Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: [pozostale] mocowanie tablic "clean look"

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce
    do trójki kupiłem w niemczech śruby do tablic z zaślepkami pod kolor tła.
    z daleka nie było widać sposobu montażu

    ps. nie zwracajcie uwagi na brewki :)


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Ja mam zamontowane na dwustronna tasme.U mnie sa specjale(chyba) tasmy do przyczepiania rejestracji. Trzyma zarabiscie na metalu i plastyku. Jak chcesz to kupie i ci przysle.Tutaj mnostwo ludzi tak robi i super sprawa-zero bawienia sie z srubkami

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Re: mocowanie tablic "clean look"

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    nazwać to "tuningiem" to gruba przesada, ale powiedzmy że rzecz dotyczy stylizacji...

    A chodzi mi o mocowanie tablic inne niż na ramkach i bez użycia śrub.
    Moje auto w Niemczech miało blachy przyklejone na jakiś taki klej/silikon. Miało to czarny kolor, trzymało cholernie mocno (stare tablice pogięły się przy odrywaniu), jednak lakieru nie ruszyło. Teraz próbuję dociec co to było, bo mi się spodobało. Ktoś mi mówił że to taka miękka mata wygłuszająca (ale nie ma takich, sprawdziłem), gdzieś słyszałem o jakichś piankowych taśmach lakierniczych (?), gdzieś tam o klejach do szkła...

    Czy ktoś z Was spotkał się z tym lub wie co to może być??


    To bardzo proste - byly przeyklejone na klej do szyb - ktorym mocuje sie np. przednia szybe do karoserii - trzyma rewelacja ! Ma to bardzo szerokie zastosowanie - a co najwazniejsze nie atakuje lakieru !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    Re: mocowanie tablic "clean look"

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    To bardzo proste - byly przeyklejone na klej do szyb - ktorym mocuje sie np. przednia szybe do karoserii - trzyma rewelacja ! Ma to bardzo szerokie zastosowanie - a co najwazniejsze nie atakuje lakieru !
    A można coś takiego kupić gdzieś w detalu?

    @michal77 - dzięki za propozycję. W razie czego będę pamiętał, jeśli nie uda mi się znaleźć czegoś w PL.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #15
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Podjedz do warsztatu - gdzie wymieniaja szyby - kup od nich albo spytaj gdzie kupic.

    W sklepie z artykulami lakierniczymi powinni tez miec, kazdy blacharz / lakiernik tez to ma.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Pamiętajcie że w Polskich warunkach lepiej tablice mocno przyczepić , żeby się komu do rąk nie przykleiła. W Polsce nie wolno dorabiać tablic, trzeba iść do wydziału komunikacji i rejestrować na nowo. Koszt ok 200 zł. Wiem bo tak miałem. Dorobiłem sobie jedną sztukę (tą skradzioną). Wcześniej zgłosiłem kradzież na Policji. I teraz tak : dorobiłem sobie tablicę którą zgłosiłem jako skradzioną. Jadę sobie z żoną rekraacyjnie do czech i to zonk. Mają na granicy automaty które same szczytują numery i sprawdzają je. Zatrzymali mnie. Nie pomogło tłumaczenie. Zadzwonili z przejścia na mój komisariat, szczęście że pracował, i dopiero po dwóch godzinach mnie puścili...

    Co do taśm dwustronnych ty jedyna która się nadaje musi mieć gąbkę pomiędzy warstwami kleju. Kupuje takie białe w castoramie. Tablice trzymają się niesamowicie mocno i gwarantuje że żadna myjnia czy warunki drogowe nie dadzą jej rady. Sam parenaście razy tak kleiłem i nigdy się nie urwało.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    ja mysle ze wlasnie takie przyklejenie jest 1000 razy bezpieczniejsze niz ramka, bo jak napisal michal_5000 odkleic bylo bardzo trudno, a z ramki wyskakuje w ciagu paru sekund po odczepieniu zatrzasków...

    co do tasmy to wlasnie o ta mi chodzilo - z taka jakby gabka pomiedzy warstwami kleju - napewno bedzie mocno trzymac i bedzie na tyle elastyczna ze tablica nie odpadnie na wybojach...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    ja mysle ze wlasnie takie przyklejenie jest 1000 razy bezpieczniejsze niz ramka, bo jak napisal michal_5000 odkleic bylo bardzo trudno, a z ramki wyskakuje w ciagu paru sekund po odczepieniu zatrzasków...

    co do tasmy to wlasnie o ta mi chodzilo - z taka jakby gabka pomiedzy warstwami kleju - napewno bedzie mocno trzymac i bedzie na tyle elastyczna ze tablica nie odpadnie na wybojach...
    Dokladnie,tak ta gabka wyglada.A zeby ja wyrwac na szybko to trzeba naprawde kozaka.

  9. #19
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Z tego co czytam to piszecie o tasmach dwustronnie klejacych do mocowania np. listew na drzwiahc.. bardzo uniwersalne ustrojstwo i przydało juz sie nie raz ale czasem ma "gorsze dni" i nie przylega tak jak powinno do niektórych powierzchni.. jesli sie ktos juz bedzie zaopatrywał to polecam z zieloną powłoką którą sie odrywa, sama tasma jest czarna. miałem juz rózne te tasmy i własnie ta o której pisze była najlepsza.

    Ale tak sobie mysle ze bałbym sie osobiscie na niej kleic swoja rejestracje..

    pzdr

  10. #20
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    panowie a ja walę tablice - najlepiej i tak z umytą albo bez niej mi się gania a co do mocowania to mam ramkę i 4 wkręty przebite przez rejestrację bo u mnie to uwielbiają rejestracje porzyczać ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •