Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] ciężko odpala

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18

    [mechanika] ciężko odpala

    witam, pare dni temu zakupiłem e32 87roku z silnikiem 3.0, autko nie posiada gazu.

    mała usterka tego autka jest ze cięzko odpala (musze przygazować) i przy tym ma lekkie falowane obroty tak do 1000 ( fala jest tylko po od paleniu, później jest ok).
    a co do ilości odpalań cieżkich przewyższa ilość normalnych odpaleń (nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły)

    moze jest zle coś ustawione?

  2. #2
    Po raz kolejny zapraszam do działu Przedstaw się!
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18
    dopowiem ze po zgaszeniu autka i ponownego uruchomienia po do okolo 5 min jest wszystko ok.
    ostatnio przez 3 dni ,nawet po nocy rownież pieknie odpalał, bez znaczenia ile czasu stał.

    co jest grane, co muszęwymienić?
    pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    proponuje sprawdzić podstawowe elementy.silnik krokowy - wyczyscic,przeplywomierz,przepustnica.... ogolnie caly uklad dolotowy czy nie jest zabrudzony. Sprawdz tez świece i kable. Czasami drobne elementy skladaja sie na falowanie obrotów - to częsta przypadłość M30 :) najlepiej pojdz do kogos kto sie zna na rzeczy, chyba ze ogarniesz samemu :) pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    18
    Ja na Twoim miejscu, sprawdziłbym silniczek krokowy. To może być przyczyną problemów z odpalaniem. Pozdrawiam !!!
    Bóg stworzył BMW bo miał dobry GUST, a inne auta bo miał dobry HUMOR!!!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    witam,
    na poczatek jak kupilesgo z niewiadomego pochodzenia proponuje ustawic zawory - nie wiadomo kto nim jezdzil.
    Ja mialem u siebie to samo - i nie byla toprzeplywka ani silnik krokowy (choc wyczyszczenie tych elementow na pewno nie zaszkodzi). Sprawdz nastepnie szczelnosc dolotu do silnika - sa wrazliwe na falszywe powietrze - a gumy lubia juz byc spraciale.
    U mnie tych czynnosciach nie bylo poprawy i zdecydowalem sie na wymiane lambdy - i jak reka odjal - wymienilem na oryginalna boscha z oryginalnym kabelkiem i wtczka - nie baw sie w uniwersalne.
    Zreszta moje perypetie z falujacymi obrotami znajdziesz na forum - niedawno walkowalem ten temat.

    link do tematu: http://forum.7er.pl/mechanika-m30b30...cze-vt8907.htm

    Pozdrawiam
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •