Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [mechanika] Pękła chłodnica wody co zrobić? Wymienić czy spa

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    [mechanika] Pękła chłodnica wody co zrobić? Wymienić czy spa

    Niestety padła mi chłodnica pękła w miejscu nakładania węża po prawej stronie tak jakby na zgrzewie tej plastykowej części na która zakłada się wąż. Pokleiłem ale pękło znów.

    Czy mogła pęknąć z powodu za dużej ilośći płynu?? Kupić nową czy może pospawać? Jak nową to czy zamiennik za 400-500 zł jest ok?

    http://allegro.pl/item679..._wody_nowa.html

    Z jakiego powodu mogła pęknąć?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2

    Re: Pękła chłodnica wody co zrobić? Wymienić czy spa

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    ...Z jakiego powodu mogła pęknąć?
    Sądzę że pękła z tzw. starości. Niestety plastik po latach wykrusza się i niestety pęka. Inna sprawa, że nie sądzę żeby ktoś chciał Ci pospawać plastik, co najwyżej wymienić całą magistralę (czarny pionowy plasatik z króćcem)

    Kup sobie nową chłodniczkę, wymień korek i będziesz miał spokój
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Czyli spokojnie mogę kupić sobie zamiennik chłodnicy i będzie ok? Mówiąc o korku masz na myśli korek od zbiorniczka wyrównawczego ? Bo ten mam nowy - zbiorniczek i korek , oryginał BMW.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Tak.

    Zamiennik będzie dobry. Śmiem powiedzieć, że lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej chłodnicy :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Tak.

    Zamiennik będzie dobry. Śmiem powiedzieć, że lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej chłodnicy :D

    Dzięki! Zamawiam chłodnicę.

    ----------

    Kolejny problem

    Dostałem chłodnice, sciagnalem stara niby wszystko ok ale --

    Stara chlodnica po prawej stronie ma podlaczenie u gory - gruba rura, oraz na dole cienka rurka - u mnie w starej jest kolanko ktore wkreca sie na gwint i podlacza do weza gumowego.

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...owse/radiator/

    W nowej chlodnicy jest szybko zlaczka z tym ze jest wstawiona tylko zaslepka i nie moge podlaczyc swojego kolanka bo w nowej chlodnicy nie ma gwintu i szerowkosc otworu tez jest za mala.

    Pytanie czy moja chlodnica byla przerabiana czy ta ktora kupilem jest nie taka - dzwonilem do firmy w ktorej kupilem i twierdza ze jest tylko taka chlodnica.


    Mam problem auto stoi i dupa.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No to po próbie montażu. Powiem tylko jedno. Nie kupujcie zamienników chłodnic za 300-400 zł z allegro.


    Kupiłem i chłodnica nie pasuje a podobno jest do M62, z tym że nie pasuje bo mam alternator chłodzony cieczą a zamiennik chłodnicy nie ma dodatkowego kolanka do podłączenia węża.


    Zamówiłem chłodnicę według numerów nadwozia firmy Behr cena tylko 650 zł.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    bo inna jest chłodnica w m62 a inna w m62tu

    zapomniałeś powiedzieć że do e38 poliftowej


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Zamiennik będzie dobry. Śmiem powiedzieć, że lepszy dobry nowy zamiennik od starej oryginalnej chłodnicy :D
    Oj Sylwek bym sie z toba klocil :D no chyba ze masz na mysli zamiennik Behr`a, bo jak jakis made in china to niebardzo zdaje to egzamin w BMW
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Nie no - wiadomo, że coś markowego a tańszego od ori w ASO, a nie szajs co nie chce się między podłuznicami zmieścić :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    14
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Płock
    A ja Panowie jesli mogę wtrącić to w tym przypadku proponował bym zespawać chłodnicę. Miałem to samo. Zdaje egzamin. i 500zł w kieszeni. Ja zrobiłem to samemu bo mam spawarkę do plastiku, ale są warsztaty które się tym zajmują. Trzeba tylko kupic odpowiedni drut. Zdaje się że >PA6.6< - z takiego plastiku jest chłodnica.
    Polecam. Na prawde nie warto przepłacać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •