Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] Automat

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    [mechanika] Automat

    Witam,
    Dla mnie to dziwne ale wolę zapytać. Grzeje mi się (dość mocno) metalowy trzpień/lewarek zmiany biegów. Żebym został dobrze zrozumiany - trzpień, którym przełącza się biegi na konsoli centralnej. I nie sama skórzana rączka oczywiście, bo skóra dobrze izoluje ciepło;) Czy to jest normalne czy to objaw jakiś problemów ze skrzynią?

  2. #2
    No to najpierw się przedstaw w stosownym dziale (przedstaw się i swoją siódemkę).

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    sylwekk, przepraszam. Już sie poprawiłem ;)

    http://forum.7er.pl/e32-bardzo-mocno...ine-vt8995.htm

  4. #4

    Re: Automat

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Witam,
    Dla mnie to dziwne ale wolę zapytać. Grzeje mi się (dość mocno) metalowy trzpień/lewarek zmiany biegów. Żebym został dobrze zrozumiany - trzpień, którym przełącza się biegi na konsoli centralnej. I nie sama skórzana rączka oczywiście, bo skóra dobrze izoluje ciepło;) Czy to jest normalne czy to objaw jakiś problemów ze skrzynią?
    Spoko, nie ma problemu :D

    Co do Twojego problemu to może nie masz osłony termicznej nad wydechem? Awarii skrzyni w tym przypadku bym się nie spodziewał.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Pamiętam ze też to zauważylem w E32 - ale ktoś mi wtedy powiedział ze tak to jest i mam sie nie obawiać i jeździłem i nic sie nie działo - co do osłony termicznej to ją miałem...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    sylwekk dobrze gada bo w tamtej e32 tej osłony nie miałem i dawało ostro z tego lewara ale z tej co teraz mam to tak już nie daje, ale odrobine się grzeje .

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730, e32 735, e32 750 iL
    Skąd
    Warszawa
    Witam. Z tego, co pamiętam, to lewarek nie może się grzać od skrzyni, tam nie ma nic, co przewodzi ciepło, jedynie metalowa linka, osłona wydechu może być przyczyną ale miałem też taki przypadek że zawory od ogrzewanianie trzymały i dawało ciepłym powietrzem na tył, co podgrzewało dźwignię zmiany biegów, gdyby dźwignia miała się grzać od skrzyni, to skrzynia musiałaby mieć ze 200 stopni.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Cytat Zamieszczone przez hajko
    Witam. Z tego, co pamiętam, to lewarek nie może się grzać od skrzyni, tam nie ma nic, co przewodzi ciepło, jedynie metalowa linka, osłona wydechu może być przyczyną ale miałem też taki przypadek że zawory od ogrzewanianie trzymały i dawało ciepłym powietrzem na tył, co podgrzewało dźwignię zmiany biegów, gdyby dźwignia miała się grzać od skrzyni, to skrzynia musiałaby mieć ze 200 stopni.



    Może i racja ale ja miałem uszkodzony dolot na siedzenia tylne i wogóle nic nie dmuchało . Ostatnio jak byłem w warsztacie i robiłem mały przegląd pod autem to nie żle się zjarałem , tak dawało od silnika i wydechu że masakra. :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    skrzynia 5hp30 ( oraz 5hp18 ) mają w e32 niewystarczające chłodzenie - co to jest za chłodzenie - mało chłodniczka wsadzona w chłodnicę wody i to jeszcze tylko opłukiwana płynem dokoła - te skrzynie generuja bardzo duże ilości ciepła - a brak jego odprowadzenia prowadzi do agonii skrzyni...


    Na zachodzi po remoncie tych skrzyń czesto przerabiane jest także ich chłodzenie - aby sytuacja się nie powtarzała ...


    Teraz dlaczego może się tak dziać - jest bardzo ciepło , skrzynia pewnie pierwszej młodości już nie jest i produkuje wiecej ciepła niż nowa - i się biedna tam gotuje pewnie - pojezdzij po mieście i potem dotknij skrzyni - to zobaczysz o czym mówię ...


    W mojej starej skrzyni było tak - jak była dobra to drązek był letni - jak się zaczęła kończyć to się faktycznie grzał ... aż biedna umarła ...

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Oj nie pocieszacie mnie Panowie... 8/
    Jeszcze od spodu nie zaglądałem, ale mam nadzieję, że będzie to ta osłona termiczna...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •