Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Opel Calibra Legendardny Dresowóz

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa

    Opel Calibra Legendardny Dresowóz




    Jak by nikt nie widział co to za samochód to może trochę informacji o nim :

    Opel Calibra – samochód firmy Opel, popularny dresowóz.

    Wygląd

    * Czerwony kolor, często wyblaknięty i/lub zmatowiały.
    * Duża ilość naklejek, w stylu „16v”, „turbo”, „nitro”, „power”, „sport” i „tuning”.
    * Decale w stylu tribal.
    * Neony pod autem lub diody w spryskiwaczach.
    * Głośny wydech – dwie rury o średnicy kominów elektrowni, lekko skierowane do góry.
    * Masa szpachli odpryśniętej pod czerwonym lub bladoczerwonym lakierem.
    * Kierowca z obowiązkowym łokciem za szybą.

    Tuning wewnętrzny

    * Masa głośników.Tuba basowa
    * Plastikowy chrom - końcówka tłumika.
    * stalowe felgi pomalowane na biało farbą olejną
    * kokpit pomalowany na niebiesko spreyem
    * Szpanerski lewarek zmiany biegów (najczęściej jest to podobnizna właściciela, czyli pusta trupia czacha).

    Dane techniczne

    Cali jest najczęściej wyposażona w ogromnie zaawansowany technicznie 8 zaworowy silnik o pojemności 2.0 i mocy aż 115 KM pochodzący z modelu Vectra A. W połączeniu z masą auta, która wynosi 1285 kg daje to znakomite osiągi porównywalne z bolidami Formuły 1. Spotykane były też silniki 2.0 mające zaworów 16 pochodzący z Vectra B. Silnik dysponował mocą 150 KM co pozwalało na zostawienie w chmurze spalonego oleju połączonego z gazem większości Golfów lub BMW. Pozwalało, bo konie te jako nie spętane uciekały zaraz po pierwszym otwarciu maski (najczęściej na trasie salon-dom). Okazywało się też, że połowa z pozostałych była nie podkuta. Silniki o pojemności powyżej 2 litrów to mit, który można przeczytać na kartach bajek dla dzieci. Na uwagę zasługują też znakomite światła mijania, dzięki którym bez problemu można potracić po zmroku idącego poboczem drogi pieszego.

    Wyposażenie

    Wszystkie modele Cali były fabrycznie wyposażone w:

    * Instalację LPG;
    * Filtr stożkowy;
    * Czerwone zaciski hamulcowe;
    * Magnetyzery paliwa;
    * Tuning rezystory;
    * Popękane spojlery z włókna, za dodatkową opłatą mogła także schodzić z nich farba;
    * Ciemne szyby z odchodzącą folią i pęcherzami powietrza.
    * Niebieskie neony wykonane z rurki PCV i żelu do USG oraz diód typu superhiperextra flux
    * Xenony typu HID (c***a Itak Dają) ustawione na przeczesywanie nieba w poszukiwaniu UFO o klorze pasującym do neonów
    * Rozkładane tylne siedzenia - żeby zmieścić większą butlę z gazem lub zrobić
    dodatkowe miejsce na tubę


    Uwaga auto ma najwięcej punktów reputacji pod Remiza

    Remiza strażacka – odpowiednik starożytnej agory (nie tej od Adama Michnika). Centrum życia wiejskiego, odbywaja się tam imprezy zwane Remiza Party, a późno w nocy gdy większość imprezowiczów jest już poddana wielu czynnikom wpływające na agresję, rozpoczyna sie Sztacheta Party.


    Jak Mieć więcej mocy i punktów reputacji pod remizą mając Calibre odpowiadam

    * Strumienica łuskowa (+15KM);
    * Stożkowy filtr powietrza (+8KM);
    * Zdarte felgi (+5,25421KM);
    * Naklejka z napisem Nitro (+0,00001KM);
    * 2000 watowy system audio (+2 lachony);
    * Deska do prasowania na klapie bagażnika (+15 KM, +10 km/h, +5 LNS);
    * Emblemat LPG na grilu (+5 KM, +10 LNS).








    A jakie jest wasze zdanie na temat tego auta , ja ogólnie do auta w seri nic mam poza tym że auto jest coupe mając 3 drzwi ;) ?
    chyba nie ma innego auta którego tak psują wieś tuningiem ....


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    216
    BMW
    e38 735 INDYWIDUAL German Style
    Skąd
    Warszawa
    o a ja sie w tym temacie az wypowiem ja przed moja historia z bmw jezdzilem takowym oplem ktory mysle mialem zrobiony w bardzo dobrym stylu(moim zdaniem)wsadzilem w to auto 15tys i choc ma ono zla renome wsrod kierowcow to ja to auto bardzo lubie i bardzo dobrze wspominam.

    tak przykladowo zapodam fotke mojego auta

    pozdrawiam hubus

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3ae7cc7e7.html

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Twój wygląda w miarę spoko , i jak powiedziałem nie mam nic do tego auta tylko do tych co je psują


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

    :x :x :x :x :x :x :x :x :o

    8/ 8/ 8/ :razz: :razz: :razz:





    :zzz: :zzz: :zzz: :zzz: :zzz:



    :D :D :D :D :D :D :D

    :D :D :D :D :D :D :D

    :P :P :P :P :P :P :P :P


    dokładnie takie emocje mam po przeczytaniu twojego opisu
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    Halo halo kolego właśnie zgnoiłeś naprawdę zacne auto!! mam znajomego poruszającego się Calibra 2.0 Turbo 4x4 jego autko jest w 100% seryjne zadbane wychuchane. A jazda tym samochodem daje naprawdę dużą frajdę osiągami bije większośc poruszających się po Polskich drogach BMW dodam link z info o tym aucie http://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_Calibra

    Równie dobrze mogłeś napisac to samo o BMW E30, WV Golf 2,3 , czy Oplu astrze które mają nie mniejsze powodzenie u wiejskich tjunerów :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    216
    BMW
    e38 735 INDYWIDUAL German Style
    Skąd
    Warszawa
    i koledzy coraz wiecej sie niestety widuje e38 po tjuningu:(auto niestety robi sie wiekowe i coraz tansze i wiekszosc bandziorów ze wsi chce takowe miec :(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    conan997 nie wiem czy zrozumiałeś ale mi nie chodziło o samochód tylko o wiejskich tjunerach którzy psują ten samochód



    mnie najbardziej boli jak wiedzę ostatnio coraz więcej e38 z puzonami z tyłu .... albo co po niektórzy robią z longów rajdówki o naklejkach alpine nie wspomnę ....


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    No luz może i mnie poniosło :D ale to samo można napisac o wielu innych autach zwłaszcza w naszej kochanej Polsce

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    jak na opla , to mogę powiedzieć że udał im się... bardzo ładny samochód, to że teraz jest w posiadaniu często takich ludzi a nie innych to już nie jego wina..

    jakby e38 miało silniki 1.6 1.8 2.0 i kosztowało ok. 6 tys złotych, to na pewno taki artykuł też pasował by do e38, bo na bank było by pełno młodocianych pseudotunerów którzy chcieliby coś dodać od siebie.

    ale wracając do tematu , jak wyszedł w 1990 roku to musiał zrobić nie jedno szybsze bicie serca u miłośników aut. heh

    poza tym tak ma wyglądać nowa


    stara calibra jednak miała ładną linię i to można jej przyznać, może za słabe silniki, ale fakt były wersje wyścigowe po 570 KM :)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    te nowe auta sa jakies takie "pekate" niepodoba mi sie to

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •