Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 94

Wątek: [mechanika] Po wymianie odmy, małe problemy.

  1. #81
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie wiem mechanikiem nie jestem, taką postawili diagnozę, na jakim ja oleju kolego jeżdzę? Na 10W40 Motula, ale niestety poprzedni właściciel jeździł na 15W40 - mineralu.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #82
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To poprzedni właściciel to totalny głupol - kolejny się przesiadł z poloneza i leje "selektol"...


    Dowiedz się jakie popychacze chcą założyć - bo podali cenę 50zł/szt - najtańsze z Ajusa są po ok 30zł w hurtowni , a droższa ( INA itp) po ok 70-80... Żeby nie kupili po 30zł, a skasowali 50zł.

  3. #83
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    To poprzedni właściciel to totalny głupol - kolejny się przesiadł z poloneza i leje "selektol"...


    Dowiedz się jakie popychacze chcą założyć - bo podali cenę 50zł/szt - najtańsze z Ajusa są po ok 30zł w hurtowni , a droższa ( INA itp) po ok 70-80... Żeby nie kupili po 30zł, a skasowali 50zł.


    Myślę że to nie właściciel tylko mechanik który robił auto, wiele "mietków" uważa że jak jest wyciek albo auto zużywa olej to trzeba go zalewać mineralem, im gęstszy tym lepiej. czy wymiana popychaczy i wałka to jakaś skomplikowana operacja?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #84
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    raczej nie, poźniej trzeba tylko dobrze rozrząd poustawiać ...

  5. #85
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Znalazłem firmę która regeneruje wałki rozrządu jeśli to jest możliwe:

    www.swiatek.com.pl Koszt regeneracji 360 zł, koszt nowego wałka Marki Swiatek 850 zł.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #86
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Boss masz rację wczoraj byłem a serwisie Bosh Andrykowski w Koszalinie, serwis o iluś tam lat zajmuje się wyłącznie BMW, sam właściciel czyli Pan Adam Andrykowski osłuchał moje auto, bawił się nawet czymś co wygląda jak stetoskop.

    Po paru minutach milczenia stwierdził jednoznacznie - szklanki + wałek lewej głowicy. Rozkręcił dekiel i okazało się że to popychacze i że wałek jest przytarty- ładnie świeci sie na filetowo.

    Cóż jako że serwis jest zapchany od roboty umówiłem się na remont za 2 tygodnie. Koszt samego wałka to 1750 zł, szklanki 69 zł/szt x 32 + uszczelki i inne duperelki. Ok 5 k PLN.

    Robicizna 1250 zł - liczone jest za efektywny czas pracy mechanika, robocza godzina w tym zakładzie to 144 zł brutto.
    :] No to jestem troche lepszy jak wlasciciel :D udalo mi postawic trafna diagnoze bez stetoskopu- tylko po "wywiadzie srodowiskowym" ;D
    Bitek poszukaj tez szklanek- mozna je dostac juz w okolicach 50-60zl/sztuka wiec przy 32 to tez bedzie spora oszczednosc.
    Walek lewej glowicy- masz na mysli strone kierowcy?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #87
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Boss masz rację wczoraj byłem a serwisie Bosh Andrykowski w Koszalinie, serwis o iluś tam lat zajmuje się wyłącznie BMW, sam właściciel czyli Pan Adam Andrykowski osłuchał moje auto, bawił się nawet czymś co wygląda jak stetoskop.

    Po paru minutach milczenia stwierdził jednoznacznie - szklanki + wałek lewej głowicy. Rozkręcił dekiel i okazało się że to popychacze i że wałek jest przytarty- ładnie świeci sie na filetowo.

    Cóż jako że serwis jest zapchany od roboty umówiłem się na remont za 2 tygodnie. Koszt samego wałka to 1750 zł, szklanki 69 zł/szt x 32 + uszczelki i inne duperelki. Ok 5 k PLN.

    Robicizna 1250 zł - liczone jest za efektywny czas pracy mechanika, robocza godzina w tym zakładzie to 144 zł brutto.
    :] No to jestem troche lepszy jak wlasciciel :D udalo mi postawic trafna diagnoze bez stetoskopu- tylko po "wywiadzie srodowiskowym" ;D
    Bitek poszukaj tez szklanek- mozna je dostac juz w okolicach 50-60zl/sztuka wiec przy 32 to tez bedzie spora oszczednosc.
    Walek lewej glowicy- masz na mysli strone kierowcy?
    Tak mam na myśli stronę kierowcy.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #88
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Panowie jest nauczka - kupując samochód typu 7er, gdy zapytacie na jakim samochód jeździ oleju, jak padnie odpowiedzi "na mineralnym", to chyba lepiej sobie dać z tym samochodem spokój ...

  9. #89
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Hmm dlaczego xsilver? Dla mnie np większym priorytetem był stan oglny auta: tzn wiem że auto nie było bite - sprawdzalem 2 miernikami lakieru kazdy zakątek blach, stan we wnetrzu auta - skory tapicerki, czy nie sa polamane przelaczniki, czy wszystko dziala, zawieszenie, hamulce wydechy. To wszystko w aucie mam w bardzo dobrym stanie. A silnik? Wole miec uszkodzny silnik niz e38 po dzwonie a takich jezdzi sporo, sam przed zakupem kilkoma takimi jezdzilem " bezwypadkami" . Silnik zrobie albo wymienie i bedzie po sprawie.

    Ciekawostka znalazlem w Koszalinie sklep w ktorym szklanki firmy INA zakupie po 44zł/szt.

    Jutro zaczynam rozbierac motor bede na bierzaco informowal co i jak wyglada. Jesli bedzie sie nadawal do remontu to remontuje jesli nie to szukam 4,4 V8.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #90
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak już rozbiorą silnik i będzie naprawa to wysłał bym głowice na planowanie i sprawdzenie zaworów. Na bank jakieś zawory będą dobite a ich wymiana na nowe spowoduje solidny spadek zużycia paliwa a więc jest to dobra inwestycja. Ja tak zrobiłem u siebie gdy już coś grzebałem przy silniku. Efekt zużycie maksymalne spadło mi z blisko 15 litrów do max 12 litrów ON :) inwestycja zwróciła się po kilku miesiącach
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •