Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: [ zawieszenie] wymiana amortyzatorow w E38

  1. #41
    OK.
    Trzymaj sie

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Odnawiam temat wymiany amorow. Zbieram sie do wymiany przednich (mam EDC) i mam pytanie, czy cos procz amora warto wymienic? Chodzi mi czy sa jakies lozyska , gumy bezposrednio zwiazane z amorem ktore warto zrobic prZy okazji..?

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    siemanko badstuff jak robisz przod to spokojnie rozbierz na czesci pierwsze gorne mocowanie amora i wyczysc/przesmaruj lozysko slizgowe.napewno nie zaszkodzi.ja u siebie profilaktycznie zrobilem i jest ok(wczesniej tez bylo ok ale przezorny zawsze ubezp.) poza tym z przodu wiecej nic nie ma interesujacego.

    acha sprawdz oczywiscie stan gumy gornego mocowania amora rowniez.

    pozdro :medit: :medit: :D :D :D :D
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  4. #44
    Tak jak arielowaty pisze ;)

    Sprawdź sten gum pod sprężynami i stan gumy górnej na łożysku a w razie potrzeby (porwanie, przetarcie) wymień

    Nic więcej złego Cie raczej nie zaskoczy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Dzikei za szybka odp. W niedziele biore sie za wymiane :) A czy tego lozyska sie nie wymienia? Mozna jakos okreslic stan tego lozyska po wyjeciu?

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    ellooo bedziesz widzial w jkim jest stanie.....z tego co pamietam sa tam chyba kulkeczki ale nie jestem pewien bo to rok temu robilem..naprawde nie pamietam ale jest to tak proste jak konstrukcja cepa nie mozesz nic zepsuc :D :D :D :D :D :D :papa:
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  7. #47
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja robie tak, nagrzewam tuleje amortyzatora palnikiem, zakladam klucz na tuleje (jest tam miejsce), mocno staram sie przekrecic tuleją a kolega stara sie zbic mlotkiem amortyzator, 2-3 proby i praktycznie zawsze zchodzi,

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witam, mam pytanie odnośnie przednich amortyzatorow. Czy ta dolna podstawa sprezyny jest na stale czy mozna ja obkrecic ?

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    U mnie w EDC jest zdejmowana, w Sachs też, nie wiem jak w innych

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Lewe koło(16 cali - jeszcze zima) u mnie prawie obciera o amortyzator, z prawej jest ok i wyglada to tak jakby ta podstawa byla zle ustawiona.

    Jest mozliwosc aby podstawa byla zle ustawiona, przyszedl nowy amor Sachsa i jest bajeczka :) Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Zielas ; 26-05-2016 o 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •