Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: padla mi roleta

  1. #1
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Sk±d
    www.ASO-BMW.pl
    oo to widze z enie tylko przypad³osc E32... ja walcze z problemem od miesiaca a w³asciwie od miesiaca kombinuje jak temu zaradzic bo zepsuta jest od zawsze z tym ze stan sie pogorszy³..

    Szukajac info na temat rolet dotar³em nawet do ich producenta niestety odpowiedz dotyczaca pomocy w moim problemie by³a negatywna :/ ale znalaz³em m. in. TO tu jest ca³y problem mój opisany przypuszczam ze o ile s³ychac tykanie to u Ciebie moze byc podobnie.

    Najpierw chcia³em to naprawiac jak w powyzszym linku ale ja mam z±bki zerwane z obu stron ko³a wiec uda³o mi sie dogadac i moje nowe ko³o zebate jest w fazie produkcyjnej od podstaw i bedzie metalowe nie aluminiowe jak orgina³, felerny jak widac!

    Jak ko³o "sie zrobi" i z³oze wszystko do kupy dam znac jak wysz³o ;)

    powodzenia, mam nadzieje ze ciut przyblizy³em temat..

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    Marcin ja kupi³em rolete za 200pln z pó³k±.
    Co do silnika to napewno da siê go zrobiæl. Chyba ¿e znajziesz na allegro jaki±¶ za 100-200pln to nie warto naprawiaæ
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tiger81
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci by³o E65 745i
    Sk±d
    Tychy
    Mibhell - mi siê wydawa³o ze u Ciebie by³a jaka¶ krañcówka padniêta bo o ile dobrze pamiêtam to Twoja roleta siê otwiera³a i zamyka³a. Z tym ze po otwarciu nie dostawa³a sygna³u ¿e jest ju¿ w górnym skrajnym po³o¿eniu i silnik ci±gle pracowa³ co mog³o spowodowaæ uszkodzenie tego ko³a zembatego.

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    Ca³y przeka¼nik mie¶ci siê w przycisku. Sam silnik nie ma krañcówki. Dlatego np Marcin mo¿e mieæ padniêty przeka¼nik a nie silnik.
    Marcin wyjmij sobie ten przycisk i sprawd¼ czy masz napiêcie na wyj¶ciu. Je¶li masz to znaczy ¿e co¶ z silnikiem. Zacznij od tego bo wyj±æ rolete to troche roboty.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Sk±d
    www.ASO-BMW.pl
    Wiec tak moi drodzy. Nie przypatrzyliscie sie dok³±dnie linkowi który da³em o czytaniu nie wspomne :D

    Napisze jak jest w E32 bo wiem jak tam jest organoleptycznie sprawdzi³em ;)

    Tiger nie ma krancówek bo za ciezko niemcom by³o to tak wykombinowac za to pod roleta jest sterownik strasznie skomplikowany jak na sterownik rolety (kilka uk³adów microchipowych etc) mysle³em ze to wina sterownika ale w pózniejszym toku domys³ów wysz³o ze jednak nie - sterownik nienaprawialny, nikt ze nzanych mi osób sie tego nie podejmie.. koszt nowego cos ok. 350$ dalej skupi³em sie na samym silniczku i tak jak Marcin pisze pod pó³ka jest silniczek Z mechanizmem (w którym jest ten trybik - jedna ca³osc) sterownik i mechanizm samej rolety.

    Wydedukowa³em ze sterownik mierzy pr±d i w momencie kiedy "czuje opór" (w silniczku - mechanizmie jest mechaniczny zderzak który stawia opór w skrajnych po³ozeniach) roleta sie wy³acza, przestaje sie podnosci - opadac. Niestety ko³o zrembate jest aluminiowe i dlatego nastepuje sciecie zebów pod wp³ywem zmeczenia materia³u kak sadze i wtedy opor nie jest stawiany taki jak wczesniej co powoduje w moim przypadku nie wy³aczenie odrazu obrotów silnika i g³osne tyrkotanie 2 zebatki o wytarte juz nzeby almiowego trybika..

    Tak to wyglada u mnie i moze sie komus przyda rozwarza³em kupno uzywki ALE by³a by ona zapewne w porównywalnym wiek wiec i zmeczenie materia³u by³o by porównywalne! ossobiscie nie znam E32 w której elektrorollo dzia³± bez zarzut..

    Postanowi³em wiec dac dorobic ko³o zembate które sie uszkodzi³o i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) aha sam silniczek kosztuje tez cos pod 360$

    pzdr

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    No my¶le Marcin ¿e roletka nówka sztuka z 1000pln bêdzie kosztowaæ w serwisie.Poszukaj u¿ywki.Jak bêdziesz chcia³ to siê umówimy na piwko i Ci pomoge wyminiæ rolete:) ju¿ to mam obcykane ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    tak tak obszywa³em
    nie jestem w 100% zadowolony ale có¿ :)
    Co do wymianki to nie ma problemu Marcin :D wpadaj :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •