Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: PDC - NIE DZIAŁA CAŁY UKŁAD PRZEZ JEDEN CZUJNIK

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    PDC - NIE DZIAŁA CAŁY UKŁAD PRZEZ JEDEN CZUJNIK

    Witam

    Mam problem który miałem już od dawna bo nie miałem chwili aby sie tym zająć, nie działa mi cały układ PDC a zwiazane to jest z usterką tylko jednego czujnika, dowiedziałem sie juz z forum jak to sprawdzić wystarczy przyłożyć ucho i sprawdzić czy pyka :) pykają wszystkie 4 z przodu i 3 z tyłu wiec jeden z tyłu do wymiany, teraz tak chciałbym taki czujnik kupic na allegro. Dowiedziałem się ze jest to 3 pinowy gdyz w 730d 99rok były tylko 3 pinowe ciezko jest taki znaleźć, w ramach upewnienia się wymontowalismy z kolegą czujnik z jego buni ma identyko tyle ze wymontowalismy z przodu bo akurat nie ma jednego halogena i mozna było wsadzic reke a nie tak jak przy tyle trzeba zdejmowac caly zderzak. Teraz moje pytanie czy czujniki przednie i tylne to te same czujniki?

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    Re: PDC - NIE DZIAŁA CAŁY UKŁAD PRZEZ JEDEN CZUJNIK

    Cytat Zamieszczone przez janek500
    Teraz moje pytanie czy czujniki przednie i tylne to te same czujniki?
    Tak, czujniki przednie i tylne są takie same, i nie ma różnicy czy wsadzisz z tyłu do przodu, czy z przodu do tyłu .

    Przy wymianie czujników z tyłu wcale nie musisz ściągać całego zderzaka , wystarczy lekko "odchaczyć" listwe na której umieszczone są czujniki i bez problemu sobie wymienisz. Z tyłu nawet łatwiej je wymienić niż z przodu.

    pozdrawiam

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Chwila chwila panowie - na początku produkcji czujniki PDC były takie same - nie były ani kątowe ani jakos inaczej podzielone
    Poprostu miały 2 piny i już. ( Ja u siebie zmieniałem czujniki i luzik miałem 2 pinowe)

    Ale trafił mi w łapki też czujnik 3 pinowy - ponoć takie były już od 98 roku, a z nimi to neipowiem czy były wszystkie takie same.

    Najpierw wyjmij czujnik i zobacz ile masz pinów :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Ale trafił mi w łapki też czujnik 3 pinowy - ponoć takie były już od 98 roku, a z nimi to neipowiem czy były wszystkie takie same.

    Najpierw wyjmij czujnik i zobacz ile masz pinów :)
    Neuf , ja mam 3 pinowe i zamieniałem przód z tyłem . Wszystko działało :)

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez FuBu
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Ale trafił mi w łapki też czujnik 3 pinowy - ponoć takie były już od 98 roku, a z nimi to neipowiem czy były wszystkie takie same.

    Najpierw wyjmij czujnik i zobacz ile masz pinów :)
    Neuf , ja mam 3 pinowe i zamieniałem przód z tyłem . Wszystko działało :)
    Ja mam 2 pinowe i też zamieniałem przód z tyłem :)

    Temat czujników widze ,że już rozkminiliśmy do końca :P

    Kolego szukaj czujnika z odpowiednią ilością pinów i już :)

  6. #6
    AngelAgnes
    Gość
    Byłam świadkiem takiego problemu ;)

    Przeczytaj ten temat, znajdziesz również potrzebne wskazówki:

    http://forum.7er.pl/pdc-nie-wiem-o-co-chodzi-vt8249.htm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    dzięki wielkie za pomoc sprawa jest załatwiona tym bardziej ze wezme od kumpla dobry czujnik zanim kupie na allegro to sprawdze czy podmianka na dobry rozwiąże sprawe

    wie ktoś moze jak sprawnie zdjąć tą listwe z tylnego zderzaka? zebym czegos nie połamał
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    dzięki wielkie za pomoc sprawa jest załatwiona tym bardziej ze wezme od kumpla dobry czujnik zanim kupie na allegro to sprawdze czy podmianka na dobry rozwiąże sprawe

    wie ktoś moze jak sprawnie zdjąć tą listwe z tylnego zderzaka? zebym czegos nie połamał
    Środkową listwę w zderzaku z tyłu łapiesz na dole - gdzie schodzi się ze zderzakiem i szarpiesz ją w górę - wyjdzie razem z chromem :)

    Proponuję w miare gwałtownie to zrobić to zaczepy odpuszczą bo ciągnąc powolutku bedą się odkształcały - i na spokojnie twarda ta listwa to łatwo jej nie połamiesz :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    A teraz zinnej beczki! Mi nie działa PDC wogóle. Żaden z czujników nie wydaje dźwięku, a układ wogóle sie nie włącza. Zbiegło się to w czasie w myciem przednich lamp. Czyży wspomniane przez kolegów kable pod zderzakiem?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    dobra pożyczyłem dziś czujnik od kumpla listwę z tyłu zdjąłem zmieniłem czujnik

    DZIAŁA !!! DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC !!!
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •