Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 94

Wątek: [mechanika] Po wymianie odmy, małe problemy.

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Przed chwilą doznałem szoku, jako że mamy weekend auto praktycznie cały czas stoi, poza wczorajszym podjechaniu do sklepu 3 km. Przed chwilą odpaliłem auto, i zgroza, puściło taką zadymę że nic nie było widać zadymiło mi pół podwórka!!!! Dosłownie! Wszędzie było niebiesko dym przeszedł 20 metrów od miejsca w którym stało auto do drzwi wejściowych domu.

    Przeparkowałem auto sprawdzam poziom oleju a tu poniżej minimum. Było pomiędzy min a max równiutko. Z tego wychodzi że mu gdzieś cieknie więcej oleju podczas postoju niż podczas jazdy, sprawdzałem przed wczoraj było pomiędzy min a max.

    Czy macie jakąś koncepcję? Wiem że czeka mnie jakiś grubszy remoncik i jestem na to przygotowany, tylko na co:-)))))))
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #32
    Nie chcę krakać, ale jak odma wymieniona, to pozostają uszczelniacze zaworowe :/

    Kopcenie po dłuższym postoju.... nie raz to przerabiałem :?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #33
    A chyba wspominałem o tym kilka postów wcześniej.... ;)

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Nie chcę krakać, ale jak odma wymieniona, to pozostają uszczelniacze zaworowe :/

    Kopcenie po dłuższym postoju.... nie raz to przerabiałem :?
    Jaki koszt remontu? Tzn samych uszczelniaczy zaworowych? + ewentualna robocizna.

    Jeśli przerabiałeś to proszę o info co i jak.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #35
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jaki koszt remontu? Tzn samych uszczelniaczy zaworowych? + ewentualna robocizna.

    Jeśli przerabiałeś to proszę o info co i jak.
    Tak, temat przerabiałem niejednokrotnie. Koszt części to około 700 PLN + szlifierze głowicowi + robocizna

    Może i są inne sposoby, ale ja zawsze zdejmowałem głowice oddając je do sprawdzenia ciśnieniowego i planowania. Koszty wyższe, a pewność najważniejsza
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jaki koszt remontu? Tzn samych uszczelniaczy zaworowych? + ewentualna robocizna.

    Jeśli przerabiałeś to proszę o info co i jak.
    Tak, temat przerabiałem niejednokrotnie. Koszt części to około 700 PLN + szlifierze głowicowi + robocizna

    Może i są inne sposoby, ale ja zawsze zdejmowałem głowice oddając je do sprawdzenia ciśnieniowego i planowania. Koszty wyższe, a pewność najważniejsza

    Co to znaczy ze przerabiales wielokrotnie? :-) w e38 czy w innych autach? A koszty robocizny, robimy 2 glowiece za jednym zamachem? Podobno tzn gdzies czytalem ze w e38 glowicy sie nie planuje.


    Pozdrawiam
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #37
    Przerabiałem wielokrotnie, to oznacza, że mam taką pracę ;)

    Wyżej napisałem, że kwota to za same części. Robocizna zawsze kosztuje różnie. Jeden zrobi sobie sam, inny odda koledze, jeszcze ktoś ma mechanika a jeszcze inny odda do serwisu czy warsztatu. stąd koszty mogą być różne. Nie neguję żadnej z powyższych możliwości - oby efekt końcowy był dobry

    Po zdemontowaniu głowicy i przed założeniem zawsze należy oddać do obróbki i sprawdzenia szczelności. Zawsze należy wymienić uszczelniacze zaworowe. Koszt uszczelniacza 2,5 PLN za sztukę ;D

    Może i koś tam nie obrabia głowic, ja tam jednak pozostanę na stanowisku, że należy powierzchnię przylegania wyrównać. Tak samo jak to, że należy śruby głowic wymienic na nowe. Wiem, że nie powinno się nic złego stać, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #38
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Sylwek ale Bitek ma silnik na vanosie wiec "szklaneczki" tez na bank siedza (widac ze nie trzymaja) wiec na 700zl (za czesci) to niestety sie nie zakonczy :(

    @Bitek: Jak odpaliles auto to przez chwile (1-5 sekund) silnik chodzil jak snopowiazalka??
    Przy takim "przetrawianiu" oleju katy dostaja ostro po gitarze wiec lepiej to zrobic jak najszybciej bo jeszcze wymiana katow do kosztow calej operacji dojdzie :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Przerabiałem wielokrotnie, to oznacza, że mam taką pracę ;)

    Wyżej napisałem, że kwota to za same części. Robocizna zawsze kosztuje różnie. Jeden zrobi sobie sam, inny odda koledze, jeszcze ktoś ma mechanika a jeszcze inny odda do serwisu czy warsztatu. stąd koszty mogą być różne. Nie neguję żadnej z powyższych możliwości - oby efekt końcowy był dobry

    Po zdemontowaniu głowicy i przed założeniem zawsze należy oddać do obróbki i sprawdzenia szczelności. Zawsze należy wymienić uszczelniacze zaworowe. Koszt uszczelniacza 2,5 PLN za sztukę ;D

    Może i koś tam nie obrabia głowic, ja tam jednak pozostanę na stanowisku, że należy powierzchnię przylegania wyrównać. Tak samo jak to, że należy śruby głowic wymienic na nowe. Wiem, że nie powinno się nic złego stać, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
    Sylwek powiedz mi gdzie mogę kupić części i co mam kupić dokładnie ewentualnie jakich firm, ilości sztuk itp. Szklanki też tak jak napisał kolega BOSS.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ale co ty chcesz kupować ?

    Jeszcze silnika nie rozebrałeś a zakupy będziesz robił ...

    No chyba, że masz kupę kasy , to kupuj wszystko jak leci i rób kapitalny remont.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •