Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: przełączanie biegow w automacie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW

    przełączanie biegow w automacie

    Cześć koledzy :)
    Pytanie jest takie kiedy automat tzn przy jakich prędkościach przełącza biegi w trybie "D" a kiedy w trybie "S"???Bo właśnie kupiłem nowe e32 i coś myślę że jeżdżę ciągle na "S" bo obroty dochodzą do 4tyś choć tryb pracy skrzyni jest na "D" Może ktoś pomoże mi załatwić ten problem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Tryb D to jest tryb jazdy do przodu,a są opcje sport,economic i zimowy

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    kurde sory oczywiście chodzi o tryb "E"i "S" ;D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    a nie wyświetla tobie który tryb pracy skrzyni masz wybrany?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    właśnie wyświetla że jade na E ale zachowuje sie jakby jechał na S bo obroty ciągnie do 4 tyś a na S tak samo.więc myśle że coś jest nie tak. Tak poza tym jest ok. tamtą e32 miałem bez trybu E S M więc nie mam porównania.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez m.r.77.bmw
    właśnie wyświetla że jade na E ale zachowuje sie jakby jechał na S bo obroty ciągnie do 4 tyś a na S tak samo.więc myśle że coś jest nie tak. Tak poza tym jest ok. tamtą e32 miałem bez trybu E S M więc nie mam porównania.
    Przełączenie biegu zależy bardziej od obciążenia niż prędkości obrotowej silnika. Jadąc spokojnie i delikatnie rozpędzając auto w trybie E przełącza biegi pierwsze dwa gdzieś około 1800 a potem troszkę powyżej 2000. Spróbuję przyuważyć bo nie zwracam na to uwagi zbytnio, ale coś mi się kojarzy że przy normalnej jeździe ni to powolnie ni to dynamicznie przerzuca mi przeważnie gdzieś w okolicach 2400-2500. Robiąc to samo dynamicznie można spowodować przełączanie nawet prawie przed czerwonym polem bez przełączania w tryb Sport :) Gdy odpuścisz trochę gaz w trybie E natychmiast przerzuci na wyższy bieg jeśli tylko jest taka możliwość (obroty, prędkość). W trybie S niekoniecznie, duże szanse że zostanie na niskim biegu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    no właśnie też tak robiłem i trzymał bieg tak samo. może przełącznik jest do kitu?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    niby wyświetla "E" a jest na "S" a jak odłącze przełącznik to zejdzie na"E"?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez m.r.77.bmw
    niby wyświetla "E" a jest na "S" a jak odłącze przełącznik to zejdzie na"E"?
    Jak wyświetla E to jest na E. Sygnał wybranego programu jest brany ze złącza sterownika skrzyni. Przełącznik zostaw w spokoju. W pierwszej kolejności do sprawdzenia przepływomierz a następnie potencjometr przepustnicy.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    po kazdym zgaszeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu skrzynia bedzie w trybie E obojetne co bylo ustawione wczesniej
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •