Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: ROZRZĄD

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW

    ROZRZĄD

    WITAM WSZYSTKICH !!Panowie potrzebuje bardzo szybkiej informacji na temat ustawienia rozrządu w m30 b30 konkretnie chodzi mi o znaki ustawienia na kołach wałka rozrządu i kole zamachowym.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Dzięki kolego,jest to dość ogólne ale pomocne. ja ustawiłem koło zamachowe na punkcie OT i na znaku obudowy , interesuje mnie tylko ustawienie wałka głowicy bo jak na razie ustawione mam na całkowitym zamknięciu zaworów pierwszego cylindra. Odpala ładnie ale mimo wszystko denerwuje mnie fakt że nie miałem punktu odniesienia do ustawienia na głowicy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Jestem zmuszony odświeżyć temat. Ustawiam rozrząd w swoim m30b30 i...

    Punkt OT na kole zamachowym jest ustawiony równo z domniemanym znakiem na bloku - ale powiedzcie mi, gdzie dokładnie ten znak jest. Ja znalazłem idealnie pionowo jakby wskazujący głowice. Skrajne tłoki - pierwszy i ostatni - są równo z blokiem, czyli w momencie sprężania, reszta tłoków maxymalnie na dole. Czy dobrze znalazłem ten punkt?

    No i ustawienie wałka w głowicy. Wyczytałem że ma to wyglądać jak na obrazku zamieszczonym wyżej, czyli klin ma być na południowy-zachód względem głowicy i śruby mocujące muszą być równo dwie w pionie i dwie w poziomie do silnika i głowicy.

    Pomóżcie mi koledzy;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    A ja mam pytanie kiedy w naszych cudach powinno sie wymienic kompletny rozrzad, moje M30B35 ma przejechane 425 000km.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez m.r.77.bmw Zobacz posta
    WITAM WSZYSTKICH !!Panowie potrzebuje bardzo szybkiej informacji na temat ustawienia rozrządu w m30 b30 konkretnie chodzi mi o znaki ustawienia na kołach wałka rozrządu i kole zamachowym.
    na dole masz znak na deklu a na kole OT a walek ustawiasz na mijanke 6 lub 1 cylindra(trzeba dokladnie patrzec na krzywki i dzwigienki) jak sobie ustawisz to zobaczysz ze jak przestawisz o jeden zabek to sie nie bedzie zgadzac.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    na dole masz znak na deklu a na kole OT a walek ustawiasz na mijanke 6 lub 1 cylindra(trzeba dokladnie patrzec na krzywki i dzwigienki) jak sobie ustawisz to zobaczysz ze jak przestawisz o jeden zabek to sie nie bedzie zgadzac.

    a czy da się w jakiś sposób dojść czy dół jest dobrze ustawiony czy wystarczy patrzeć na koło po którym "chodzi" czujnik położenia wału? Innym słowem czy dużo jest rozbierania żeby SPRAWDZIĆ czy rozrząd jest dobrze ustawiony?
    W moim aucie jest ruszany i boje się że źle ktoś złożył.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    trzeba sciagnac pokrywe zaworów i pokrecic walem ale najlepiej poprzez kolko alternatora zeby wiska nie sciagac

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    trzeba sciagnac pokrywe zaworów i pokrecic walem ale najlepiej poprzez kolko alternatora zeby wiska nie sciagac
    to pokrywę wiem jak się ściąga i tak będę zawory regulować. A co dalej? W jakim położeniu ma być wałek? A dół jak rozpoznam?
    Słyszałem że coś się robi z napinaczem łańcucha żeby sprawdzić położenie czy to prawda?

    Pytanie czy wiesz może z czego może się lać olej jeśli silnik jest strasznie mokry w okolicach czujnika położenia wału, właściwie ucieka jakby ze śruby napinającej... niby dużo nie kapie ale z pół litra na 10 000 km i boje się że tamtędy może ssać lewe powietrze.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    umyj i sprawdz gdzie cieknie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •