Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: [e38] pomocy!!!!

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    co do cofania przebiegu. jakis czas temu slyszalem taka akcje. moj brat handlowal samochodami i udalo mu sie kupic golfa IV za nieduze pieniadze z malym przebiegiem wszystko bylo cacy trzeci samochod w rodzinie przez trzy lata od nowosci niemiec nakrecil 12 000 km pojechal na gielde trafil sie klient wszystko bylo ok tylko przyczepil sie do przebiegu (ze za malo ma na liczniku i ze napewno bylo cos krecone) wiec moj madry brat powiedzial ze ma jeszcze jednego golfa w takim samym kolorze i wyposazeniu tylko ze tamten ma przejechane 80 000. umowil sie z facetem nastepnego dnia. pojechal przekrecil licznik z 12 000 na 80 000 facet przyjechal i lyknol golfa z pocalowaniem reki i jeszcze cos tam brzeczal ze w tym samochodzie jest faktyczny przebieg. ;D a jezeli chodzi o okazje to ostatnio moj tesciu kupil okulara z 1999 2,2cdi za 12 000 ((okazja?) to jest drugi jego okular pierwszego tez kupil za grosze z angli po gigantycznym dzwonku zrobil za grosze i teraz ma problem zeby go sprzedac) ma skore klime automat el szyby szyber. i teraz sie zaczyna mesio jezdzil na taksowce jest przemalowany z bezowego na bialy ma polamany przedni zdezak o przebiegu nie wspomne bo napewno byl krecony (260 000 to chyba troche malo jak na 8-letnia taksowe) z elektryki prawie nic nie dziala rdza wylazi na calym samochodzie i ta klima jakos tak bzdzi niby chlodzi ale jak nie otworzysz okna w lato to sie zgrzejesz ogulnie parch. jedyny plus jest taki ze jezdzi i sie nie psuje (narazie :P ) ale sie rozpisalem 8/ . wiec moje zdanie jest takie ze jak ktos chce miec okazje to trafi jest tylko pytanie czy warto sie pchac w zakazenia?
    P.P.K.K

  2. #32
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Na szczescie poszli po rozum do glowy i wprowadzili oststnio dosc korzystne zmiany odnosnie zoltych tablic (o ile dobrze pamietam "normalnosc" zapanowala dopiero przed jakimis 2 miasiacami), wczesniej na zoltych tablicach moznabylo legalnie poruszac sie tylko po D i Austrii (oba kraje mialy specjalna umowe dotyczaca kurzzeitkenzeichen).

    Na poczatku lat 90tych bylo w PL cos podobnego jak niemieckie zolte tablice (nawet kolor sie zgadzal :D ) nie wiem dlaczego skasowali to tak bardzo korzystne ulatwienie zycia...

    Ten nasz polski BANDYCKI przymus ubezpiecznia jest chory- sam mam auto ktore od kilku lat nie przejechalo ani metra a niestety rok w rok musze placic- debilizm poparty przez lobby ubezpieczeniowe... :razz: mam nadzieje ze wkoncu ktos to zaskarzy do rzecznika praw obywatelskich. Przez to cierpi kultura bo ludzie kasuja auta zabytkowe bo nie maja zamiaru placic ciezkich pieniedzy za ich postoj... no ale coz "gora" ma to gdzies...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #33
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Z autami na zółtych tablicach- zabytkowe- jest troszke chyba inaczej bo je można wyrejestrować na jakiś czas i są duże zniżki na ubezpiecznie.
    Ale to faktycznie idiotyczny przepis że nie można wyrejestrować czasowo auta i trzeba bulić za ubezpieczenie. Mój ojciec też ma Alfe Sprint która mu stoi i czeka na remont od hmmm 10 lat i musi rok w rok bulić ubezpieczenie...śmieszne
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    bo w polsce jest ogolnie burdel i jeszcze dlugo tak bedzie. dlaczego np. mozna odliczyc vat z paliwa z ciezarowki a z osobowki nie?
    P.P.K.K

  5. #35
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    bo w polsce jest ogolnie burdel i jeszcze dlugo tak bedzie. dlaczego np. mozna odliczyc vat z paliwa z ciezarowki a z osobowki nie?
    To podobno ma się zmienić. Narazie możesz sobie wrzucić w koszty paliwo w cenie brutto.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #36
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Takich beznadziejnych bubli mamy więcej ale widać że powoli się to zmienia. Zdziwiła mnie kobieta teraz w agencji PZU jak byłem ubezpieczyć autko (jak jest sprowadzone dodatkowo 20% dają) mam czerwone blachy były tylko na 2 tygodnie no i się ubezpieczenie kończyło to poszedłaem wypisać nasze... i pani zrobiła mi kalkulację na cały rok odrazu stwierdziła że jak bedę już miał autko zarejestrowane to podejdę zmieni tylko nr. rej. i wszystko bedzie oki przepadło mi te 20% bo nie jest jeszcze zarejestrowane a w program trzeba wklepać datę 1 rejestracji w PL. Wiem też że kumpel który jedzi po autka jakoś też kombinuje i nasze miesięczne ubezpieczenia załatwia - dostaje blankiet od zaprzyjaźnionego agenta na miejscu wpisuje dane i dzwoni do niego i podaje wszystko. Tak więc da się normalnie (choć to napewno nie do końca legalne ;) ) ale da się i na naszym...pozdrawiam

  7. #37
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Pablo ale jaki masz problem?Idziesz rejestrować auto-nie musisz mieć ubezpieczenia jak je rejestrujesz, potem idziesz z blachami do PZU i daja Ci 20% bez problemu bo masz juz auto zarejestrowane
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #38
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    Pablo ale jaki masz problem?Idziesz rejestrować auto-nie musisz mieć ubezpieczenia jak je rejestrujesz, potem idziesz z blachami do PZU i daja Ci 20% bez problemu bo masz juz auto zarejestrowane
    Jeszcze nie rejestruję a to dlatego że chcę wsadzić gaz i dopiero wtedy pójdę żeby miec już od razu wszystko wbite jak należy... a OC trzeba raczej mieć jak się autkiem jeździ, więc mam już w zasadzie tak jak by było zarejestrowane ;)

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    a tak z ciekawosci to ile placicie za caly pakiet ubezpieczenia na caly rok w pzu?
    P.P.K.K

  10. #40
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    a tak z ciekawosci to ile placicie za caly pakiet ubezpieczenia na caly rok w pzu?
    U mnie wygląda to tak: OC- 469zł + NW- 66zł + Assistance- 49zł razem zapłaciłem za cały rok 584 złotki. Mam max. zniżki (przy 1 rejestracji samochodu sprowadzonego jeszcze -20% na OC można dodatkowo dostać czyli było by jakieś 376...) ten assistance jest dodatkowy i NW. Nie wiem jak w innych firmach ale może ktoś nas oświeci....
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •