Przeglądająć internet w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego sposobu na przeróbke układu wydechowego znalazłem pewną firmę o nazwie flowmaster. Firma ta specjalizuje się w produkcji sportowych tłumików do samochodów w układzie v6/v8. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów a w zasadzie serii tłumików począwszy od "flowmaster super40" skończywszy na "flowmaster super 50". Tłumik, który mnie zainteresował to Flowmaster super 40-44, który rzekomo w silniku m62 4,4 ma brzmieć tak :
http://www.youtube.com/watch?v=x8wDMLhL_jY
Przeróbka nie dotyczyłaby tylko zmiany tłumików, chciałbym wyciąć wszystko co znajduje się za katalizatorami, wspawać nowe rury, wstawić dwa tłumiki flowmaster + podwójne końcówki ala ALPINA z kwasówki. Zastanawiałem się jeszcze nad tego typu przeróbką ale zamiast tłumików flow wspawać zwykłe tłumiki przelotowe na koniec. Kolega ma zrobione w MB sec560 w ten sposób : wycięte katalizatory, tłumik środkowy i końcowy. Zamiast tego wspawany tłumik przelotowy na środku auta i zamiast tłumika końcowego efekt moim zdaniem jest porażający ... Jechałem wczoraj i okien nie mogłem zamknąć a ciarki po ciele przepływały mi jeszcze godzine po przejażdźce :P