Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektryka] Moja Bunia umarła!!! Nie kręci rozrusznik...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    [ elektryka] Moja Bunia umarła!!! Nie kręci rozrusznik...

    Wczoraj po przejechaniu ok 100 km zatrzymałem się u kolegi, postawiłem auto, zostawiłem włączone radio po ok 20 minutowej rozmowie chciałem odjechać , przekręcam kluczyk a tu nic, wszystkie kontrolki się świecą, a rozrusznik ani drgnie nawet lekko nie zakręcił.

    Podłączyliśmy prostownik niby aku rozładowany, podładowaliśmy ok 30 minut, aku zeszedł z 6 na 4. Chcę zakręcić, ani drgnał rozrusznik. Spróbowaliśmy rozruchu z kabla od drugiego auta, efekt ten sam.

    Auto martwe. Załamka. Na kompie nie wyświetlają się żadne komunikaty.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    pstryka w aucie jak chcesz kręcić? Takie dziwne pukanie bardzo charakterystyczne?
    Jeżeli tak to odłącz aku i podłącz je do prostownika na kilka godzin. W 30 minut to Ci naładują akumulator prostowniki z najwyższej półki (i to tylko tak, żeby odpalił) a nie te zwykłe jak każdy ma po garażach nasze bunie to nie Fiat Punto potrzebują bardzo dużo prądu aby mruczały :)

    I podaj dane akumulatora, może masz za słaby (za mały) albo po prostu już padł.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Może zostawiłeś na biegu auto ??? wiem, że to może śmiesznie brzmi ale może sie nie świadomie zdarzyć . Odpalisz tylko na P lub na N.
    A może to wina alarmu lub imobilaizera ???

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dokładnie, nie zostawiłeś skrzyni na Drive?? Mi też się to kiedyś przydarzyło ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Własnie nie , jest na P, próbowałem na N, nie ma tego pstrykania wiem o co chodzi zdarzyło mi się juz z innymi autami, aku ma 100 Ah.

    O to chodzi że auto nie daje znaku życia, chodzą szybki, radio świecą sie kontrolki, działa TV pika pikacz od drzwi itp. Auto nie kręci. :(
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dokładnie, nie zostawiłeś skrzyni na Drive?? Mi też się to kiedyś przydarzyło ;)
    Nie tylko Tobie :D a najlepsze jest to, że człowiek pierwsze co robi to z wściekłością otwiera maskę ;D

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Własnie nie , jest na P, próbowałem na N, nie ma tego pstrykania wiem o co chodzi zdarzyło mi się juz z innymi autami, aku ma 100 Ah.

    O to chodzi że auto nie daje znaku życia, chodzą szybki, radio świecą sie kontrolki, działa TV pika pikacz od drzwi itp. Auto nie kręci. :(
    Ty próbuj przekręcić zapłon a ktoś niech Ci puka w rozrusznik. Najprawdopodobniej się zawiesił. Jak puści jedź do elektryka bo będzie się powtarzać. Do wymiany szczotki i najprawdopodobniej bendiks.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dokładnie, nie zostawiłeś skrzyni na Drive?? Mi też się to kiedyś przydarzyło ;)
    Nie tylko Tobie :D a najlepsze jest to, że człowiek pierwsze co robi to z wściekłością otwiera maskę ;D
    Potwierdzam :D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale auto postawiłem pod górkę, a miałem już mało benzyny, bardzo mało może ze 3-4 litry, mam sekwencje może nie chce odpalić bo nie może zaciągnąć paliwa i odcina zapłon? Nie wiem takie moje fantazje ale może ...??
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Dokładnie, nie zostawiłeś skrzyni na Drive?? Mi też się to kiedyś przydarzyło ;)
    Nie tylko Tobie :D a najlepsze jest to, że człowiek pierwsze co robi to z wściekłością otwiera maskę ;D

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Własnie nie , jest na P, próbowałem na N, nie ma tego pstrykania wiem o co chodzi zdarzyło mi się juz z innymi autami, aku ma 100 Ah.

    O to chodzi że auto nie daje znaku życia, chodzą szybki, radio świecą sie kontrolki, działa TV pika pikacz od drzwi itp. Auto nie kręci. :(
    Ty próbuj przekręcić zapłon a ktoś niech Ci puka w rozrusznik. Najprawdopodobniej się zawiesił. Jak puści jedź do elektryka bo będzie się powtarzać. Do wymiany szczotki i najprawdopodobniej bendiks.




    Tylko gdzie on ma rozrusznik? :-))))
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    spoko ale by kręcił jak jest totalna cisza to spróbuj to co ja Ci podpowiadam. Miałem identycznie. Podjechał stary dobry mechanik (przyjaciel rodziny) i pierwsze co zrobił to to co opisałem. Cała impreza trwała 2 minuty :) kluczykiem musisz strzelać. Jak chwyci to przekręci a jak już przekręci to powinien odpalić.

    A gdzie ma rozrusznik to nie wiem :D ja siedziałem w środku ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •