Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Wątek: [ zawieszenie] wymiana amortyzatorow w E38

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    wielkie dzieki bede probowal.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Powodzenia. :)

  3. #33
    Moge isc o zaklad ze sciagaczem szybciej i moze bezpieczniej, ale ile osob - tyle szkol.
    Dzialaj i powodzenia

  4. #34
    7ka
    Gość
    a jak sie nazywa po niemiecku saciagacz sprezyn.. :?

    i czy mozecie powiedziec mi krok po kroku jak sciagnac sprezyny przednie... bede bardzo wdzieczny

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    sciagacz to sobie sam zrobilem,interesowalo mnie tylko jak wyjac amortyzator.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Moge isc o zaklad ze sciagaczem szybciej i moze bezpieczniej, ale ile osob - tyle szkol.
    Dzialaj i powodzenia
    Tak jak piszerz sylwek7,każdy ma swoje wypróbowane sposoby.
    Ja tak robiłem i niewiem czy ściągaczem będzie szybciej,mysle że na odwrót gdyż odchodzi Ci czas jego skręcania.A bezpieczniej też jest bo sprężyna po podniesieniu auta jest luźna a w ściągaczu jednak ściśnięta.Kiedyś byłem przypadkowym świadkiem jak sprężyna podziękowała ściągaczowi za współpracę :razz: .No ale licho czycha wszędzie.I jeszcze raz tak jak napisałeś...ile ludzi tyle sposobów,ważne żeby było w miare bezpieczne,jak najmniej się przy tym narobić i uzyskać zakładany efekt :) sorki za OT :D

  7. #37
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Wymieniałem przód i śruba w piaście( ta co mocuje cały amor) mi pękła !!!!!!!!! Dwa dni zmęczyłem nad rozwierceniem jej z piasty żeby gwintu nie uszkodzić!!! Radze dobrze oczyścić gwint wystający aby przy wykręcaniu aby nie zatarła sie i też ci nie pękła. Możesz też wykręcać a jak potrzujeszx opór (Duży) to wkręcaj i używaj dużo odrdzewiacza.

    Tył to Kosmos musisz rozebrac tylnią kanape i tylnią pułkę to jeszcze nic !( uważaj przy wykrecaniu śrub w środku aby nie zbić sobie szyby tylniej !!!!!!!!) ale musisz wybić amortyzator który jest mocowany na tuleji przykręcany śrubą !!!!!!!!!! Ja śmigałem młotem 10 kg i nie pomagało ! Polałem odrdzewiaczem i zostawiłem na całą noc . Rano młot i udało sie ! Powodzenia Wymieniałem już w różnych autach amory ale w E38 dały mi w kość czego nikomu nie życze !

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    juz po problemie!tyl sie okazuje ze nie jest taki zly,trzeba miec tylko sposob.W przyszlosci zajmie mi to pol godziny na strone :) Dzięki za wszelkie porady.Pozdrawiam

  9. #39
    No to phdream zapraszam do warsztatu, kiedy trafi sie jakis piekny tylny amortyzator na wymianke - pisze przy wszystkich.
    Stawiam litr wodki, jesli wymienisz od A do Z nie ruszane wczesniej dwa amortyzatory tylne w E38 w godzine. Mowimy nie o odkreceniu go w pol godzinki z samochodu tylko wszystko. tylna polka, sprezyna, zamont...
    Nie wypisuj przynajmniej takich bzdur ze jedna strona w pol godziny... Prosze

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    dlaczego mierzysz ludzi swoja miara :| ja wiem ze to zrobie i nie bede tobie tego udowadnial.Pozdrawiam :papa: i nie mam zamiaru dyskutowac na ten temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •