Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Żarówki do przełączników

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Żarówki do przełączników

    Pomóżcie...
    Ręce mi opadają. Czy widział ktoś takie coś ale w wersji orange/amber/pomarańcz lub jakkolwiek inaczej to zwał?

    Mieszkam niestety w małej miejscowości i żaden ze sklepów nie ma tego w jedynie słusznym kolorze. Są we wszystkich innych (chyba nawet widziałem czarne :P ) ale pomarańczowych nie ma :/
    Gdyby ktoś nie wiedział to dla wyjaśnia dodam, że to żaróweczka, która znajduje się wewnątrz przełączników do np. szyb, rolety, szyberdachu itp.
    A może macie na to jakieś inne rozwiązanie?

    PZDR

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Szukaj Ledow 615nm. Szeregowo z 10kohm daja podobny kolor i natezenie. Przerabialem inne diody i zarowki i zawsze byla kaszana.
    <<STOS>>

  3. #3
    Proponuję jakiś sklep internetowy z tego typu elektryką. Przyślą Ci do domu i już :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Albo po prostu kup używany przełącznik :) a kolor w naszych BMW jest nazywany kolorem bursztynowym ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    U siebie mimo tego, że założyłem białe diody to i tak jest kolor bursztynowy. Są tam jakieś nakładki czy przesłony, więc możesz śmiało włożyć normalne białe diody.


    Admin
    Pisz po polsku - proszę

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    W wiekszosci przyciskow od e32 nie ma przeslon, po co by montowali bursztynowe zarowki?
    <<STOS>>

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Słabo to widzę, dzisiaj nawet rozmawiałem z gościem który rozprowadza te żarówki (na zdjęciu w poście powyżej) i powiedział mi, że w ogóle w ofercie nie mają pomarańczowych :/
    Co do tych przesłonek to z tego co widziałem nic takiego tam nie ma, zresztą jak mądrze napisał stos jakby były to przecież nikt nie montowałby tam pomarańczowych żarówek...
    Całych przełączników też nie mam zamiaru kupować bo to 20-30zł/szt. a nie mam gwarancji, że za chwilę nie przepalą się w nich żarówki, czyli głupiego robota
    Aha i jeszcze jedno coboss amber=bursztyn ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez stos
    W wiekszosci przyciskow od e32 nie ma przeslon, po co by montowali bursztynowe zarowki?
    hmm ale założyłem diody do:
    -zegarka
    -zapalniczka tył

    i jest AMBER :)

    w przedniej popielniczce faktycznie biało świeci.

    podłączając się do tematu jak wymienić zarówki od włącznika świateł !! oraz przełącznika szyberdachu ???? po prostu wypiąć przyciski ( przełączniki ) ??

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    zydu - wyciągasz przełącznik, wypinasz kostkę (nie musisz zwracać uwagi jak jest wpięta, bo są dwa bolce - trójkątny i okrągły, więc później inaczej nie wepniesz), bierzesz mały płaski śrubokręt i delikatnie podważasz wieczko przełącznika (tzn. to od strony kostki). Wyskakują zatrzaski i teraz bardzo powoli oddzielasz korpus od wieczka. Tak jak poprzednio nie musisz zwracać uwagi na strony itp., bo Niemcy zrobili frez i też inaczej go później nie włożysz. Są tam sprężynki, kulki, blaszki (w zależności, który to akurat przełącznik), więc naprawdę uważaj żeby niczego nie zgubić i żeby potem wszystko wróciło na swoje miejsce. Najlepiej rób zdjęcia, żebyś nie musiał potem główkować jak ja ;) Powodzenia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •