Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Nie odpala!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    75

    Nie odpala!!!

    Panowie czy moze miec cos wspolnego czujniki cisnienia i ilosci oleju do odpalenia silnika? 730i m30 b30 88rok komunikaty -OELDRUCK SENSOR - czujnik oleju nie działa nie podłączony-----SENSOR OELSTAND - uszkodzony czujnik poziomu oleju
    7 kombi... MORDERCY PIEKNA...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Kiedyś też mi wyświetlał taki komunikat ale auto normalnie odpalało,zazwyczaj tak miałem rano jak do pracy startowałem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730, e32 735, e32 750 iL
    Skąd
    Warszawa
    Nie, taki komunikat nie blokuje uruchomienia silnika, tym bardziej że pojawia się dopiero po kilkunastu sekundach od uruchomienia, kiedy ciśnienie się nie pojawi, miałem kiedyś coś takiego przez dłuższy czas(uszkodzony czujnik ciśnienia oleju) i silnik normalnie pracował

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    75
    to nie wiem co to moze byc wczoraj bylem na lotnisku i bez problemu sie bawilem 180km i wiecej a rano nic zero reakcji i zapach benzyny kreci a nie zapali wymienione wszystko na bosch swiece, kabelki itp. brak mi do niej sil...
    7 kombi... MORDERCY PIEKNA...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    111
    BMW
    e32
    Skąd
    olsztyn
    moja tez tak miała. zawiozłem do mechanika i podobno przyczyną było to ze komp zbierał błedy i jak juz tego duzo i długo było to przestał współpracować. u mnie jedna cewka szwankowała, zmienił skasował błędy i jest ok.

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Kiedyś w 540 E34 miałem podobną akcję... Wyskoczył taki komunikat i rób co chcesz a nie odpalisz ... Dolaliśmy oleju - komunikat zgasł i jazda :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez zydu
    moja tez tak miała. zawiozłem do mechanika i podobno przyczyną było to ze komp zbierał błedy i jak juz tego duzo i długo było to przestał współpracować. u mnie jedna cewka szwankowała, zmienił skasował błędy i jest ok.
    W komputerach systemu Bosch Motronic każdy błąd sam się kasuje jeśli nie wystąpi przez 50 kolejnych uruchomień silnika. W zamrożonej ramce jest bajt którego wartość jest dekrementowana jeśli silnik został uruchomiony i dany błąd nie występuje. Gdy dojdzie do zera błąd jest samoczynnie kasowany. 50 uruchomień to mniej niż miesiąc jeżdżenia.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    75
    PANOWIE ODPALILA!!! 0,5 litra oleju za malo w silniku... a juz byli klienci na auto. Zostaje ze mna jeszcze troche... DZIEKUJE NEUF ps CZUJNIKI DO WYMIANY
    7 kombi... MORDERCY PIEKNA...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jak będziesz dalej bez oleju jezdził to znów się u Ciebie kliencie na auto pojawią - tym razem przyjadą po e32 z zarżniętym silnikiem

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    75
    Kolego mam cos z kompem w aucie i chyba czujniki padly wiec tak jakos to wyszlo zbieg okolicznosci ale jest juz ok czujniki w drodze a potem pod komputer i badanie co jest nie tak.
    7 kombi... MORDERCY PIEKNA...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •