "clean look"

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [pozostale] mocowanie tablic "clean look"

    nazwać to "tuningiem" to gruba przesada, ale powiedzmy że rzecz dotyczy stylizacji...

    A chodzi mi o mocowanie tablic inne niż na ramkach i bez użycia śrub.
    Moje auto w Niemczech miało blachy przyklejone na jakiś taki klej/silikon. Miało to czarny kolor, trzymało cholernie mocno (stare tablice pogięły się przy odrywaniu), jednak lakieru nie ruszyło. Teraz próbuję dociec co to było, bo mi się spodobało. Ktoś mi mówił że to taka miękka mata wygłuszająca (ale nie ma takich, sprawdziłem), gdzieś słyszałem o jakichś piankowych taśmach lakierniczych (?), gdzieś tam o klejach do szkła...

    Czy ktoś z Was spotkał się z tym lub wie co to może być??
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    Nie odpowiem na pytanie bo ni wiem , ale masz moze zdjecie ? jak to wygladalo :> :)

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Trolu chodzi pewnie o tą samą gumowatą substancję która jest np pod boczkiem w drzwiach i kleji wygłuszenie. To jest jakiś rodzaj chyba silikonu ale też nie wiem dokładnie
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    sa tez takie grube tasmy dwustronne z mega mocnym klejem, ktore sa elastyczne i to powinno trzymac, tylko trzeba dobrze odtłuścić powierzchnie najpierw... to jest cos w stylu takiej maty wygluszajacej, tylko z klejem w postaci tasmy...

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli mówimy o taśmach to polecam taśme do klejenia luster np na płytki w łazience. Baaardzo mocne
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Zdjęć już nie zrobię, bo jakoś to oderwaliśmy od fury, może co najwyżej resztki jakieś zostały. Jednak była to czarna, bardzo "ciągnąca się" (ale nie łatwo - raczej twarda) i trudna do rozerwania substancja w mniej lub bardziej regularnych paskach - raczej naklejane niż natryskiwane z jakiejś tuby. Warstwa tego na oko mogła mieć 5-10 mm grubości, chociaż to trudno ocenić bo po oderwaniu blach było odkształcone.

    Co do miękkich mat wygłuszających byłem w jednym sklepie car-audio. Jednak mieli tylko takie koło 1 mm grube i przylepne z jednej strony. O grubszych/dwustronnych nie słyszeli, i twierdzili że zawsze jak matę daje się pod tablicę to właściwe mocowanie i tak jest na śruby.

    Taśmy piankowe do luster, itp. oglądałem - ale one wszystkie są jasne i mają max 2-3 mm grubości. Nie wiem czy wytrzymałyby wilgoć, mróz, ciągłe wibracje, itp...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Zgadza się taśma jest bardzo wytrzymała .Kumpel w e39 to zrobił i kozak wygląda "no ramka look" polecam każdemu ,może się zbiore i zrobie u siebie .Zrobie oczywiście foto :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Zgadza się taśma jest bardzo wytrzymała .Kumpel w e39 to zrobił i kozak wygląda "no ramka look"
    Dobra, czyli mam wziąć taką standardową taśmę do luster z Castoramy? Jak nie to mógłbyś zapytać kumpla o rodzaj/producenta?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dowiem sie i jutro napisze (chyba ,że mnie ktoś ubiegnie )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •