Witam

Mam podejrzenie co do korka zbiorniczka wyrównawczego w moim aucie. Ponieważ niedawno rozwaliło mi górny wąż chłodniczy a woda nie leciała przez przewód przelewowy (ciśnienie było a jakby układ ciśnieniowy nie zadziałał).
Jakieś większe jaja z głowicą wykluczam bo zrobiłem już po tej awarii ze 200 km albo i więcej w większości w po mieście jeżdżąc wolno/szybko gazując ostro na zimnym i ciepłym i wszystko ok.

Dość dawno temu przy awarii pompy wody (na pewno była zła - urwany wirnik) rozwaliło mi zbiorniczek wyrównawczy. To chyba też nie jest normalne?
Słyszałem o różnych usterkach z układem chłodzenia na forum kilku osobom M30 wywalało wodę ale raczej zawsze pialiście że stało się to "oficjalną drogą".

W tej chwili korek moczy się na balkonie w WD-40. Jak to jest zbudowane? Tam w środku jest jakiś zaworek ze sprężynką czy plastiki?

Z tego co wiem to nowy korek w Intercars to niewielki wydatek rzędu 25 pln... może powinienem bezzwłocznie kupić? Tylko to Topran nie oryginał. Oryginał w ASO 150 pln...

Aha czy zamiast oryginalnego korka 2.00 bar (gdyby kupować nowy) kupowalibyście 1.40 bar? Może bezpieczniejszy? Z drugiej strony normalnego przewodu nawet starego 2 bary nie powinny raczej rozwalić a jak producent dał taki do mojego auta to chyba taki ma być.


Pozdrawiam