Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E32 750iL pytanka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    6

    E32 750iL pytanka

    Witam nie dawno zakupiłem swoje wymarzone 750iL :) Ale to moje pierwsze starcie z motorem M70 i mam pare pytan:)
    Co może byc przyczyna falowania obrotów? Zaznacze ze kable i swiece wymienione. Może jakieś lewe powietrze?
    Drugie pytanie to jaka instalacje gazowa polecacie do V12 i co myslicie o zwiekszeniu cisnienia na wtryskach gazu zeby na gaziwie miała wiecej mocy niz na bezynce ;)
    I trzecie Sonda lambda jest przed katalizatorem w tym silniku ? Jaka jest cena katalizatorów bo przymiezam sie do wyciecia :)
    Z góry dziekuje za odpowiedz :)

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    W pierwszej kolejności zapraszam do działu "przedstaw się i swoją 7".

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    witam - dział "Przedstaw się" to obowiązek!

    NIE ISTNIEJE e32 750LI jest natomiast e32 750iL skoro masz już takie auto warto o tym pamiętać

    falowanie obrotów w tym przypadku to najcześciej uszkodzony przepływomierz albo przepływomierze, lewe powietrze także może być tego przyczyną

    do V12 nie polecamy żadnej instalacji gazowej, weź pod uwagę że i tak ci już motor kuleje w samej benzynie, zakładajac gaz do tej jednostki tylko pomnożysz swoje problemy

    sondy lambda są przed katalizatorami i są ich dwie sztuki czyli po jednej na każdą stronę wydechu, wycinanie katalizatorów to słaby pomysł i nie tylko w tym aucie, zaczynając przyzywyczajać się do 750 miej w pamieci że większość rzeczy mnoży się w nim przez 2
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    witam - dział "Przedstaw się" to obowiązek!

    NIE ISTNIEJE e32 750LI jest natomiast e32 750iL skoro masz już takie auto warto o tym pamiętać

    falowanie obrotów w tym przypadku to najcześciej uszkodzony przepływomierz albo przepływomierze, lewe powietrze także może być tego przyczyną

    do V12 nie polecamy żadnej instalacji gazowej, weź pod uwagę że i tak ci już motor kuleje w samej benzynie, zakładajac gaz do tej jednostki tylko pomnożysz swoje problemy

    sondy lambda są przed katalizatorami i są ich dwie sztuki czyli po jednej na każdą stronę wydechu, wycinanie katalizatorów to słaby pomysł i nie tylko w tym aucie, zaczynając przyzywyczajać się do 750 miej w pamieci że większość rzeczy mnoży się w nim przez 2
    Przedstawiłem sie!
    E32 750Li bardziej mi sie podoba dlatego tak napisałem wiem ze poprawnie powino byc iL.
    Myśle ze nie wiesz nic o gaziwie :) To nie moja pierwsza bema i kazda jezdziła na gazie(bez problemu) tylko pytanie jaki gaz do V12. Motorek ma autetyczny przebieg 204tys wiec dopiero co dotarty ,kuleje przez pierdołe pewnie ( zauwazyłem peknieta gume koło przepływki).
    Kupujac 750 byłem swiadomy tego ziomus :) Wiec koszty zostawiam na boczny tor he :)

    Pozdrawiam. :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Omar
    Myśle ze nie wiesz nic o gaziwie :) To nie moja pierwsza bema i kazda jezdziła na gazie(bez problemu) tylko pytanie jaki gaz do V12.
    Myśle że skoro sam wiesz wszystko najlepiej w temacie gazu to sam sobie zadawaj pytania i na nie odpowiadaj.

    Może napisz od razu że masz 760Li bo bardziej ci sie podoba niż fabryczne oznacznie, różnica niewielka
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez Omar
    Myśle ze nie wiesz nic o gaziwie :) To nie moja pierwsza bema i kazda jezdziła na gazie(bez problemu) tylko pytanie jaki gaz do V12.
    Myśle że skoro sam wiesz wszystko najlepiej w temacie gazu to sam sobie zadawaj pytania i na nie odpowiadaj.

    Może napisz od razu że masz 760Li bo bardziej ci sie podoba niż fabryczne oznacznie, różnica niewielka
    O gazie wiem troche ale gaz do V12 to dwie instalki, pierwszy raz bede zakładał taki gaz dlatego zadałem pytanie do ludzia którzy juz to robili co polecaja Prins lub brc a moze jeszcze cos inego?
    Jezeli zamienienie literek dla ciebie to taki grzech to sory juz zmieniam tak jak powino byc fabrycznie, specjalnie dla ciebie :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    dla mnie możesz sobie ją nawet opisać 750tds jest mi wszystko jedno, a jak to wygląda to już inna kwestia

    temat gazu w V12 wałkowany był setki razy, jest nawet taka aktualna dyskusja w dziale paliw alternatywnych na forum:

    http://forum.7er.pl/czy-da-sie-zaloz...i-vt534,75.htm

    mój ulubiony cytat który znalazłem w tej dyskusji jest taki:

    stać mnie na V12 750 il...stac mnie na benzyne...nie stac mnie kupuje matiza...
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Panowie..... Do kolegi @omar taka uwaga - zagościłeś na naszym forum i dobrze, ale nie prowokuj nerwowej atmosfery. To, że odpowiedź udzielona na Twoje pytanie nie trafiła w Twoje oczekiwania, to nie powód do podważania wiedzy kolegi odpowiadającego. Naucz się szanować innych.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    6
    Używałem "szukajki" ale niestety ciezko mi było cokolwiek znalesc na temat gazu. Spoczko :) I przepraszam poprawie sie :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    dla mnie możesz sobie ją nawet opisać 750tds
    hahaha


    a tak na poważnie to czytalem gdzies o gazie do v12 ktos tam gdzies ma co je montuje i sie na tym zna, jak cos jedzie na benzynie to i na gazie będzie :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •