Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Flowmaster super 44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Flowmaster super 44

    Przeglądająć internet w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego sposobu na przeróbke układu wydechowego znalazłem pewną firmę o nazwie flowmaster. Firma ta specjalizuje się w produkcji sportowych tłumików do samochodów w układzie v6/v8. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów a w zasadzie serii tłumików począwszy od "flowmaster super40" skończywszy na "flowmaster super 50". Tłumik, który mnie zainteresował to Flowmaster super 40-44, który rzekomo w silniku m62 4,4 ma brzmieć tak :
    http://www.youtube.com/watch?v=x8wDMLhL_jY
    Przeróbka nie dotyczyłaby tylko zmiany tłumików, chciałbym wyciąć wszystko co znajduje się za katalizatorami, wspawać nowe rury, wstawić dwa tłumiki flowmaster + podwójne końcówki ala ALPINA z kwasówki. Zastanawiałem się jeszcze nad tego typu przeróbką ale zamiast tłumików flow wspawać zwykłe tłumiki przelotowe na koniec. Kolega ma zrobione w MB sec560 w ten sposób : wycięte katalizatory, tłumik środkowy i końcowy. Zamiast tego wspawany tłumik przelotowy na środku auta i zamiast tłumika końcowego efekt moim zdaniem jest porażający ... Jechałem wczoraj i okien nie mogłem zamknąć a ciarki po ciele przepływały mi jeszcze godzine po przejażdźce :P

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Flowmaster to jedna z bardziej znanych firm jeśli chodzi o układy wydechowe... ;) Tylko oni robią graty głównie do amerykańskich samochodów... Cóż, efekt może być ciekawy - jesteś już zdecydowany?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Firma masterpart.pl może sprowadzić te tłumiki i inne gadżety tej firmy. Koszt jednego tłumika to ok 700 zł na gotowo więc wydaje mi się, że cena nie jest zbyt wygórowana. Jestem zdecydowany, gdyż fabrycznego wydechu nie bede przerabiał bo mam zamiar wspawać całkowicie nowy układ. W razie czego jeśli się nie sprawdzi wspawam na nowo ori.
    Dzwoniłem dziś to masterpart i okres dostawy to jakiś miesiąc. Podali mi jeszcze strone na, której moge wybrać dokładny wymiar dopasowany mniej wiecej do ori rur wydechowych ( http://www.flowmastermufflers.com/44_super.html ) Obiektem mojego zainteresowania są dwa tłumiki z wejściem środkowym i dwoma wyjściami. Chciałbym sę jednocześnie was zapytać jaką średnice mają rury fabryczne ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Flowmaster'y pieknie brzmia... Moim zdaniem lepsza jest tylko Borla...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    A więc tak, dzwoniłem raz jeszcze do firmy i okazało się że są tłumiki o identycznych średnicach rur co w e38 tak więc zamówiłem dwa tłumiki z podwójnym wyjściem. Czas oczekiwania od 4-6 tygodni :) Ku... nie moge się już doczekać :P

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    29
    jesli ten flow ta brzmi jak na youtubie- to cóż :( moge tylko pozazdroscic v8, dźwiek przepiekny!!!
    tyle tylko czy na dłuzszych trasach nie bedzie męczyc?!
    ale i tak cudo
    ja mam w r4 bastuck-a i tez całkiem calkiem ładnie :/
    gratuluje pomysłu

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    W E38 wydaję mi się , że będzie jeszcze lepszy efekt gdyż masz 2 tłumiki a nie jak w E39 jeden. Zostaje nam w takim razie 4 tygodniowe oczekiwanie ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Mastakleszcz widzę,że przeczytałeś mój post o przeróbce wydechu na bardziej amerykański ;) .Myśle,że Flowmaster będzie najlepszym wyborem.Jeśli chcesz samoróbkę to ten patent z Merca jest dość ciekawy,czekam na nagranie :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Od samego rana jestem bardzo zadowolony, po pierwsze przyszła do mnie dokładka Alpiny i szczerze mówiąc nie wygląda to źle, natomiast rzecz, która mnie totalnie uradowała to tłumiki, które przywędrowały do mnie prosto z ameryki zapakowane w orginalne pudełeczko Flowmaster :P Tak więc na dniach bedzie efekt końcowy w postaci filmiku z zamontowanymi tłumikami :D Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •