Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: moja 7mka zdechła :(

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice

    moja 7mka zdechła :(

    Witam. Pisząc ten post jestem jeszcze w szoku. Z moją e38 stało się coś strasznego :( Jechałem niby nic a tu nagle pojawił mi się komunikat mniej więcej brzmiący: Prog albo perv trans i chyba dalej problem. i od momentu wyświetlania auto wkręcało się na max 2000 obrotów i było słychać tylko jakieś syczenie jak by turbo zamiast normalnego dźwięku v8 potem auto jakoś dalej trochę się wkręcało ale tak jak bym miał pod maską 60km a nie 235. Wjechałem na jakiś parking. Wyłączyłem auto na jakąs minutę - dwie i potem znowu włączyłem i było wszystko okej ale po 2ch minutach znowu to samo - ten sam komunikat i ten sam muł. Dodam jeszcze, że po tym komunikacie nie dało rady przełączyć się na steptronic. I później na domiar złego jechałem jakoś na tej zamółce do domu i myślałem, że jestem na steptronicu a byłem na D i dałęm wajchą do przodu i wskczyło mi na N i po przejściu na D strasznie szarpło i już całkowicie auto przestało jechać tak jak by było na N. dotoczyłem się jakoś do takiej uliczki i cały czas auto jakby było na N. Co się mogło stać? Jak to naprawić i jakie kurcze mniej więcej będą koszta tego przedsięwzięcia. Czy trzeba całą skrzynie wymieniać czy może to jakiś błąd komputera??
    Naprawdę proszę o pomoc bo kurcze teraz jestem w kropce. Rano chyba będe dzwonił po lawetę i trzeba będzie auto ściągnąć do domu....

  2. #2
    7ka
    Gość
    skrzynia :(

    jechales na awaryjnym programie 3 bieg

    ale spokojnie mozna naprawic lub kupic uzywana skrzynie

    glowa do gory ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wygląda na skończoną skrzynię ...

    Ale może to być także wina innych podzespołów - dlatego trzeba podjechać do dobrego szpeca, żeby to ocenił organoleptycznie ...



    A gdy bylo tak - byl błąd i tryb awaryjny , wyłączyłeś i włączyłeś silnik i nie było trybu awaryjnego przez chwilę, to chodziła normalnie - czy był objaw taki jakby sprzęgło ślizgało ?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Dziękuję Bardzo za odpowiedzi!
    Jak wyłączyłem i włączyłem silnik to przez jakiś czas nie było trybu awaryjnego i nie było również objawów ślizgania się sprzęgła. Jednak po jakimś kilometrze (mniej-więcej) znowu włączał się awaryjny i znowu były objawy jakby ślizgania

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Może ma prawo tak robić. Na pewno wrzucenie D podczas jazdy przy wciśniętym pedale gazu dobiło skrzynie już na amen.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    No tego też się obawiam. Byłem strasznie zdenerwowany bo miałem jechać do znajomego, waliło mi się coś ze skrzynią, jakiś palant którego zabrałem przy okazji coś pier***** pod nosem i myślałem, że zaraz mu krzywdę zrobię i że jestem na steptronicu i wrzuciłem na N a potem na D.

    Ciekawą rzeczą była też, że z N na D i na odwrót bieg zmieniał się jak na steptroniku (bez naciśnięcia tego guzika podczas zmiany biegów) (teraz też się tak dzieję)

    Znajomy, który wziął mnie na lawetę rozmawiał z jakimś Mechanikiem z wioski koło mnie (Nowy Karolinów - może ktoś zna bo podobno sprowadzają mu auta z automatami z wawy i okolic) i ten mechanik podobno mówił, że to jakiś koszyk mógł paść???

    Zastanawiam się czy bawić się w naprawy czy ładować nową skrzynie poprostu.

    I tu także kłania się pytanie, jeśli bym ładował skrzynię to czy pasuję od modelu po FL i z anglika?

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Chłopaki Ci na pewno odpowiedzą co można w auto włożyć jak im podasz szczegółowe info o samochodzie i skrzyni.
    A kosz to nie jakiś kosz tylko podstawa skrzyni :) to zawsze siada jako pierwsze i tanie nie jest. A remont jak będziesz robił to zrób kompletny, żeby ten mechanik Ci nie próbował wymienić samego kosza bo kosz kosztuje powiedzmy 2500zł a jak nie wymieni się przy wymianie kosza także jakichś tam tłoczków i innych dupereli to za pół roku będziesz miał znów po koszu.
    Temat naprawy skrzyni był wałkowany dużo razy.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    to już chyba wolę kupić za 2 tysiące skrzynie nową. Trafia mi się z 2000roku od 735 z anglii

    jak coś to mój Vin to: WBAGF41080dk38400
    Model: 735I
    Typ: GF41

    ps. O jednym bym zapomniał. Jak auto wrzuciliżmy na lawetę to naszym oczom ukazała się dość duża plama oleju w miejscu gdzie ato stało i to pod skrzynią. Czyli zaczęlo cieknąć ze skrzyni - wcześniej tego też nie było

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    u mnie było podobnie okazało się ze mam za mało oleju w skrzyni po wymianie przeszło

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    No tego też się obawiam. Byłem strasznie zdenerwowany bo miałem jechać do znajomego, waliło mi się coś ze skrzynią, jakiś palant którego zabrałem przy okazji coś pier***** pod nosem i myślałem, że zaraz mu krzywdę zrobię i że jestem na steptronicu i wrzuciłem na N a potem na D.

    Ciekawą rzeczą była też, że z N na D i na odwrót bieg zmieniał się jak na steptroniku (bez naciśnięcia tego guzika podczas zmiany biegów) (teraz też się tak dzieję)

    WRZUCENIE Z "d" NA "n" W KAZDEJ SYTUACJI NIE JEST SZKODLIWE DLA SKRZYNI !!!

    i wlasnie dlatego NIE TRZEBA wciskac przycisku zabezpieczajacego - tak wlasnie ma byc. :]

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •