Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Problem sekwencja

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48

    Problem sekwencja

    Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem bmw 730. I mam nastepujacy problem z jazda na gazie wszystko jest niby dobrze ale jak chce pojechac szybciej czyli ponad 160km/h to na 4 i 5 biegu szarpie jakby brakowalo gazu. 1 2 3 idzie na maxa 4 i 5 szarpie. Po wymianie filtrow listew wtryskowych regolacja byla na wszystkie spoosby w czasie jazdy i nie tylko i problem nie ustaje. W czasie regolacji jest ok. Pojedze 2 dni i to samo. Instalacja omvl sekwencja. Mial ktos taki przypadek?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Jakie masz to 730? E65? E38? E32?

    Napisz jaki masz reduktor, może jest za mały i nie wyrabia, albo jest źle zamontowany i przy wyższej prędkości gaz zamarza?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    zakładam ze masz instalacje omvl dream

    niestety reduktor omvl jest za słaby do twojej mocy silnika

    na 95% tu leży przyczyna twoich problemów


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48
    Bmw 730 e38
    A instalacja zgadza sie OMVL ale wiecej nic nie moge powiedziec kupilem juz auto z gazem gdzie byly listwy do wymiany. No i to zrobilem. Ale przed wymiana tego nie bylo jezdzil ok.
    Ale c lepsze nie bylo zadnych filtrow nic. Gazownik wszystko zalozych filterki listwy wszytsko git no i nie wie co jest. O parowniku mowil ze cisnienie trzyma wiec ok. A moze to mapsenosr wadliwy i szwankuje.
    Sam juz nie wiem.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48
    A co do parownika to chyba nie jest za slaby bo jest do 250koni.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    niestety producenci lubią się przechwalać z mocą deklarowanych reduktorów np reduktor w aucie wiktora jest do 380 koni wg producenta a z jego v12 się nie radzi


    może wcześniej miałeś ustawione przełączanie na benzynę powyżej pewnych wartości obrotowych ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48
    Nie wiem mozliwe.W sumie instalacja byla zakladana w 2005 roku i parownik chyba od nowosci jest. Wiec bardzo mozliwe ze do wymiany czy regenracji nie wiem. Musze to sprawdzic.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    hmm zawsze możesz podjechać do mnie to szybko stwierdzę co jest nie tak


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48
    Bardzo chetnie daj jakies namiary gg czy cos to sie zgadamy.
    Pozdro

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    w jakim momencie masz to szarpanie na 4 i 5 biegu ? przy jakich obrotach ?

    Ja miałem szarpanie na na 4 i 5 do ok 3tyś obr przez niesprawny układ zapłonowy ( 3 świece zalane olejem spod dekla ). - na PB chodził idealnie.


    U mnie wcześniej ciśnienie sapadało do 0,5 - ale nie to było powodem szarpania - jak ciśnienie bardzo spadło to sie po prostu przełączał na PB...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •