Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Koszt gazu do 740 e38.

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    No cóż, trochę ponad 42 KM z cylindra.... Nie jest to seryjne m62.
    u mnie jest w tej chwili też delikatnie więcej niż 42 konie i co z tego ? jak czas na podanie paliwa jest duży .....


    Teraz co do aspektów technicznych, nie zaobserwowałem efektu przełączania na benzynę w górnej partii obrotów. Po prostu skrzynka przełącza bieg i dalej ładnie ciągnie.... Podgląd LiveData zdaje się potwierdzać, że całość działa precyzyjnie, bo lambdy działają w pełnym zakresie obrotów a wskaźnik adaptacji nie odbiega od norm przewidzianych dla benzyny.
    hmm a jak to sprawdziłeś jak przy max bucie masz open loopa i ecu nie koryguje składu mieszanki leci tylko po tps + przepływce ?
    jak sprawdziłeś czy się podpierał benzyna czy nie ? sadzę że nie sprawdzałeś ?
    hmm właśnie i tu jest problem z automatem nie idzie dokładnie tego sprawdzić na parametrach live data bo czas odświeżania w programie jest dłuższy niż moment max buta bo skrzynia wrzuca bieg na następny


    Nie będę podejmował polemiki w temacie jakości komponentów różnych dostawców sprzętu, bo mam za mało praktyki w tym temacie, nie mniej obserwując pracę różnych instalacji dochodzę do wniosku, że jednak jest szansa na tańsze rozwiązanie przy zachowaniu jakości i parametrów spełniających oczekiwania większości "normalnych" użytkowników. Fakt, że wiele zależy od precyzji montera, jest niepodważalny.
    Dlatego Polecam Staga 300 z odpowiednimi i wtryskami i reduktorem
    dla osób szukających największego stosunku ceny do możliwości

    jednak te rozwiązanie nie jest tak trwałe jak np Prins czy Omegas

    pytanie tylko ile osoba montująca ma zamiar jeździć tym autem

    jeśli 10 000 rocznie i po 3 latach zmienić auto to montaż omegasa czy prinsa nie ma sensu

    jeśli ktoś robi 40 000 rocznie i chce autem pojeździć montaż staga nie ma sensu

    Cieszę się, że swoją niezależną i obiektywną opinią pomagasz innym, ale kontrola najwyższą formą zaufania ;) Dzięki temu choćby już nie piszesz o instalacjach Prins jako o czymś nieakceptowalnym i gorszej kategorii.... :medit: A opinie osób zadowolonych z alternatywnych do proponowanych przez Ciebie rozwiązań tylko to potwierdzają.
    Zgadza się dlatego uważam powinna napisać jaka ma nogę i czego oczekuje od instalacji i ile chce nim pojeździć

    Na koniez tego OT prośba - Nikoś, zejdź na ziemię i wsłuchaj się w oczekiwania użytkownika, bo nie każdy jeździ z gazem w podłodze i lata bokami od chwili uruchomienia po wyłączenie zapłonu. Są też tacy, którzy lubią brzmienie V8 w zakresie obrotów gwarantujących komfort dla uszu i portfela.
    Właśnie Sylwek I Do Tego Dążymy tylko odmiennymi drogami

    Osoba pisząca powinna napisać czego wymaga od instalacji i czy się sprawdzą

    niestety niektórzy na tym forum lubią słuchać jak brzmi v8 na wysokich obrotach i chcą by ta melodia była tania i pod względem kosztów paliwa i kosztem utrzymania auta ( by gaz nie psuł silnika)

    wiele na tym forum co lubią ciche mruczenie v8 mają automatyczna skrzynie biegów i chyba sam wiesz jak sie wyprzedza automatem na trasie , kickdown i wyprzedzasz warto by w ten nieświadomości nie niszczyli se autek



    Więc Sylwekk Prośba do ciebie niech każdy napisze co wymaga od instalacji i czy spełnia jego wymagania


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #32
    Który chce przerwę??

    Ja tam wiem.

    Po prostu Nikoś jest o niebo lepszy od tych, co wymyslili gaz, lepszy od wszystkich naszych użytkowników razem wziętych i dlatego nikt nie rozumie teorii snutych przez właściciela najszybszego wozu w Warszawie i okolicach. CSL-y E46 i nawet te wszelkiej maści uturbione jednostki - strzeżcie się!!!!

    Alpina 4.6 to pikuś - prościzna i lipa

    Załóż sobie Nikos jakies forum, bo tutaj naprawdę nikt nie nadąża za Twoimi teoriami i czytając takie tematy w jakich bierzesz udział powiem szczerze - ja bałbym się LPG jak ognia. Zejdź chłopie na ziemię, zajmij się albo kwiatkami doniczkowymi albo małolatami, bo nic z tego nie będzie dobrego

    A może z innej beczki. Może chcesz zostac moderatorem działu LPG?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To może ja się wypowiem na temat LPG bo mam w tym temacie pewne doświadczenie ...


    Co do gazowników i instalacji - NIE widziałem w żadnym samochodzie prawidłowo założonej instalacji sekwencyjnej - a trochę ich już widziałem i trochę poprawiałem - po prostu gazownicy to paproki nie z tej ziemi - totalne bezmózgi nie mające pojęcia o mechanice samochodowej !

    Większość z nich uważa, że wie wszystko - a nie potrafi prawidłowo założyć instalacji do najprostszego samochodu...


    Zakładają do samochodów o dużej mocy reduktory nie przewidziane do nich , wszystko chodzi na rurce 6mm - nawet jak ma 300 koni , wszystko chodzi na czerwonych valtekach - nawet jak ma bardzo krótki czas wtrysku , wszystko ma trójnik pomiarowy zalożony przed filtrem fazy lotnej - bo po co filtr ma przekłamywać pomiary ? , wiercą kolektor metr od wtrysku benzynowego , wężyki do wtrysków jeden ma 30cm a drugi 5cm ...


    A ile to kosztuje zalożyć wszystko odpowiednio - 30min pracy więcej , godzinę ? 300zł więcej - i tak klient za to płaci ...


    Dla tego też będę zaskoczony jak zobaczę całkowicie prawidłowo założony gaz , z odpowiednich komponentów ... Co i tak nie znaczy, że samochód chodzi na nim prawidłowo ...

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    xsilver - wreszcie ktoś dobrze pisze , chwała ci za to , niech ci wódki nie zabraknie

    sylwek7 - nie nie chce być moderatorem

    ja tylko chcę by ludzie nie byli zrażeni do gazu i nie kupowali diesla ... i nie będę reagował na twoje zaczepki

    xsilver to nie do końca wina gazowników piszą że kme silver jest do 270 , gold do 450 brc max do iluś tam to wina też producentów że przechwalają się w możliwości swoich produktów , niestety tacy jak sylwek7 uważa że producent wie co pisze ale my wiemy że tak nie jest ....


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #35
    Zaczepek nie ma, ale cały temat nabiera takiego tonu, że naprawdę bałbym się LPG

    Po co komu mącić w głowie co to jest OpenLoop? Taki przykład

    Echhh
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    hmm dlaczego odpowiadam bo 90% gaziarzy to druciarze

    na pewno po przeczytaniu tego wątku zastanowi się czy dać byle komu auto do zagazowania i na co zwrócić uwagę i o co ścigać gaziarza


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a genius max w m60b30 wystarczy??

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    8
    BMW
    wkrotce bedzie
    Skąd
    walbrzch
    xsilver pytanko do ciebie, czy ty montujesz gaz i czy u ciebie mozna sobie instalke zrobic?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •