Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: moja 7mka zdechła :(

  1. #21
    7ka
    Gość
    w e34 mialem wyciek z chlodnicy oleju... podobna sytuacje..

    wlewa sie z boku skrzyni od spodu ;)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    no tak ale czemu ten wyciek mógł się zrobić? i to tak w parę minut?

    No to na dniach muszę kupić ten olej i władować tam. Ile tego oleju tam wchodzi? Jaki najlepiej kupić (w miarę gęsty zważywszy na ten wyciek) oraz gdzie ten olej się wlewa :D
    ŻADEN GĘSTSZY ! - taki jaki ma byc, musisz zobaczyć na tabliczce przy skrzyni jak si enie myle - na forum było o olejach, wycieki się usuwa po przez wymiane np uszczelki a nie wlewanie innego oleju...

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ale byś głupotę zrobił Bogdan :D

    Spisz dane z tabliczki i zapamiętaj jej kolor bo to istotne. Kup właściwy olej do Twojej skrzyni i pamiętaj, że wraz z wymianą oleju wymienia się filtr w skrzyni! Nie wiedzieć czemu, są tacy co tego nie robią :razz:
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Witam. Auto niedawno odebrałem. Śmiga jak nóweczka. Dodatkowo znam przyczynę krztuszenia się mojego auta na wolnych obrotach - czujnik wałka (ale to będę robił dopiero po niedzieli) Wracając do skrzyni biegów to u mnie bodajże od nowości nie był zmieniany olej w skrzyni! A auto ma rzeczywistego przebiegu coś koło 250-260tys.
    Skutkiem tego podobno była cała popalona skrzynia w środku nienadająca się do niczego.

    I teraz tak. BMW e38 przeznaczone na rynek USA nakazuje zmieniać olej co (w przeliczeniu na km) jakieś 50tys. km. A z kolei 7mki wysyłane na rynek europejski (z takimi samymi skrzyniami) mają już skrzynie bezobsługowe, gdzie się oleju nie wymienia.
    Jakie są tego skutki przekonałem się na własnej skórze.

    Żałować, nie żałuję. Trafiła mi się skrzynia prawie jak nóweczka i auto teraz śmiga jak malinka. (dodatkowo co mnie zdziwiło strasznie poprawiło się wspomaganie w aucie - można teraz prawie, że kierować samochodem za pomocą najmniejszego palca u ręki :] )

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Żałować, nie żałuję. Trafiła mi się skrzynia prawie jak nóweczka i auto teraz śmiga jak malinka. (dodatkowo co mnie zdziwiło strasznie poprawiło się wspomaganie w aucie - można teraz prawie, że kierować samochodem za pomocą najmniejszego palca u ręki :] )
    Cieszę się, że wszystko w miarę dobrze się skończyło. A tak z ciekawości spytam, jaki wpływ ma to wszystko na wspomaganie w aucie? Bo borykam się z problemem servotronica, na postoju strasznie ciężko kręci się kierownicą, trzecią pompę wspomagania już mam założoną, czujnik servotronica na maglownicy też wymieniony i wspomaganie dalej się zacina..

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Bo borykam się z problemem servotronica, na postoju strasznie ciężko kręci się kierownicą, trzecią pompę wspomagania już mam założoną, czujnik servotronica na maglownicy też wymieniony i wspomaganie dalej się zacina..
    Kasowałeś błędy?

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Cieszę się, że wszystko w miarę dobrze się skończyło. A tak z ciekawości spytam, jaki wpływ ma to wszystko na wspomaganie w aucie? Bo borykam się z problemem servotronica, na postoju strasznie ciężko kręci się kierownicą, trzecią pompę wspomagania już mam założoną, czujnik servotronica na maglownicy też wymieniony i wspomaganie dalej się zacina..
    Też mam z tego zagadkę. Jak rozmawiałem jakiś czas temu ze znajomym, który prawie 15 lat 7mkami ganiał to mówił, że ma to jakieś połączenie ze skrzynią. Czy to prawda to nie gwarantuje bo gość mechanikiem nie jest a swoich aut samemu nie naprawiał.

    Po niedzieli będe u tego mechanika u którego robiłem skrzynie. Ten koleszka to z kolei chodząca encyklopedia wiedzy mechanicznej i elektronicznej i napewno o to spytam

    W każdym bądź razie przed wymianą skrzyni kierownica chodziła mi dość ciężko (stało się tak od pewnego momentu, bo jak kupowałem to było w miarę dobrze ale nie tak dobrze jak jest teraz) hamulec też się dość ciężko wciskał (a czasami jak jechałem bardzo wolno - np. na parkingu to prawie jak bym kamień naciskał) a teraz jest wszystko okej.

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Bo borykam się z problemem servotronica, na postoju strasznie ciężko kręci się kierownicą, trzecią pompę wspomagania już mam założoną, czujnik servotronica na maglownicy też wymieniony i wspomaganie dalej się zacina..
    Kasowałeś błędy?
    Kasowałem, ale dość dawno, był czas, że wspomaganie chodziło nawet dobrze, tylko nie pamiętam już czy akurat z powodu tego kasowania. Coś czuję, że będę musiał udać się na porządną diagnostykę do Was, na przykład na jakimś zlocie, bo jak Wy nie dacie rady tego zdiagnozować, to nikt nie da :P

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja czekam na odpowiedź :) niby servo nie mam ale ja i tak twierdze, że mam. Zawsze rano zawożę synka do przedszkola i kiera rano po odpaleniu gdy auto nie jest jeszcze zupełnie ciepłe kręci się małym paluszkiem i tak cały czas do póki nie wyskoczę na szybką, dwujezdniową drogę do pracy gdzie zasuwam dość szybko, powiedzmy od 140-180km/h w zależności od pogody i natężenia ruchu. Po takim przelocie kierownica już nie kręci się tak przyjemnie tak jak by się zawieszała co zauważyło już wielu ludzi
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Coboss! Zaczął bym od kontroli i ewentualnej wymiany paska wielorowkowego.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •