Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Nierówna praca

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    66

    Nierówna praca

    Witam Serdecznie!
    Mam problem, wczoraj wieczorem przełączyłem sobie z gazu na bene i poczułem lekkie drgania silnika, które dotychczas były prwie niewyczuwalne(V8). Dzisiaj na gazie jak stoje na światłach też wyczuwam takie drgania( na benie też sprawdzałem, tak samo). Co to może być?; dodam, że niezmieniałem paliwa, tzn. nie lałem krótko przed zaistniałą sytuacją. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jest za duzo roznych faktorow - ktore moga wplywac na nierowna prace silnika - dlatego diagnoza na odleglosc jest niemozliwa.

    Co najwyzej mozna dac pare wskazowek - co by trzeba bylo sprawdzic.

    Jezeli i na benzynie i na gazie nierowno chodzi - mozna od razu wykluczyc wtryskiwacze benzyny i gazu / bo gdyby byly to te lub te - auto na innym paliwie chodzilo by dobrze.

    Sprawdz cewki, swiece, przeplywomierz, sondy lambda, slynna juz membrane na koncu kolektora. Najlepiej by bylo gdyby ktos ci najpierw zczytal bledy z kompa - moze tam byc wskazowka na twoj problem.

    Reset tez by nie zaszkodzil. To tak na razie - jezeli te punkty sprawdzisz - i bedzie wszystko ok - popatrzymy dalej :D :D :D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    66
    cewki nowe kupowane w ASO,kable też jakiś rok temu, sondy też robione obie; moze być coś z tą membraną, bo mocno dymi, jak zrobić reset kompa?

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    ello

    Jak sprawdzic cewke w M30B35?

    pzdr

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Johny
    cewki nowe kupowane w ASO,kable też jakiś rok temu, sondy też robione obie; moze być coś z tą membraną, bo mocno dymi, jak zrobić reset kompa?


    1) odłączamy aku - najpierw minus , potem plus
    2) zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie
    3) przekrecamy stacyjke w pozycje 2
    4) teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU
    5) po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-"
    6) uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut
    7) wyłączamy go na , ponownie, 5 minut
    Cool teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu
    ( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie
    9) nastepnie znów zatrzymujemu auto i pozwalamy pracowac na biegu jałowym przez 5 minut


    Po punkcie 7/ juz jest moim zdaniem tylko wazne zeby auto pojezdzilo konkretnie po calym zakresie obrotow !

    WAZNE ! - po resecie - wszystkie te czynnosci rob tylko na benzynie. Jezeli ten Reset cos da
    to auto powinno na benzynie chodzic rowno. Wtedy dopiero przelacz na gaz - i zobacz co sie dzieje. Jezeli na nastepny dzien rano na benzynie bedzie znow zle chodzil - oznacza to ze masz zle ustawiona dawke wtrysku gazu.

    A tak wogole to jaka masz instalacje gazowa ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    66
    Ja mam Zavolli, czyli rozumiem, że pare kick dawnów porobić?, a czy komp od gazu sie nie zresetuje?

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Johny
    a czy komp od gazu sie nie zresetuje?
    zalezy jak masz instalke spieta ale raczej reset u gazowników Cie czeka..

    I co z rezystancja dla cewki z M30B35? ktos ma info jak powinna byc prawidłowa?

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    przed resetem kompa zajedz do gaziarzy niech ustawienia komputera se sgraja wtedy po resecie zajedziesz wgrasz i po sprawie chyba ,ze wolisz aby od nowa jeszcze raz wszystko ustawiali - oni mają możliwość zapisania ustawień twojego komputera na dysku więc to bardzo pomoze

  9. #9
    Powiem wam ze dzis w pracy dowiedzialem sie ze te gadzety z przekrecaniem stacyjki bla bla ... Jest zbedne :)

    I faktycznie odlaczylem akumulator , styknalem obie klemy trzymalem 15 sekund moze okolo 20sekund ... Podlaczylem plus podlaczylem minus , auto wyszerowane calkowicie :)

    restetuja sie wszystkie sterowniki , oraz komputery DME ... w stan fabryczny :)

    Przy instalacjach gazowych rowniez sie restartuja

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Powiem wam ze dzis w pracy dowiedzialem sie ze te gadzety z przekrecaniem stacyjki bla bla ... Jest zbedne :)

    I faktycznie odlaczylem akumulator , styknalem obie klemy trzymalem 15 sekund moze okolo 20sekund ... Podlaczylem plus podlaczylem minus , auto wyszerowane calkowicie :)

    restetuja sie wszystkie sterowniki , oraz komputery DME ... w stan fabryczny :)

    Przy instalacjach gazowych rowniez sie restartuja

    A w jaki sposob doszedles do wniosku ze sie wyczyscil ?

    Co do Instalacji gazowych pamiec kompa - przy tym resecie - nie kasuje sie w zadnym wypadku. Sa to dwa osobne uklady.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •