Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [MK3] zmiana softu [edit 06/08/09: zamiana NAVI03 na MK4]

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK

    [MK3] zmiana softu [edit 06/08/09: zamiana NAVI03 na MK4]

    Nie byłoby w zasadzie problemu, gdyby nie to, że napęd jest z Land Rovera, soft 3-1/32 i nie przyjmuje softu v22 - wyświetla komunikat o niewłaściwej płycie.

    Mapy dla BMW czyta bez problemu, ale chciałbym zmienić soft, żeby przynajmniej loga Land Rovera nie oglądać przy wsiadaniu do auta.

    Orientuje się ktoś jak sobie z tym poradzić?

    Pozdro

  2. #2
    A że tak spytam co robi navi z Land Rovera u Ciebie w 7er? 8/ Może lepiej kupić używkę ori?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    A że tak spytam co robi navi z Land Rovera u Ciebie w 7er? 8/ Może lepiej kupić używkę ori?
    No właśnie kutafon powiedział, że jak zresetuje system (znaczy rozłączę na noc aku), to się odpali BMW soft, a że to jest moja pierwsza BMK-a i pierwszy kontakt z taką navi, to się dałem wprowadzić w maliny :/

    Poluję właśnie na MK4, ale miałem nadzieję, że do tego czasu uda mi się zmienić soft, ale d... blada.

    No nic, muszę kupić ori.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    wgraj soft od bmw i będzie oki w necie znajdziesz masę informacji jak to zrobić


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Soft do MK3 musi byc nagrany prawidlowo, do tego musi byc obraz plyty prawidlowo stworzony (mode1). Innaczej nic z tego nie bedzie!!!
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    wgraj soft od bmw i będzie oki w necie znajdziesz masę informacji jak to zrobić
    Jak wgrywać soft wiem i nawet mam odpowiednie płyty do tego, sęk w tym, że navi ich nie przyjmuje i próbuję teraz dociec czy to wina tego, że navi jest z Land Rovera i soft, który ma wgrany ma inne oznaczenie niż jakikolwiek soft bmw.


    Cytat Zamieszczone przez greg38
    Soft do MK3 musi byc nagrany prawidlowo, do tego musi byc obraz plyty prawidlowo stworzony (mode1). Innaczej nic z tego nie bedzie!!!
    czy mam przez to rozumieć, że navi od land rovera z softem 3-1/32 (taki soft nie występuje w bmw) powinno przyjąć soft 3-1/22 dedykowany dla navi bmw?

    czyli jeśli mi nie przyjęło tego softu, to znaczy, że źle wypaliłem obraz?

    idę sprawdzić jeszcze raz ;)

  7. #7
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Wgrywałem v27 ( 288mg) i takiego poszukaj - do wypalania używaj tylko alko 120 % i nie wypalaj na najszybszej opcji nagrywania.
    Pamiętaj że wgrywając soft musisz też nagrać na dodatkowej płytke Keycd ( 6.65 mg )
    wrazie czego jeżeli wyskoczy Ci błąd cd v17 czy jakoś tak
    Jeżeli będziesz chciał po PL to PW
    Pewność na każdym kilometrze ...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    207
    BMW
    Było: 740iL / Jest: Chrysler 300C
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Wgrywałem v27 ( 288mg) i takiego poszukaj - do wypalania używaj tylko alko 120 % i nie wypalaj na najszybszej opcji nagrywania.
    Pamiętaj że wgrywając soft musisz też nagrać na dodatkowej płytke Keycd ( 6.65 mg )
    wrazie czego jeżeli wyskoczy Ci błąd cd v17 czy jakoś tak
    Jeżeli będziesz chciał po PL to PW
    Z tego co wyczytałem na tej ruskiej stronie, która gdzieś tam na forum się przewinęła, dla navi MK3 ostatni soft jest w wersji 22, następne wersje poczynając od 22.1 są już dla MK4 i wgranie takiej do MK3 niczego nie zmieni, soft pozostanie w wersji 22.

    Ściągnąłem z tej strony obraz płyty (.iso) z softem v22 i wypaliłem płytę przez Nero w mode 1 z prędkością x4.

    Płytę z CD Key też mam, ale ona potrzebna pod koniec instalacji softu.


    Spróbuję wypalić ją przez alco - może pomoże

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    sprawdziłem ponownie instalki i mam wersje v27 - bank
    taką instalowałem do mkIII
    o jakiej ruskiej str mówisz ?
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tomek_uk

    czy mam przez to rozumieć, że navi od land rovera z softem 3-1/32 (taki soft nie występuje w bmw) powinno przyjąć soft 3-1/22 dedykowany dla navi bmw?
    To jest oznaczenie BMW. W naszych navi przed tą kombinacją cyfr jest jeszcze SW...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •