Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Pytanko o wahacze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    76
    BMW
    735
    Skąd
    Kace

    Pytanko o wahacze

    Zostałem zmuszony do wymiany wahaczy przednich w moim e32 i chciałbym się zapytać czy ktoś z was może kupował te dostepne na allegro??
    Np
    zestaw 1
    lub
    zestaw 2
    Być może okaże się ze te które mam na aucie będą jeszcze ori to wtedy oddam je do regeneracji, ale jeśli to jest jakaś podróba to nie wiem czy ta regeneracja będzie miała sens.
    Nie chciałbym kupić jakiegoś tajwańskiego szajsu który za pół roku będzie do wymiany :(

    Czy ktoś z was koledzy może kupował te wahacze??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Witam,
    Ja na nich jezdze. Mam juz zakupiony od nich drugi komplet i nic sie nie dzieje. Aktualnie jezdze na nich od 9 miesiecy i do te pory nic nie stuka i nie puka, luzow brak.
    w poprzedniej e32 tez je mialem i uzytkowalem rok i tez sie nic nie dzialo dopoki auto sie nie spotkalo z tirem i wachacze sie pogiely:)

    Mysle ze mozesz je zakupic.

    Aha, ja jezdze na komplecie nr 1. Jak beda wysylali to dopilnuj zeby dobre strony wyslali - przyszly mi raz 2 szt. lewych gornych - nie bylo problemu z wymiana u nich na ich koszt.
    Gilu_e32

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    raz się skusiłem na ten szajs - wahacz górny wytrzymał ok 8 tyś km .


    Dlatego już zawsze kupuję firmowe i mam spokój - Lemforder itp ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Ja akurat nie miałem problemów z tymi wahaczami.Są gicio :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Proponuję Panowie, byście pisali ile km na danej części zrobiliście, będzie o wiele miarodajniej. BTW kompletny zestaw na przód Febi,TRW,Lemforder wytrzymał u mnie jakieś 40 kkm.
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    też dużo zależy jak i w jakich warunkach kto jeździ - moje zawieszenie po Krakowie przechodzi takie testy że nawet BMW o nich nie śniło ...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    też dużo zależy jak i w jakich warunkach kto jeździ - moje zawieszenie po Krakowie przechodzi takie testy że nawet BMW o nich nie śniło ...
    Przerabiam i krakowskie dziury i bieszczadzkie trakty oraz trasę normalnymi drogami ( A4) w miarę równym stopniu :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    76
    BMW
    735
    Skąd
    Kace
    Dzięki za odpowiedzi.
    Autko stoi na warsztacie i za dwa dni przychodzi mi siłownik sprzęgła i wtedy będe wiedział czy mam ori czy też nie te wahacze no i trzeba będzie podjąć jakąś decyzje..
    mam nadzieje że właściwa :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    24
    BMW
    E32 730iA
    Skąd
    podkarpacie
    Witam!! Moim zdaniem wszystko zalezy od gotówki jaką kolega chce zainwestowac. Jeżeli takie zestawy kosztoja 350/400 zl a jeden wachacz dolny lemfordera kosztuje 310zl to chyba o czyms swiadczy. Ja mialem u siebie orginalne wachacze ale juz regenerowane i zdecydowalem sie na lemfordera skoro byly stosowane na pierwszy montaz to powinny jakosciowo odpowiadac fabryce. Narazie niemoge duzo powiedziec o nich bo zrobilem zaledwie 20.000 km. A jesli chodzi o przebiegi na wachaczach to wydaje mi sie ze zalezy tez rowniez od ogolnego stanu zarowno amortyzatorow, jak i lozysk na nich oraz wiele innych czynnikow.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Ja w poprzedniej e32 zrobilem ok. 17 000 na tym zestawie i nic im nie dolegalo dopoki jak wczesniej wspomnialem nie mialem wypadku. Teraz znowu zalozylem ten komplet do kolejnej e32 i mam juz na nich zrobione ok. 20 000 km. Dodam ze glownie jezdze po aglomeracji slaskiej i trasy - glownie K-ce - W-wa.
    W ubiegly weekend podjechalem do znajomego na sprawdzenie zawieszenia i nie ma zastrzen do ich stanu - brak luzow na zawieszeniu. Minusem tych zestawow jest to ze sa stalowe natomiast oryginaly sa aluminiowe.

    Ocene pozostawiam koledze ktory zamierza robic zawieszenie
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •