Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] 730d gdy ostro rusze gasnie silnik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    5

    [mechanika] 730d gdy ostro rusze gasnie silnik

    witam wszystkich mam e38 730d ,mam taki problem gdy ostro rusze lub wymijam i obroty skoczą do 3ty to gasnie silnik ,mam kupla co ma 530d wiec podmienilem przeplywke elektryczny zawór no pompie i listwie i tez pompke pod samochodem i dalei gasnie dodam ze przy spokojnei jezdzie i odpalaniu jest ok ,prosze o pomoc aszczególnie coboss bo przeczytalem ze mial cos podobnego

  2. #2
    Najpierw to zgodnie z pkt5 Regulaminu zapraszamy do działu Przedstaw się!

    I zrób coś z tymi błędami: skoczom, zawur, listfie i ogólnie prosimy bardziej gramatycznie bo bije po oczach :/ :D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    5
    postaram się z gramatyką ale co z moim problemem

  4. #4
    Nie za szybko oczekujesz rozwiązania? Daj ludziom przebić się przez treść Twojego postu.

  5. #5
    Jeeny! Strasznie ciężko się czyta Twoje posty ;(

    Niestety p przypadku nowoczesnych diesli sprawa nie jest prosta do zdiagnozowania bez kompa. Należy się podłączyć i popatrzec co tam w trawie pisczy

    Gaśnięcie to najczęściej sprawa ciśnienia paliwa, więc może to być czujnik ciśnienia (często pada) lub pompa wysokiego cisnienia (rzadziej), lub coś zupełnie innego. Bez porządnej diagnostyki się nie obędzie :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie jeździj tak, bo ja lekko potraktowałem 1 i 2 wtrysk :/ są dobre ale już słabsze, w szczególności gdy odpiąłem czujnik na listwie aby dojechać do mechanika, mimo, że jechałem wolniutko i niemal nie cisnąłem pedału gazu to i tak swoje ciśnienie zrobiło :( musisz to naprawić jak najszybciej bo to się pogarsza w niesamowitym tempie za tydzień już nie ujedziesz.

    1. Zmień paliwo :D
    2. Zmień filtr paliwa
    3. Załóż jakiś zaworek zwrotny paliwa na wężyku przelewowym (powrocie paliwa do baku)*
    * o ile auto gaśnie Ci na jakichkolwiek obrotach gdy masz resztkę paliwa w baku (poniżej 20 litrów)
    4. Sprawdź czy ten fabryczny Pierburg działa jak nie to też go zmień na jakikolwiek inny zaworek zwrotny może być taki sam jak ten co zakładałeś na powrocie paliwa

    Dopiero później patrz na zawory i czujniki bo te są drogie, jak spełniłeś punkty powyżej i nadal jest coś nie tak to wymień:
    REGULATOR (zawór) CIŚNIENIA NA POMPIE

    Jak nie pomoże to względnie czujnik na listwie rzadko siada ale jednak siada.

    Dopiero na końcu patrz na popy paliwa, pod podłogą i w baku.

    Jak masz pecha to dojdziesz do punktu z wymianą regulatora ciśnienia na pompie, ale z reguły spełnienie punktów od 1-4 wystarcza.
    Było by dobrze abyś podał czy te same objawy masz też w tedy gdy masz pełen bak paliwa :)

    PS. Nie od razu znikają objawy! Np. wymieniłem filtr paliwa a auto jeszcze cały dzień mi przeciągało biegi i nie chciało dobić obrotów do maksymalnych (jak by się dusił) dopiero następnego dnia auto zaczęło chodzić normalnie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    5
    dzięki coboss za podpowiedzi ,dwa dni temu oddałem brykę do mechaniora co jako jedyny chce rozkminic ta awarie ,jutro jadę odebrać ,jak będzie wszystko ok to opisze co dolegało mojej buni.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    ja obstawiam że to będą wtryski.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No wiesz takie rzeczy to idzie sprawdzić nawet bez elektryka.
    Brak mocy, kopcenie, przepały to takie podstawowe oznaki.
    A co jak z autem jest wszystko miód malina a nagle ni stąd ni zowąd zaczynają się dziać takie przykre rzeczy? :/ tragedia nie życzę nikomu :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    5
    witam już prawie wszystko jest ok kolega wiku miał racie miałem walnięte dwa wtryski puszczały dużo paliwa na powrót i listwa nie miała odpowiedniego ciśnienia dzięki wszystkim za pomoc .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •