Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Wspomaganie padło ....

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    kolego darkman mi chodzi jedynie o wymianę samego zaworu servotronika czyli kostka z przewodem nie powinno być to zbytnio skomplikowane jak wymiana czujnika. Wszystko zależy od tego gdzie się znajduję- czy ciężko się do niego dostać i tego właśnie próbuje się dowiedzieć.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez cneuha3 Zobacz posta
    kolego darkman mi chodzi jedynie o wymianę samego zaworu servotronika czyli kostka z przewodem nie powinno być to zbytnio skomplikowane jak wymiana czujnika. Wszystko zależy od tego gdzie się znajduję- czy ciężko się do niego dostać i tego właśnie próbuje się dowiedzieć.
    eh... no u mnie poleciał przewód właśnie przy wymianie czegoś innego (już nie pamiętam czy to była pompa czy zbiorniczek) aczkolwiek trzeba było go odkręcić... i najnormalniej w świecie ze starości się rozleciał ;)

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    odświeżę trochę temat, mianowicie jeżdżę moja e38 już jakieś 7 lat i na przestrzeni tych lat wymieniłem ze 3-4 zawory serwotronika. Każdy z nich działał jakiś krótki okres czas, lub raz działał raz nie (kierownica raz chodziła lekko raz ciężko). Zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie i już wspomaganie działało. Cudowałem na różne sposoby, wymieniałem też płyn w układzie wspomagania. W każdym bądź razie chodzi mi o to że mam już wątpliwości czy to aby na na pewno wina leży po stronie tegoż zaworu. Czy to możliwe że wszystkie zawory tak szybko wyzionęły ducha. Nie mam pewności bo były to używki i mogły być wszystkie zmęczone życiem. Koszt tego zaworu w ASO to prawie 1000zł, odżałował bym gdybym miał pewność że będzie hulać. Tak myślę że może coś uwala mi te zawory, a może wina leży po stronie samej przekładni serwotronika?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •