Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: test silnika m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra

    test silnika m30b30

    ma kilka pytan zwiazanych z przetestowaniem gołego silnika, stałem sie własnie posiadaczem nowego serca mam na niego gwarancje rozruchowa chce sprawdzic czy jest sens montowac w samochodzie jak wspomniałem silnik jest golutki bez oleju i obudowy filtra swój zajechany mam wyjety jak sprawdzic cisnienie oleju i kompresje, jakie wartosci sa zadowalajace?
    radzik

  2. #2
    No powiem Ci ze oprócz osadzenia silnika w stojaku lub ramie samochodu i podłączeniem rozrusznika, to możliwości nie widzę :/

    Jak masz gwarancję rozruchową (najczęściej 2 tygodnie) to wkładaj silnik w ramy i kontakt!!

    Przed założeniem silnika zawsze warto i silnik i komorę silnikową dokładnie umyć ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    halo panowie nikt z was nie kupowal silnika? prosze o rade
    radzik

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez radzik
    halo panowie nikt z was nie kupowal silnika? prosze o rade
    Przecież Ci Sylwek7 napisał.... Kupujesz tak naprawdę kota w worku. Nie mając profesjonalnego stanowiska pozostaje Ci osadzić motor w aucie i modlić się, żeby było dobrze.

  5. #5
    To jest forum 7er a nie wywróż mi z plamy oleju....

    Cudów nie ma - zakładaj i jazda!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jedyne co możesz zrobić to zdjąć dekiel zaworowy sprawdzić krzywki na wałku i dźwigienki zaworowe,oraz zdjąć miskę olejową i sprawdzić panewki.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    Wykrec termostat i go obejrzyj. Ja u siebie zmieniałem silnik dostałem gwarancje rozruchową założyłem i klops. Ktos wyciął termostat bo była uszczelka pod głowica do zmiany. Gość zwrócił mi połowę kasy za motor, zrobiłem remont i teraz mam dużo większą pewność że troche na nim pojeżdże.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •