Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] dziwne odgłosy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    34

    [mechanika] dziwne odgłosy

    Od kilku dni mam wrażenie że w zbiorniku wytwarza się duże podciśnienie, są słyszalne dziwne stuki tak jakby pokrywka od słoika odbijała, myśle że to ze zbiornika , a może się myle. Zawszę kiedy odkręcam korek od zbiornika jest odgłos zasysania powietrza. Proszę o radę

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    Re: dziwne odgłosy

    Cytat Zamieszczone przez jorgen
    Od kilku dni mam wrażenie że w zbiorniku wytwarza się duże podciśnienie, są słyszalne dziwne stuki tak jakby pokrywka od słoika odbijała, myśle że to ze zbiornika , a może się myle. Zawszę kiedy odkręcam korek od zbiornika jest odgłos zasysania powietrza. Proszę o radę
    myślę że raczej to nie zbiornik. Podciśnienie jest czymś normalnym. Obstawiam jednak zawieszenie albo osłony izolacyjne (srebrne ) od rury wydechowej lub miałem takie dziwne szmery od katalizatorów.

  3. #3
    Zbiornik tez moze byc i go rozpychac ... Marcin mial taki problem w zielonej E38 gdy mial zapchany filtr czy odpowietrznik nie pamietam juz ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: dziwne odgłosy

    Cytat Zamieszczone przez jorgen
    Od kilku dni mam wrażenie że w zbiorniku wytwarza się duże podciśnienie, są słyszalne dziwne stuki tak jakby pokrywka od słoika odbijała, myśle że to ze zbiornika , a może się myle. Zawszę kiedy odkręcam korek od zbiornika jest odgłos zasysania powietrza. Proszę o radę

    Tzw. "plumkanie" zbiornika to znany problem w e38. Jeśli chodzi o przyczyne tego odgłosu: ma to związek ze stale (wraz z wiekiem auta) zatykającym sie filtrem z aktywnym węglem (w lewym tylnym nadkolu), oraz z niedrożnością sitka na wężu powrotnym oparów paliwa. Ponieważ seryjny korek wlewu paliwa jest (żeby zagwarantować funkcjonowanie tego systemu- tzn. żeby opary nie przedostawały sie do atmosfery) szczelny i nie przepuszcza powietrza, a pompa paliwa powoduje powstawanie podciśnienia w zbiorniku, zbiornik jest ciągle poddawany odkształceniom wynikającym z różnicy ciśnień. To co słychać jako "plumknięcie" w zbiorniku- to właśnie nagłe wyrównanie ciśnienia. Przypomina to troche jakby nagłe rozprężenie dużej sprężyny.

    Skutkiem tego "plumkania" jest zbiornik do wymiany :( , ponieważ ciągłe jego odkształcanie sie i powrót do pierwotnego kształtu powoduje powstawanie rys i nieszczelności. Jeśli ktoś więc zauważy po jakimś czasie takich odgłosów plamy paliwa pod autem- musi liczyć sie z dość sporymi kosztami. Sama wymiana zbiornika to masakra :razz:

    Zaradzić temu można w dość prosty i niezbyt kosztowny sposób (pomijając najwłaściwszą metode wymiany tego filtra z aktywnym węglem i sitka na wężu, lub przynajmniej przeczyszczenia go).
    Otóż można zrobić po prostu odpowietrzanie na korku od wlewu paliwa :). Nie jest to być może metoda która pokrywa sie z zamysłami inżynierów BMW, którzy mieli na uwadze ochrone środowiska, ale wiele (jeśli nie większość aut) ma odpowietrzanie w korku.

    Po pierwsze: można kupić korek z odpowietrznikiem- ale uwaga- podobno nie we wszystkich to odpowietrzanie naprawde działa, ze względu na grube gumowe uczczelki.
    Inne rozwiązanie: można po prostu wywiercić na środku oryginalnego korka małą dziurke- zasada funkcjonowania będzie dokładnie taka sama.

    Informacje zaczerpnąłem z forum 7er.com, ponieważ osobiście nie miałem do czynienia z tym "fenomenem". Jeśli ktoś więc ma podobny problem i "zawalczył" :hah: - prosze o pisanie doświadczeń i obserwacji w tym temacie.
    Pozdrowienia

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    34
    możesz napiasać gdzie jest ten filtr i to sitko

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez jorgen
    możesz napiasać gdzie jest ten filtr i to sitko
    W dieslach podobno nie ma tego filtra (nr. 10) - właśnie znalazłem info na ten temat.
    W benzynowych- filtr i ten przewód z sitkiem znajduje sie w tylnym nadkolu po stronie kierowcy. Trzeba zdjąć koło i nadkole i już go widać. Troche bardziej skomplikowanie jest z autami z samopoziomującym tylnym zawieszeniem. Wtedy trzeba odpiąć jeden przewód hydrauliczny, żeby zdjąć nadkole.

    Wg doświadczeń innych użytkowników to nawet wymiana tego filtra i przewodu czasem nie przynosi efektu. Najprościej jest odpowietrzyć zbiornik przez korek.

    W załączniku jest pdf jak wymienić ten filtr. Naprawde nic trudnego.
    Jeśli chodzi o ten przewód z sitkiem- to niestety nie wiem, który to jest.

  7. #7
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    .znany problem, jak kolega pisal najlepiej nawiercic (ja tak zrobilem).

    Pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam

    Od 2-3 dni właśnie mi coś zaczeło plumkać .. myśle że jest to przyczyna odpowietrzenia zbiornika . Korek mam nawiercony , ale dalej plumka . Jakieś inne patenty oprócz robienia otworu w zbiorniku? Jaka jest cena tego filtra z węglem aktywnym ?

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •