Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 94 z 94

Wątek: [mechanika] Po wymianie odmy, małe problemy.

  1. #91
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    ja na twoim miejscu szukał bym m62tu z anglika lub coś najlepiej takiego na aucie co można odpalić się przejechać itp , oczywiście taki w którym vanos nie grzechoczę

    kiedyś to ćwiczyłem gładzie cylindrów są pokryte taką substancja jak ona się uszkodzi w skutek przegrzania lub kiepskiego paliwa (czytaj ubogo gaz) to możesz nabić nowe pierścionki i dalej będzie źle , kiedyś szukałem kto mi pokryje ta substancja gładzie cylindrów i szukałem 4 miesiące aż dowiedziałem się że w motocyklach się to stosuje i znalazłem człowieka jednak koszt 400zł od 1 gara mnie przeraził


    tak jak mówiłem wcześniej koszt remontu cię przerośnie lepiej poszukaj używki , a wałki światka się nie nadają (wielokrotnie sprawdzałem)


    radze po tym jak wymienisz silnik zająć się gazem bo gaz poza tym że dla ciebie jest oki to ma też być oki dla silnika , ty nie musisz tego czuć ale twój silnik tak


    jestem w 90% przekonany że twój silnik został dobity od gazu , a to że ktoś wlał mineral to tylko świadczy o tym że żarł dużo oleju bo od gazu uszkodziła powłoka na gladziach


    to moja rada od serca , co zrobisz zdecyduj sam


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #92
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    ja na twoim miejscu szukał bym m62tu z anglika lub coś najlepiej takiego na aucie co można odpalić się przejechać itp , oczywiście taki w którym vanos nie grzechoczę

    kiedyś to ćwiczyłem gładzie cylindrów są pokryte taką substancja jak ona się uszkodzi w skutek przegrzania lub kiepskiego paliwa (czytaj ubogo gaz) to możesz nabić nowe pierścionki i dalej będzie źle , kiedyś szukałem kto mi pokryje ta substancja gładzie cylindrów i szukałem 4 miesiące aż dowiedziałem się że w motocyklach się to stosuje i znalazłem człowieka jednak koszt 400zł od 1 gara mnie przeraził


    tak jak mówiłem wcześniej koszt remontu cię przerośnie lepiej poszukaj używki , a wałki światka się nie nadają (wielokrotnie sprawdzałem)


    radze po tym jak wymienisz silnik zająć się gazem bo gaz poza tym że dla ciebie jest oki to ma też być oki dla silnika , ty nie musisz tego czuć ale twój silnik tak


    jestem w 90% przekonany że twój silnik został dobity od gazu , a to że ktoś wlał mineral to tylko świadczy o tym że żarł dużo oleju bo od gazu uszkodziła powłoka na gladziach


    to moja rada od serca , co zrobisz zdecyduj sam
    Nikoś szczerze to już sam nie wiem co robić ile ludzi tyle opinii i rad i nie wiadomo co zrobić.

    O tej substancji też czytałem gdzieś że to właśnie sie w motorach stosuje.

    Co dogazu to myślisz że po 1,5 roku użytkowania auta na gazie można dobić silnik?
    Gdzie auto miało przeglądy gazu co pół roku.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #93
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nikoś co ty za głupoty piszesz - koledze wałek zesiwiał i popychacze nie trzymają bo miał ubogą mieszankę ? No no ...


    Jak wałek siwy to tam smarowanie nie było odpowiedniego ...


    A taki remont silnika typu - zrzucimy dekle , zmienimy popychacze i wałek napawamy to sobie można w d... . wpakujesz w ten silnik tym sposobem 3tyś albo więcej i sie może okazać, że pierścienie są do bani i silnik nadaje się na złom .

    Nowych pierścieni raczej by nie zakładał bo jest duże prawopodobieństwo, że się nie przyjmą ... Alusilu też nie zregenerujesz bo to za duży koszt ...



    Jeżeli remont - przynajmniej trzeba zrzucić głowice i zbadać zawory , przylgnie , prowadnice, uszczelniacze i co ważnej jakoś postarać się ocenić pierścienie ...

  4. #94
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    xsilver proszę czytaj uważniej

    nigdzie nie napisałem że wałek padł od gazu natomiast gaz najprawdopodobniej się przyczynił

    alusil się uszkodził od nie właściwej pracy na gazie -> auto zaczęło jeść olej -> wlanie oleju mineralnego -> zatarcie wałka .......


    poza tym sądzę że dalej jest nie świadomy ile kosztuje naprawa vanosów w m62tu i nie wiem czy znajdzie kogoś kto mu to zrobi dobrze poza aso


    bitek na pytanie czy można zarżnąć auto gazem w rok odpowiem że jak najbardziej tak


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •