Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 94

Wątek: [mechanika] Po wymianie odmy, małe problemy.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jeżeli miałbyś uszkodzone uszczelniacze na prowadnicach zaworowych to : ubywało by oleju ( nie jakieś duże ilości , ale zawsze) , jeżeli by kopciło to podczas jazdy - bo olej jest zasysany przez prowadnice zaworów ssących podczas cyklu ssania ( głównie)

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    jeżeli miałbyś uszkodzone uszczelniacze na prowadnicach zaworowych to : ubywało by oleju ( nie jakieś duże ilości , ale zawsze) , jeżeli by kopciło to podczas jazdy - bo olej jest zasysany przez prowadnice zaworów ssących podczas cyklu ssania ( głównie)
    Nie jest to do końca prawdą. Ubytek oleju jest - fakt. Czym bardziej zużyte uszczelniacze i prowadnice, tym większy. Ale objaw w postaci chmurki pojawia się po uruchomieniu silnika po przestoju albo przy gwałtownym przyśpieszeniu po wcześniejszym hamowaniu silnikiem (wtedy faktycznie ma miejsce ssanie oleju przez układ dolotowy). Kiedy przepustnica jest uchylona, ssanie przez trzonki zaworów ssących jest pomijalnie małe.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kilka dni temu zmieniłem olej oraz uszczelkę miski olejowej, na razie stan oleju jest cały czas taki sam, ale od tego momentu nie jezdziłem jakiś tam długich tras. Będę obserwował co się dzieje z olejem. Na dziś stan maxymalny.

    Auto kopci tylko i wyłącznie po przestoju ale tylko gdy zrobi jakąś dłuższą trasę - 50 - 70 km.


    Nie wiem czy to miało jakiś wpływ ale auto było wcześniej zalane jakimś syfiastym mineralem. :razz: . Po odkręceniu miski ukazała się tragedia w postacni ok 1 cm nalotu na ściankach miski na jej górze i na dole - tam gdzie siedzi pompa olejowa. Teraz auto zalane 10 W40 Castrola.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #14
    bitek-bitek z tego co piszesz wynika, że silnik był olejowo zaniedbany, a to skutkuje właśnie wyciekami. Uporasz się z wyciekami i będziesz cieszył się zdrowym, mocnym silnikiem :]

    Pewnie pociekną dekle zaworowe i dekle pod rozrządem, ale cóż :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dziś rano jak odpalałem poszła delikatna chmurka - niebieska, bardzo mała tak że dym praktycznie zaraz zniknął, udało mi się wyskoczyć z samochodu na tył, powąchałem i rzeczywiście było czuć olej, druga sprawa to że dymek poszedł tylko z prawego wydechu - jestem pewien na 99%.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #16
    Jeździj kolego jeździj i obserwuj ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dzis po rozkreceniu przodu kolektora zobaczylisccmy ze w srodku jest swiezy olej, jako ze auto stalo 2 dni sprawdzilismy poziom oleju i okazalo sie ze jest go za duzo 2 mm ponad stan maxymalny ( zalalismy 7,5 litra wedlug ksiazki ktora chyba klamie bo do 4,4 nie wchodzi 7,5 jest to za duzo ( , czy z tego powodu tez moze wyrzucac olejdo kolektora.

    PS. przepraszam za bledy i interpunkcie padla mi klawiatura.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    nigdy sie nie wlewa oleju wg książki - ona jest tylko wskazówką +/- ile ... nie zawsze samochod stoi idealnie prosto , nie zawsze ścieknie wszystko itp itd...


    dlatego leje sie mniej , czeka aż ścieknie , sprawdza i ew dalej dolew , czeka itd...

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Akurat co do zlania starego oleju to zleciało wszystko, odkrecana była miska i wszystko było tam czyszczone. Olej odlałem teraz mam na bagnecie lekko powyżej połowy między max a min.

    Zobaczymy dziś dyma nie puścił ani razu.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    nigdy sie nie wlewa oleju wg książki - ona jest tylko wskazówką +/- ile ... nie zawsze samochod stoi idealnie prosto , nie zawsze ścieknie wszystko itp itd...


    dlatego leje sie mniej , czeka aż ścieknie , sprawdza i ew dalej dolew , czeka itd...
    a co sie moze stac jak sie tego oleju za duzo? Cieklo mi z pod dekla, pozniej zmienilem uszczelki i jak sprawdzilem poziom bylo na minimum (ta dolna kreseczka) wiec spanikowany pojechalem szybko do sklepu kupilem 2l longlife i chlapnalem jakies 1,4l (wydawalo mi sie ze jak wchodzi 7,5l to 1,5l bedzie ok) ale teraz mam gdzies w polowie ponad maximum :-(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •