Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: M60B30 wymiana miski aluminiowej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin

    M60B30 wymiana miski aluminiowej

    Witam wszystkich, na weekend rozwaliłem miskę olejową, pech chciał że akurat przywaliłem dokladnie tam gdzie jest ten krucieć od bagnetu, w wyniku czego pękła mi i miska aluminiowa, część na rysunku bez oznaczenia. Da rade wymienić ją beż unoszenia silnika bądź demontażu zawieszenia, albo tak - czy będę w stanie ja wymienić mając kanal i podstawowe klucze??


  2. #2
    Niestety nie da się wymienic dużej miski bez opuszczenia belki i/lub podniesienia silnika.

    Roboty trochę jest ale da się to zrobic w kilka godzin.

    Podwieś sobie silnik od góry, poodkręcaj poduchy i opuszczaj belkę aż znajdziesz na tyle duzo miejsca, że wyjdzie do przodu i na dół

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    od razu sprawdź śruby pompy oleju i wyreguluj łańcuch pompy oleju ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Śrubami już się kiedyś zajmowałem ale łańcucha nie ruszałem, jak mogę stwierdzić że łańcuch jest za luźny??

    A z ta miska to chyba zgłoszę się do mechanika, co prawda mam możliwość podnieść silnik na kanale, ale mam obawy żeby czegoś nie pozrywać jakieś wiązki elektryczne, węże itp.

    A żeby opuścić belkę mógł by mi ktoś przedstawić w skrócie co należy odkręcić, chociaż belki nie będę miał na czym opuścić, będąc na kanale mogę auto tylko na kołkach postawić.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wg broszury BMW do silnika m60 ma on mieć max 1cm luzu na środku - opis jest trochę niejednoznaczny - i trzeba to zrobić trochę na oko z wyczuciem.



    Podnieś silnik do góry - można go sporo podnieść , tylko trzeba wyjąć zbiornik wyrównawczy - może to wystarczy...

  6. #6
    Ja z kolei myślę, że opis w TIS jest dość jednoznaczny ;)

    Jedną stronę łańcucha napina się, a drugą stronę (tę luźną) mierzy w połowie długości pomiędzy kołami. Luz rzeczywiście 1 cm ;D

    Powiem szczerze, że nigdy nie mierzyłem z suwmiarką w ręku - a na wyczucie, ale opis jest jednak precyzyjny ;)

    Wracając do tematu, jak nie masz sił (zapału - mam na myśli ;) ) czy warunków, to rzeczywiście oddaj do mechanika
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie sprawdzalem opisu lancucha w tisie czy autodacie- tylko w prospekcie silnika m60 ...


    Na zdrowy rozsadek nie da się inaczej luzu sprawdzić jak naciągając łańcuch i sprawdzajać luźną stronę ... Ja też ustawiam na oko :)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Nie sprawdzalem opisu lancucha w tisie czy autodacie- tylko w prospekcie silnika m60 ...


    Na zdrowy rozsadek nie da się inaczej luzu sprawdzić jak naciągając łańcuch i sprawdzajać luźną stronę ... Ja też ustawiam na oko :)
    Tak czy owak pracujemy dokładnie tak samo i dokładnie tak jak TIS przewiduje ;)

    Oby jak najmniej poodkręcanych pomp nam życzę ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    A żeby unieść silnik poduszki od skrzyni tez muszę odkręcać??

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja jak zmieniałem poduszkę pod silnikiem to go podnosiłem - poduszek pod skrzynią nie odkręcałem . Ale nie wiem czy takie uniesienie wystarczy- musisz spróbować .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •