Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Wahacz i mechanik-co myślicie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Wahacz i mechanik-co myślicie?

    Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na ten temat bo sam już nie wiem co o tym myśleć:

    Oddałem dziś auto do mechanika w celu wymiany tulei wahacza przedniego. Żeby wymienić tą tuleję trzeba siłą rzeczy odkręcić wahacz. Przy odkręcaniu zerwał się gwint na sworzniu i mechanik mi gada że cały wahacz do wymiany. Koszt wzrósł ze 140 do 310 zł. Powiedzcie mi kto powinien kupić nowy wahacz? Ja czy mechanik? Czyja to jest wina? Na pewno nie moja ale czy mechanik ponosi odpowiedzialność za takie wypadki? Śruba była strasznie zapieczona i prawdopodobnie każdy mechanik który by się za to zabrał nie byłby w stanie tego odkręcić.
    Nie wiem czy mam się z typkiem wykłócać czy wyjąć z portfela i zapłacić :/

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    hmm, problem jest po stronie klienta

    To tak jak byś kazał mechanikowi mechanikowi założyć używana pompę wspomagania i miał pretensje do mechanika, że cieknie lub
    kazał mechanikowi wymienić świece zapłonowe i miał pretensje do mechanika, że cewka zapłonowa padła.


    Kazałeś wymienić tuleje metalowo gumową i technologia naprawy wymaga demontażu wahacza. Skoro się uszkodziła śruba, nakrętka, itp. należy ten element wymienić i koszt wiadomo, jest klienta.

    Uwaga do mechanika - powinien zadzwonić poinformować, iż może się urwać i czy robić ?
    I uwaga do Ciebie: pamiętaj, że to nie jest nowy samochód i mogą się urwać śruby itp. a nawet pęknąć zwrotnica przy wybijaniu sworznia i to powoduje dodatkowe koszty.

    Nie wnikam w to czy stać Cię na nie stać Cię na eksploatacje samochodu, czy po prostu nie chcesz przepłacać, ale to pytanie jest za bardzo pazerne ....


    MOD EDIT: A ja mam prośbę, Nikoś. Staraj się stosować znaki interpunkcyjne, po w Twoim poście nie znalazłem żadnego oprócz osobiście dostawionych.


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Przykro mi ale to jest twoje auto - można powiedziec ,że tak o nie dbasz ... A to czy się urwało to już pikuś - Gdyby mechanicy wymieniali wszytsko co się sypie w autach klientów na swój koszt to nie było by takiego zawodu nawet :)

    Zawsze musisz liczyć się z tym ,ze jak zaczyna się coś robić w aucie to jest margines na to , że coś kolejnego się posypie.

    Gdybyś ty to chciał odkręcić w swoim własnym aucie i by się urwało pisął by podanie do BMW aby wymienili ci wachacz bo sie po 10 latach rozwalił ..

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: Wahacz i mechanik-co myślicie?

    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na ten temat bo sam już nie wiem co o tym myśleć:

    Oddałem dziś auto do mechanika w celu wymiany tulei wahacza przedniego. Żeby wymienić tą tuleję trzeba siłą rzeczy odkręcić wahacz. Przy odkręcaniu zerwał się gwint na sworzniu i mechanik mi gada że cały wahacz do wymiany. Koszt wzrósł ze 140 do 310 zł. Powiedzcie mi kto powinien kupić nowy wahacz? Ja czy mechanik? Czyja to jest wina? Na pewno nie moja ale czy mechanik ponosi odpowiedzialność za takie wypadki? Śruba była strasznie zapieczona i prawdopodobnie każdy mechanik który by się za to zabrał nie byłby w stanie tego odkręcić.
    Nie wiem czy mam się z typkiem wykłócać czy wyjąć z portfela i zapłacić :/
    Jak dla mnie powinien Cię przed taką operacją uświadomić, że wahacze są aluminiowe i to wszystko w E38 działa inaczej jak przy Fiacie Punto :D i może być tak, że nie da rady tego ściągnąć (bez gwałcenia) lub może stać się to co się stało.
    Jak dla mnie nie ponosi winy i tym bardziej nie powinien za to płacić ale powinien jak najbardziej to uwzględnić przy rozliczeniu i dać interesujący rabat na usługę.
    A 2 sprawa co może Cię zdziwić wymiana wahacza będzie tańsza od wymiany tulei a w twoim przypadku powinna być za free, to chyba, że chciałeś wymienić tylko 1 tuleję to wątpię aby nic nie wziął od Ciebie.
    W końcu do wymiany wahacza na biedę wystarczyłby klucz, młotek i łyżka montażowa a tulei bez prasy nie wymienisz...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nierozumiem wymiana wachacza za free?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    przecież przy wymianie wahacza czy wymianie tulei i tak trzeba go wyjąć , a oryginał jest sprzedawany bez tulei więc nie rozumiem ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja jak widze ze cos "nieidzie" wolam klienta i pytam sie czy "krecic" bo moze sie urwac. jak mowi ze tak to lecimy :D jak goscia niema to wciskam bajke ze bylo skorodowane i dobrze ze sie nierozwalil z tego powodu, sorry ale jakie mam wyjscie, mam pewien ustalony cennik i tego sie trzymam, czasami cos idzie lekko, latwo i konstrukcyjnie jest proste, czasem bawie sie 5 razy dluzej ale i tak biore taka sama kase, moja rada w takich przypadkach to spokojnie porozmawiac z mechanikiem, bez pyskow, dlaniego tez raczej niejest to przyjemna sytuacja, co innego jak rozwali chlodnice przy wymianie paska a co innego jak cos sie urwie przy odkrecaniu,

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Krzywy no masz rację. Gdyby np. robiłby mi silnik a zbił przednią szybę to byłaby ewidentnie jego wina. Tutaj miałem po prostu pecha bo prze demontażu poszedł gwint. Porozmawiałem z nim spokojnie i chciałem z tego tytułu jakiś upust ale koleś nie opuścił nawet złotówki. Więc pozbyłem się 310 PLN z portfela ale przynajmniej w końcu już nic mi nie puka w zawieszeniu. Strasznie jestem na to uczulony!

    Neuf - gdybym to ja szperał przy swoim aucie i bym coś urwał to żal miałbym TYLKO I WYŁĄCZNIE do samego siebie dlatego bo bym wiedział co robiłem. Niestety przy mechaniku nie byłem i nie wiem co on tam wydziwiał. Być może ciągnął na chama nie smarując np WD 40? Może dało się tego uniknąć? NIE WIEM dlatego założyłem tego posta. Fakt faktem wahacz był dobry a do wymiany była sama tuleja. Skończyło się tak że wymieniłem cały wahacz z tuleją.

    Nikoś podałeś bardzo złe przykłady bo ja nie miałem pretensji do mechanika że nie działa mi czujnik ABS wówczas gdy on wymieniał mi wahacz. Miałem pretensję konkretnie o tę część którą on naprawiał i zepsuł. A z tym pazernym pytaniem to troszkę przegiąłeś. Słuchaj: to że jeleniem nie jestem i nie dam się robić w jajo to nie znaczy że jestem pazerny. Jeśli Ty masz kupę siana i jesteś taki rozrzutny to płac każdemu ile chcesz i za co chcesz. Ja wolę wiedzieć za co płacę i czy przypadkiem nie przepłaciłem.

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    najważniejsze że nic nie puka ! :hihi:
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Moja rada na przyszłość składaj (lub pilnuj mechanika) by wszystko składał na spray miedziowy (miedzianka) a ograniczy to ilość takich problemów , a wd40 nic by nie dało , można było by spróbować palnikiem ale mogło by coś pęknąć albo upalić się gumowa osłona .
    Jedno jest pewne w zawieszeniu nic nie puka a Ty do mechanika nie powinieneś mieć pretensji ... i porównanie z czujnikiem od abs'u jest właściwe nie możesz mieć pretensji do mechanika z powodu ukręconej śruby nakrętki i niestety jest to moje zdanie iż jesteś pazerny bo próbujesz wmówić mechanikowi iż wykonał swoja pracę nie zgodnie ze sztuką i wyciągnąć od niego za to konsekwencje finansowe wiedząc że zrobił wszystko OKI


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •