Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Wspomaganie padło ....

  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez Sensei
    Witam.
    Mam ten sam problem - wspomaganie padło. A dokładnie wąż ciśnieniowy (ten od wspomy do przekładni) puścił na zgrzewie.
    I teraz mam takie pytanie. Wie ktoś może czy ten wąż będzie pasował z 3.0l 95r. do mojej 3.5l 97r?
    Ja w swojej naprawiałem wąż cisnieniowy (zakuwałem) tani i skuteczny sposób.
    bubu

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Przewaznie wine za spadek sily wspomagania w e38 ponosi zawor servotronic znajdujacy sie na przekładni. Juz dwa razy sie z tym spotkałem. Jak jest niesprawny to system przechodzi na stała siłe wspomagania wynosząca tylko ok 30%. To jest tryb awaryjny - te oscylujące 30% (wg wskazan komputera diagnostycznego) to sila umozliwiajaca krecenie kierownica na postoju oraz bezpieczna jazde. Dokładny nazwa tego zaworu to TORQUE CONVERTER SERVOTRONIC Nr wg bmw 32131141482

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Czy podpięcie do kompa wykaże uszkodzenie lub błąd tego zaworu??A jak nie to w jaki sposób upewnić się ,że to właśnie ten zawór. Tylko ja najprawdopodobniej nie mam servotronica:(

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Tak, podpiecie pod komputer wywali bład w ukladzie sterowania servotronicu jesli np zawor ma juz dosc. Wrzuc na realoem.com swoj numer nadwozia i w katalogu ukladu kierowniczego bedziesz widzial czy masz servotronic.

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Dzięki Tomar. Niestety nie mam serva tylko pompa wspomagania i jakieś hydrauliczne sterowanie w układzie kierowniczym czy coś takiego .
    Pewnie zacznę od tej pompy ale najpierw udam się na kompa zobaczymy co tam się pokaże. Jak będe pełniejszy o wiedzę co siadło dam znać.
    Pozdrawiam.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Podpinam się do tego tematu żeby nie tworzyć nowego, zatem...

    Mam mały problem ze wspomaganiem. Jestem świeżo po wymianie płynu we wspomaganiu i w nivo. Cały układ został przepłukany. Miałem nadzieję, że po wymianie płynu z ATF na właściwy CHF11S problem zniknie i kierownica będzie chodziła lżej. Niestety dalej ciężko się kręci na postoju. Mam problem z kręceniem jedną ręką a podobno przy servotronicu można kręcić kierownica bez większych problemów. Kolega TOMAR napisał, że powodem może być uszkodzony zawór servotronic. Jak jest w modelach e32? Znalazłem w internecie moduł, sterownik servotronic ale nie jestem pewien czy ten element właśnie jest odpowiedzialny za regulację siły kręcenia kierownicą. http://www.moto.allegro.pl/item79339...c_1134316.html Proszę o pomoc :)

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja za to dojrzałem moment w którym przestaje prawidłowo działać servo. Jeszcze muszę to sprawdzić dokładniej i zrobię to jutro rano ale najprawdopodobniej przestaje działać w momencie gdy po raz pierwszy skręci się maksymalnie kierownicą...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Nikt nie wie gdzie znajduje się ten sterownik? :(

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    prosiłbym bardzo o wskazanie dokładnego położenia zaworu servotronica w 730d. Czy lepiej dojść do niego z góry czy z dołu ? Można to jakoś naprawić, czy w grę wchodzi jedynie wymiana na nowy, ewentualnie używany?

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    kurde... ten przewód ciśnieniowy to wymieniałem w e36.... kolega wpadł na pomysł, że "młotkiem przyklepiemy, będzie dobry" i założył sobie do innego... ja radowałem się nowym, a on batem od przewodu odbitym na plecach bo mu wyskoczył i strzelił po plerach :D jego mina jak wylazł z kanału... bezcenna :D mina jego żony jeszcze bardziej bezcenna ;>

    tak gdyby komuś przyszło do głowy "naprawiać" przewód ciśnieniowy samemu.... NIE RÓBCIE TEGO

    a nota bene jest na muchoborze we wrocławiu koleś, który robi przewody na zamówienie i nie jest wcale drogi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •