Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 19

W±tek: [mechanika] Pêk³a ch³odnica wody co zrobiæ? Wymieniæ czy spa

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA

    [mechanika] Pêk³a ch³odnica wody co zrobiæ? Wymieniæ czy spa

    Niestety pad³a mi ch³odnica pêk³a w miejscu nak³adania wê¿a po prawej stronie tak jakby na zgrzewie tej plastykowej czê¶ci na która zak³ada siê w±¿. Poklei³em ale pêk³o znów.

    Czy mog³a pêkn±æ z powodu za du¿ej ilo¶æi p³ynu?? Kupiæ now± czy mo¿e pospawaæ? Jak now± to czy zamiennik za 400-500 z³ jest ok?

    http://allegro.pl/item679..._wody_nowa.html

    Z jakiego powodu mog³a pêkn±æ?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2

    Re: Pêk³a ch³odnica wody co zrobiæ? Wymieniæ czy spa

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    ...Z jakiego powodu mog³a pêkn±æ?
    S±dzê ¿e pêk³a z tzw. staro¶ci. Niestety plastik po latach wykrusza siê i niestety pêka. Inna sprawa, ¿e nie s±dzê ¿eby kto¶ chcia³ Ci pospawaæ plastik, co najwy¿ej wymieniæ ca³± magistralê (czarny pionowy plasatik z króæcem)

    Kup sobie now± ch³odniczkê, wymieñ korek i bêdziesz mia³ spokój
    Czyste sumienie wynika najczê¶ciej ze z³ej pamiêci

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    Czyli spokojnie mogê kupiæ sobie zamiennik ch³odnicy i bêdzie ok? Mówi±c o korku masz na my¶li korek od zbiorniczka wyrównawczego ? Bo ten mam nowy - zbiorniczek i korek , orygina³ BMW.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Tak.

    Zamiennik bêdzie dobry. ¦miem powiedzieæ, ¿e lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej ch³odnicy :D
    Czyste sumienie wynika najczê¶ciej ze z³ej pamiêci

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Tak.

    Zamiennik bêdzie dobry. ¦miem powiedzieæ, ¿e lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej ch³odnicy :D

    Dziêki! Zamawiam ch³odnicê.

    ----------

    Kolejny problem

    Dosta³em ch³odnice, sciagnalem stara niby wszystko ok ale --

    Stara chlodnica po prawej stronie ma podlaczenie u gory - gruba rura, oraz na dole cienka rurka - u mnie w starej jest kolanko ktore wkreca sie na gwint i podlacza do weza gumowego.

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...owse/radiator/

    W nowej chlodnicy jest szybko zlaczka z tym ze jest wstawiona tylko zaslepka i nie moge podlaczyc swojego kolanka bo w nowej chlodnicy nie ma gwintu i szerowkosc otworu tez jest za mala.

    Pytanie czy moja chlodnica byla przerabiana czy ta ktora kupilem jest nie taka - dzwonilem do firmy w ktorej kupilem i twierdza ze jest tylko taka chlodnica.


    Mam problem auto stoi i dupa.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Sk±d
    POLSKA
    No to po próbie monta¿u. Powiem tylko jedno. Nie kupujcie zamienników ch³odnic za 300-400 z³ z allegro.


    Kupi³em i ch³odnica nie pasuje a podobno jest do M62, z tym ¿e nie pasuje bo mam alternator ch³odzony ciecz± a zamiennik ch³odnicy nie ma dodatkowego kolanka do pod³±czenia wê¿a.


    Zamówi³em ch³odnicê wed³ug numerów nadwozia firmy Behr cena tylko 650 z³.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Sk±d
    Warszawa
    bo inna jest ch³odnica w m62 a inna w m62tu

    zapomnia³e¶ powiedzieæ ¿e do e38 poliftowej


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, je¶li Cie wyprzedzam, to nie dlatego ¿e chce siê ¶cigaæ, ale dlatego ¿e ¶mierdzi !

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Sk±d
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Zamiennik bêdzie dobry. ¦miem powiedzieæ, ¿e lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej ch³odnicy :D
    Oj Sylwek bym sie z toba klocil :D no chyba ze masz na mysli zamiennik Behr`a, bo jak jakis made in china to niebardzo zdaje to egzamin w BMW
    Ka¿dy cz³owiek jest jak ksi±¿ka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkowaæ te z³e !!!

  9. #9
    Nie no - wiadomo, ¿e co¶ markowego a tañszego od ori w ASO, a nie szajs co nie chce siê miêdzy pod³uznicami zmie¶ciæ :)
    Czyste sumienie wynika najczê¶ciej ze z³ej pamiêci

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Sk±d
    P³ock
    A ja Panowie jesli mogê wtr±ciæ to w tym przypadku proponowa³ bym zespawaæ ch³odnicê. Mia³em to samo. Zdaje egzamin. i 500z³ w kieszeni. Ja zrobi³em to samemu bo mam spawarkê do plastiku, ale s± warsztaty które siê tym zajmuj±. Trzeba tylko kupic odpowiedni drut. Zdaje siê ¿e >PA6.6< - z takiego plastiku jest ch³odnica.
    Polecam. Na prawde nie warto przep³acaæ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •