Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [pozostale] mocowanie tablic "clean look"

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    dla ciekawych - rozwiązanie Hydrozagadki: ;)

    Podjechałem do warsztatu robiącego w szybach/lusterkach/reflektorach (dzięki, Sebek), tam koleś obejrzał, powiedział że to wprawdzie nie klej do szyb tylko jakiś silikon do uszczelniania (np. reflektorów), ale na klej też będzie ok.
    Różnica taka, że silikon nigdy nie zasycha, a z kleju robi się po wyschnięciu dość twarda czarna guma (demontaż - tylko skalpelem, oderwać nie ma szans).
    No i za 20 PLN ładnie mi przykleił. :)

    Gdyby ktoś próbował w domu, to przed przyklejeniem smaruje się jeszcze obie powierzchnie aktywatorem (przypomina czarną farbę) i czeka kilka min, a po przyklejeniu trzeba przytrzymać taśmą klejącą przez ok. dobę.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja gusownie przynitowalem tablice :what:

  3. #23
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja mam 4 wkręty w podkładce i 4 w rejestracji - swego czasu była mania u mnie w mieście na kradzieże blach - na moich wymiekli :)

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Cytat Zamieszczone przez bonopingwin
    Pamiętajcie że w Polskich warunkach lepiej tablice mocno przyczepić , żeby się komu do rąk nie przykleiła. W Polsce nie wolno dorabiać tablic, trzeba iść do wydziału komunikacji i rejestrować na nowo. Koszt ok 200 zł. Wiem bo tak miałem. Dorobiłem sobie jedną sztukę (tą skradzioną). Wcześniej zgłosiłem kradzież na Policji. I teraz tak : dorobiłem sobie tablicę którą zgłosiłem jako skradzioną. Jadę sobie z żoną rekraacyjnie do czech i to zonk. Mają na granicy automaty które same szczytują numery i sprawdzają je. Zatrzymali mnie. Nie pomogło tłumaczenie. Zadzwonili z przejścia na mój komisariat, szczęście że pracował, i dopiero po dwóch godzinach mnie puścili...

    Co do taśm dwustronnych ty jedyna która się nadaje musi mieć gąbkę pomiędzy warstwami kleju. Kupuje takie białe w castoramie. Tablice trzymają się niesamowicie mocno i gwarantuje że żadna myjnia czy warunki drogowe nie dadzą jej rady. Sam parenaście razy tak kleiłem i nigdy się nie urwało.
    nie wiem jak u Ciebie w woj ale u nas mozna dorobic klache tylko trzeba to zglosic po skradzeniu lub zgubieniu i w wydziale daja takie jak by skieowanie i nie dosc ze trzeba za nia prawie tylie zaplacic ile rejestracja to jeszcze trzeba jechac po to na swoj koszt, tablice robia po wawa w Zalesiu Gornym. pozdro

  5. #25
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    u nas koszt dorobienia rejestracji to 52 zł i normalnie w urzędzie się odbiera :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    A ja podejrzewam, ze ta tasma (czarna, gruba i miekka) to byla tasma dekarska do blachy.
    Jak sama nazwa wskazuje bardzo dobrze trzyma sie blachy :). Pod wplywem ciepla sie wulkanizuje i wtedy odkleic to jest naprawde ciezko. Kupilem rolke tego (inaeczej sie nie dalo) w Castoramie, jak ktos przejezdza przez Krakow - dac znac wczesniej, utne kawalek :)
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #27
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Odświeżam trochę temat. Proponuję montaż na silikon. Ostatnio jak zrywałem taka tablicę to cała powyginana, lekko się nawet ułamała i trwało to 10 minut.
    Po takiej operacji tablica raczej nie nadaje się do użycia. Oczywiście montaż na silikon na całej płaszczyźnie tablicy (nie tylko cienkie ścieżki kleju, ale cała tablica grubo posmarowana).

  8. #28
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Niezły kotlet ..... Nawet taśmy do listw są lepsze od silikonu ..... :D

  9. #29
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Niezły kotlet ..... Nawet taśmy do listw są lepsze od silikonu ..... :D
    Moje poprzednie auto miało tablice na paskach taśmy, ale nie wiem czy to zła taśma czy od słońca albo myjni, po jakimś czasie boki tablic odstawały.

  10. #30
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Ja tam wole ją znitować wkręcić, sróbami a nawet wspawać z podklejeniem i będzie trzymać na amen - demontaż szlifierką kątową hiii

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •