Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: srodki do konserwacji skory

  1. #41
    Z00FY
    Gość
    Hehe Johny nie rób ze mnie sknery :) o swoją 7 dbam tak samo jak o siebie :) tylko zapytałem ponieważ wiem ,że wcześniej kurtki skórzane smarowało się wazeliną ,która jest bezbarwna i bezwonna.Bardzo dobrze nabłyszcza, smaruje skórę do tego konserwuje. Ja mam czarną w samochodzie po użyciu środków często zostają mi białe mazie :) teraz konserwuje się specjalnymi środkami ale stare sposoby też czasem są sprawdzone i bardzo skuteczne :) może ktoś się orientuje jak wazelinką zdaje egzamin ;D

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Mam czarną skórę, stosuję produkty AUTOGLYM,
    czyszczę tym:
    http://allegro.pl/item1180969032_aut...tapicerki.html
    później konserwuję :
    http://allegro.pl/item1180969251_aut...tapicerki.html
    Środek do czyszczenia nie pozostawia żadnych plam, mleczko pięknie się wciera w skórę, nie ma ,,tłustego'' efektu.
    Kiedyś do odżywiania skóry stosowałem produkt Liqui Moly , który daje bardzo dobre efekty, ale jest go mniej niestety:
    http://www.liquimoly-sklep.pl/produc...ie-0-25L-.html
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    gliptone nie zostawia białych śladów na czarnej skórze :)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #44
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    http://www.showcarshine.pl/ - dam radę zniżki tutaj wywalczyc jak by coś ktoś potrzebował.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    :) teraz propaguje się specjalnymi środkami ale stare sposoby też czasem są sprawdzone i bardzo skuteczne :) może ktoś się orientuje jak wazelinką zdaje egzamin ;D
    Jesteś pewien że znasz znaczenie słowa "propagować" ?

    Z tego w jaki sposób go używasz wynika że nie, słowo którego potrzebujesz w miejsce "propagować" to "impregnować" zapewne, chociaż jego użycie też nie jest w tym przypadku do końca uzasadnione, bo nie chodzi o impregnację tylko konserwację skóry.

    "Stare sposoby" o których piszesz czyli wspomniane szare mydło i wazelina to głęboki i ciemny lamus i tam właśnie powinny pozostać.

    Myśle że to co miało zostać wyjaśnione w temacie "domowych sposobów" zostało dość dobrze skwitowane w tej wypowiedzi:

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    Znawca skór samochodowych.... jego wypowiedz na moja prośbę..

    W załącznikach przesyłam Ci fotki Gliptone czyszczącego zadbanego
    10-letnigo Lexusa. Auto regularnie czyszczone zwykłymi środkami. SKóra
    miękka i wcale nie zniszczona.

    Do forum:

    Skóra jest wysuszona i pęka z braku nawilżenia oraz brudu, który
    gromadzi się w załamaniach i fałdach skóry.
    Najpierw trzeba dokładnie wyczyścić brud, a następnie nałożyć
    specjalny "balsam" który będzie zmiękczał skórę. Martwa skóra
    niestety sama się nie nawilży. Suchość skóry będzie się tylko
    pogłębiać, jeżeli nie zaczniemy działać. Dobrymi kosmetykami można
    odzyskać elastyczność skóry już w ciągu 3 miesięcy regularnej
    pielęgnacji.

    Woda szkodzi, bo przesusza skórę. A środki konserwujące do "żywej"
    naszej skóry nie tylko nie pomagają, ale wręcz gniją na martwej,
    garbowanej skórze. Należy używać środków specjalnie stworzonych do
    skór samochodowych.
    Trzeba było sobie zadać tylko troche trudu żeby tę wypowiedź przeczytać, czego oczywiście nie zrobiłeś.

    Twój samochód i twój wybór, jeśli jednak został tu ustalony pewnien poziom - stosowanie sprawdzonych kosmetyków - to silenie się na jeszcze jedną wypowiedź odnośnie "starego dobrego mydełka i wazelinki" czy jakichkolwiek innych głupot z epoki króla ćwieczka, rodem z poloneza, wygląda śmiesznie, lub jak wolisz - jest mocno poniżej poziomu tego tematu, czy może całego forum.

    W twoich postach pełno jest krytycyzmu i zarazem głębokiej wiary w twoją wiedzę i obeznanie tematów na które się wypowiadasz - zadbaj może żeby poza cwaniackim tonem, twoje wypowiedzi bogate były w ugruntowaną i sprawdzoną wiedzę, której jaki widać oczekujesz od innych.

  6. #46
    Z00FY
    Gość
    " stare sposoby też są czasem sprawdzone i bardzo skuteczne" Gdzie wyczytałeś ,że czyszczę skórę wazeliną i szarym mydłem ?? ;) Uczysz mnie dokładnego czytania postów a sam robisz gafy nie odróżniając znaków interpunkcji tj. "!" "?" "." co jest konsekwencją osądzania mnie i krytyki do tego (jak to ująłeś w moim kierunku) "W twoich postach pełno jest krytycyzmu i zarazem głębokiej wiary w twoją wiedzę i obeznanie tematów na które się wypowiadasz."
    Poprawiłem się co do jednego wyrazu który był fonetycznie podobny i nie mowa tu o wyrazie "propagowanie". Na koniec napisze ,że jestem otwarty na uwagi innych poprawki sugestie itd. ale na bezczelność , atak , prowokację i nauczki od innych ,które są konsekwencją nieprzeczytanej dokładnie odpowiedzi jak Twoja-jestem bezgranicznym przeciwnikiem. Nie moja sprawa ,iż "okaleczasz się" na forum. Powodzenia w działaniach.. Ja już je zauważyłem.
    P.S. Do admina Twierdzę ,żę konto tego użytkownika jest fikcyjne i wchodzisz na nie by narobić na forum burze. Zdjęciami obraża Flagowy model 7 jakim jest e32. Przypomniała mi się identyczna sytuacja z innego forum.. Identyczna. Zdjęcia tylko 2 (można powiedzieć "a cóż tu więcej fotografować") pewnie ściągnięte z internetu

    Dla forum: Sorry za OT

  7. #47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •