Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ pozostale] E38 750iL - awaryjność, koszty...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    4
    BMW
    E39 520i
    Skąd
    Parczów k/Opoczna

    [ pozostale] E38 750iL - awaryjność, koszty...

    Jak już napisałem w innym temacie - noszę sięz zamiarem kuona E38 750iL...

    Stąd kilka pytań z mojej strony:
    1) jak jest z awaryjnością tych aut, silników.
    2) Jakie sąkoszty eksploatacji (nie licząc benzyny)
    3) Jakie spalanie (choć to akurat najmniej mnie interesuje, ale warto wiedzieć) ;)
    4) Jaka kwotę powinienem przeznaczyć na zakup takiego autka... czy 30000 to odpowiednia kwota czy może jeszcze za mało?

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

  2. #2
    W zasadzie odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są już na forum.....

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak powiedział przedmówca było sporo na ten temat ale nic sie chyba nie stanie jak sie powie co nieco jeszcze raz :D

    1) Z tego co ja słyszałem to silnik nie do zaj...bania że tak kolokwialnie powiem. Nie wiem ile jest w tym prawdy bo krótko na razie mam to auto. Elektronika za to jest do bani. Może sie posypać konkretnie. No i ewentualnie na skrzynie trzeba uważać.
    2) Dopóki nie ma napraw to nie ma tragedii. Ale nie polecam auta do jazdy na zakupy i ogólnie do codziennej eksploatacji. Ja jeżdżę tylko od święta i mimo to jak raz na miecha jadę na stację to serce mi szybciej zabije.
    3) Spalanie to kwestia indywidualna. Zależy od wielkości miasta, stylu jazdy itd. itp. Jeden Ci powie że mu pali 20 inny że 17. Na moim przykładzie powiem że da sie tym autem spalić malutko. Trasa średnio 10 (śmiem powiedzieć że nawet trochę poniżej). Srednią z kilku miesięcy mam 13.6. Ale nie sądzę że jest więcej takich kierowców co tak wolno jeżdżą tym samochodem. Wiec na moich danych lepiej nie bazować :)
    4) Myślę że cena 30.000 bedzie dobra. Aczkolwiek nie zaszkodzi wiecej dołożyć jak by sie jakaś perełka miała trafić

    Podsumowując ta bestia jest warta grzechu Ja sie napalałem na 728 nie mając bladego pojęcia że 750 to nie tylko zwykły samochód. Magia tyle powiem.
    Ten dzwiek, ta płynność jazdy. Nawet sam wygląd silnika zasługuje na owacje :medit:

    Dla pasjonata auto ideał
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa

    Re: E38 750iL - awaryjność, koszty...

    1) jak jest z awaryjnością tych aut, silników.

    raczej nie do zajechania , ale jak będziesz jeździł bez oleju albo bez chłodzenia (np uszkodzony termostat) nie jest problemem zajeździć

    2) Jakie są koszty eksploatacji (nie licząc benzyny)

    wysokie świece + palce + kopułki + palec = majątek

    3) Jakie spalanie (choć to akurat najmniej mnie interesuje, ale warto wiedzieć) ;)

    tak jak w każdym ile wlejesz tyle spalisz nie problem jest zejść do 10 i spalić 70

    4) Jaka kwotę powinienem przeznaczyć na zakup takiego autka... czy 30000 to odpowiednia kwota czy może jeszcze za mało?

    za nie dobity model przedliftowy powinno starczyć

    Tutaj znajdziesz więcej info na temat e38 750 v12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Nikos doszła do ciebie poczta?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    Re: E38 750iL - awaryjność, koszty...

    1) jak jest z awaryjnością tych aut, silników.

    Co z tego, że sam silnik jest bezawaryjny jak głupie uszczelki pod kolektory ssące to wydatek 2000 zł (czyli tyle ile średnio kosztują silniki na allegro). Do tego świec też jest sporo i wymiana kosztuje troszkę więcej niż w przypadku innych silników ;)

    2) Jakie sąkoszty eksploatacji (nie licząc benzyny)

    Tak samo wysokie jak w przypadku pozostałych wersji silnikowych E38. Tylko prace przy osprzęcie silnika bywają droższe.

    3) Jakie spalanie (choć to akurat najmniej mnie interesuje, ale warto wiedzieć) ;)

    Dowolne. Można zejść poniżej 10 (w mieście :D co prawda o 3 w nocy ale można) i można cały czas utrzymać na BC 39.5L/100km (więcej nie pokaże :P)

    A jak chcesz zobaczyć jakie spalania notują użytkownicy to jest odpowiedni temat na forum (wpisz w wyszukiwarce RAPORT SPALANIA)

    Z doświadczenia powiem, że wszystko zależy od tras, które pokonujesz i zatłoczenia na nich...

    4) Jaka kwotę powinienem przeznaczyć na zakup takiego autka... czy 30000 to odpowiednia kwota czy może jeszcze za mało?

    A to zależy czy chcesz kupić auto z początku czy z końca produkcji, oraz od tego czy będziesz chciał dobrze wyposażone czy dobrze wyposażone z gadżetami typu multimedialny podłokietnik tylny, tv w zagłówkach itp ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •