Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [mechanika] SWAP M60B30 na M60B40. Co, jak , gdzie ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] SWAP M60B30 na M60B40. Co, jak , gdzie ?

    Witam :)

    niedlugo wiekszy przypływ gotówki...

    a jak jest gotówka ... to oczywiście wolę kupić coś do auta niż kupić sobie cos do jedzenia :D

    a więc ... juz po 3tyg od zakupu auta zaczyna brakować mi mocy :)

    z racji tego ze B30 i B40 maja taka sama konstrukcję chciałbym sie zapytac czy beda wieksze klopoty przy przekladce silnikow ? mogę mieć silnik z anglika za grosze

    domyslam sie ze potrzebny bedzie komputer od 4.0, hmmm... przeplywomierz... skrzynia inna ze sterownikiem?

    co z napędem ?
    chłodzenie to nie problem bo mam nowa chlodnice od 5.0

    co jeszcze ? czy ktoś ma doświadczenie w tym fachu ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jak tak szybko brakuje mocy to po 2 tyg bedziesz nad jakimś turbo do 4.0 myślał...


    Ja mam z tym doświadczenie ...


    po 1 - jaką masz skrzynię biegów ?

    Jeżeli manual to nie ma problemów ; jeżeli automat to czeka cię przekładka skrzyni wraz z wiązką i komputerem od skrzyni.


    Co do silnika - ogolnie to jest to samo tylko inna pojemność . Komputery są te same w obu, można nawet nie zmieniać przepływomierza i dolotu - 4,0 chodzi na tym co jest w 3.0 - ale jeżeli oczywiście masz te części na stanie to poświęcisz 10 min więcej i będzie oryginał .


    Kolejna sprawa to układ napędowy - nie wiem jak jest z długością wału - ale może z automatu spasuje. Jeżeli masz 3.0 w automacjie to masz mały przegub końcowy na wale i cieńkie półosie - możesz ogólnie zostawić to co jest , ale jeżeli chcesz robić na oryginał to warto zmienić .


    Dyfer - jeżeli masz 3.0 automat to masz dyfer 3.23 - a 4.0 ma 2,93 - jeżeli będziesz zakładał 4.0 z automatem to wypada zmienić dyfer ...



    Z ogólnych rzeczy to chyba tyle :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    kolega w opisie ma automat czyli skrzynia dow ymiany bo twoje 5HP18 rozleci sie szybciutko od 400Nm :) Dyfer inny jak pisze silver :) Dolot ten sam ale komp raczej ma inne mapy itd do sporo wiekszej pojemności :) Reszta jak poprzednik napisał aha i nie wiem czy chłodnica z V12 sie nada :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    komp ma dokladnie ten sam numer - jaki eprom tam siedzi to nie sprawdzalem ... ale u kolegi 4,0 chodzi na osprzęcie z 3.0 i nie było z tym problemów ...


    jeżeli masz chłodnicę od wersji z automatem - czyli ta długa miedzy podłużnice to spokojnie 4.0 obsłuzy...


    warto jeszcze pomyśleć nad hamulcami

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    W 740 są większe hamulce?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    moim skromnym zdaniem, jak juz jest 3.5 i brakuje mocy, to zamiast wsadzać neiwiadomo ile czasu, pracy, nerwów, i pieniendzy w swap na 4.4, lepiej kupic jakas zajechaną e30 dla samej budy i wstawić chociazby m30b35 - swap łatwiejszy, tanszy, a przynajmniej 7 cały czas bedzie dupsko woźić :)

    mam znajomych ktorzy jedyny swoj samochod wlasnie tak "usportawiali" i bardzo bardzo sie wkurzali na ten okres przejsciowy, ze nie ma czym jezdzic jak potrzebne, itp. pozatym praktycznie zawsze sie wykracza poza budżet wyjsciowy i nie wiadomo ile potem trzeba czekać na "dotacje" :)

    bo nie oszukujmy sie, zeby to wszystko było naprawde dobrze zrobione to jest problem. to nie wymienione wyzej e30 gdzie zabawa to prawie plug&play. latwiej i lepiej moim zdaniem sprzedac 735 i kupic 744.

    przynajmniej nie zostaniesz z zeswappowanym samochodem ktorego nikt nie bedzie chciał kupic z obawy o jakosc swapu/przyczyny/itp.

    oczywiscie to tylko moja prywatna opinia :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730, e32 735, e32 750 iL
    Skąd
    Warszawa
    Witam. Moim zdaniem(robiłem swego czasu swap w e32 735 z automatu na manuala) najlepiej jest zrobić kompleksowo, tzn przekładasz po kolei cały układ napędowy(tzn. dyfer, wał, skrzynia, silnik układ chłodzenia, wydech i sterowanie), jeśli zaczniesz się bawić w przekładki samego silnika, to jestem prawie pewien że efekty będą odbiegały od oczekiwanych, nie wspominając o tym, że na dorabianie różnych drobnych detali stracisz mnóstwo czasu a pewnie i pieniędzy, każda niedokładność będzie się mściła, więc jeśli chcesz się w to bawić to się solidnie przygotuj, jeśli to tylko kwestia braku mocy a nie chęć poznania auta, to radzę zmienić samochód, wyjdzie lepiej i taniej(wbrew pozorom)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    mocy brakuje bo ... pojezdzilem swego czasu 7er Rondla - ma 4,4 - sam mi mowil ze bede zalowal ze nie wzialem 4.0 :) mial racje i jego stara miala tez racje :D

    czytalem, ze kolektory i przeplywke trzeba jednak wymienic przy SWAPIE na 4.0- inne srednice chociazby przeplywki i pojemnosc kolektora

    w przyszlym tygodniu przyjezdza anglik wiec zaczynam rekonesans

    czyli musze patrzec na:

    motor + osprzęt
    skrzynia + sterownik
    dyfer
    hamulce

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    kolektor ssący jest ten sam


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    kolektor ssący jest ten sam
    Niestety, mylisz się.

    Silnik 3.0 - 11 61 1 729 692
    Silnik 3.5 - 11 61 1 435 361
    Silnik 4.0 i 4.4 - 11 61 1 729 361

    Nie przypuszczam, żeby zostały wyprodukowane trzy takie same kolektory ssące z różnymi numerami....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •