Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] automat...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] automat...

    Takie pytanko,

    wiem że na pewno nie jest to zdrowe dla skrzyni ASB - ale stało się dzisiaj że dałem szwagrowi rundę moją 7er, w pewnym momencie przy cofaniu zagadaliśmy się i z biegu D szwagier przełączył na N myśląc że załączył już R wcisną pedał gazu do ok. 1,5 obr. po czym puścił gaz ale wrzucił w tym czasie bieg wsteczny R który zdążył się załączyć, wiadomo co się stało ,autem szarpnęło bo bieg się w kleszczył ale bez żadnych pisków zrywów opon itp. praktycznie od razu wcisną pedał hamulca ze strachu ;) ogólnie błąd człowieka, i tu pytanie czy mogło to zaszkodzić skrzyni w jakimś stopniu ??

    ogólnie jest wszystko jak było nie zauważyłem żadnych zmian w działaniu ASB.
    nie wiem czy jestem za bardzo przewrażliwiony na tym punkcie bo o skrzynie dbam jak potrafię

    pozdrawiam

  2. #2
    Po pierwsze - Twój post jest pozbawiony jakiegokolwiek podziału logicznego zdań i czyta się, mówiąc delikatnie, ciężko. Popraw to, proszę.

    Po drugie, odpowiadając na pytanie - jeśli był to jednorazowy incydent, to nie masz się czym przejmować. Jeśli skrzynia jest w dobrym stanie, ma dobry olej i do tej pory nie szarpała, wszystko będzie działać dobrze.

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hehe ja zrozumiałem Panie Psorze ;D

    Nic się nie stanie. Jak by miało się stać to już by się stało i byś to odczuwał.
    Nie praktykuj tego więcej :) ogólnie obroty były małe. Gdyby były wysokie kto wie czy by się nie posypała, nasze skrzynie nie są w końcu nowe :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •