Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Na co zwrócić uwagę przy kupnie 728?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak przejdziesz na ten sam silnik czyli M52 to wielkiej różnicy nie będzie chociaż zawias, hamulce, buda droższa ale mało awaryjna :)

    Tylko jeżeli masz u Siebie 2,8 to sorki ale z tego motoru w 7er będziesz mocno zawiedziony :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    On ma u siebie w E36 M50B20
    ;)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no to odczucia z 728i sa takie same jak z 320i własciwie chociaz oczywiście 728 jest szybsze ale jest na tyle komfortowe, że tego nie czuć :) ja bym tam brał 740 lub ewentualnie jak ja 735 i automat do 7er manual jest kiepski :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    mam 4,4 manual i muszę przyznać że skrzynia manualna jest wyjątkowo precyzyjna i nie wiem jak można powiedzieć że jest kiepska

    to że automat na miasto jest lepszy każdy wie , to że automatem jeździ się fajniej też wiemy

    ale w przypadku 2,8 manual będzie lepszym wyborem niższe spalanie i znacząco lepsza dynamika


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #15
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    mam 4,4 manual i muszę przyznać że skrzynia manualna jest wyjątkowo precyzyjna i nie wiem jak można powiedzieć że jest kiepska

    to że automat na miasto jest lepszy każdy wie , to że automatem jeździ się fajniej też wiemy

    ale w przypadku 2,8 manual będzie lepszym wyborem niższe spalanie i znacząco lepsza dynamika

    nikos ma racje 728 w manualu spisuje sie doskonale wiem bo MAM taki
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #16
    Panowie - spokojnie.

    Wybór skrzyni to oczywiście sprawa indywidualna - każdy chwali to co ma. To oczywiste

    Jeden woli blondynki, inny brunetki a Radosz - :x ;D

    Jeszcze inna sprawa jest taka, że i manuale i automaty w 7er spisują się naprawdę dobrze, a jedynym - jak dla mnie - słusznym rozwiązaniem przed zakupem jest jazda próbna zarówno manualem jak i automatem. Ani do jednej ani do drugiej nie będę przekonywał ani zniechęcał ;)

    Koszty zawsze są. Albo automat a tu wymiana (lub nie ;)) oleju, ewentualnie naprawa (kupno innej), albo manual i sprzęgła i/lub koła dwumasowe

    Kosztów niewielkich jak np różnica spalania nie biorę pod uwagę, bo 7-ka nie jest dla ludzi co nerwowo przetrzepują kieszenie pod dystrybutorem
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    bo 7-ka nie jest dla ludzi co nerwowo przetrzepują kieszenie pod dystrybutorem
    Zgadzam się , ale jeśli ktoś wybiera 728 lub 725tds'a to oznacza że szuka ekonomi

    wg Ciebie Sylwek powinieneś jeździć 750 a nie 744 bo co to za różnica czy kilka litrów w tą czy w tamtą przecież ;) a jednak jeździsz 744


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #18
    pisałem o niewielkich różnicach w kosztach.

    750 odpadało, ponieważ spodziewałem się że będę montował gazociąg w samochodzie, a w V12 jest to co najmniej kłopotliwe - tak to delikatnie ujmę

    Każdy miał jakieś swoje preferencje w wyborze samochodu i nie sadzę, żebyś to Ty Nikos wiedział co mną kierowało że kupiłem akurat taki a nie inny.

    A że nie sama skrzynia człowiek żyje czy silnikiem, proponuje powrócić do tematu: "na co zwrócic uwagę przy zakupie 728"
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    z tego co wiem to różnica w kosztach 728i vs 728iA jest wg mnie dość znaczna
    przy mojej nodze 728 paliło 12 wachy po wawie w manuału 728iA 15

    3 litry benzyny różnicy to prawie 15zł na każdych 100km

    więc to już nie są drobne tylko jeden banknot i 1 drobna moneta :)

    na co zwracać uwagę przy zakupie preferował bym posłuchać silnika czy nie grzechocze vanos

    jeśli chodzi o model po liftowy to czy nie grzechoczą obydwa :)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    hmmm Nikoś jak Ty jeździsz, że 728i pali Ci mniej jak 525i E-34 powiedzmy a automat znowu żre Ci wiecej jak moje 735iA ?? Troche za bardzo koloryzujesz ale już zauważyłem , że Ty masz zawsze rację

    Jaka skrzynie wybierze to jego sprawa tylko na polskie załadowane drogi lepszy automat bo ile można wajchlować w tych korkach :) Różnica w osiągach skromna a kiepski driver i tak nie osiaga danych z książek dla manuala bo ile razy się trenuje w miesiącu sprint do setki?? jak chodzi o spalanie to zależy od charakteru bo jednemu 728i pali tyle co drugiemu 744iA :) Napewno będzie 728i ciut oszczędniejsze od 728ia czy np 735iA ale ja bym nigdy najsłabszego BMW z gamy modeli silnikowych nie kupił już raz zrobiłem ten błąd nigdy wiecej wolę, żeby paliło 1 litr więcej ale dawało frajde z jazdy :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •