Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: czy e32 740iL LONG to rarytas?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    czy e32 740iL LONG to rarytas?

    od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem zakupu 740iL które jakimś tam zrządzeniem losu udało mi się ustrzelić, a jego właściciel akurat zgodził się je sprzedac, mimo że dotychczas nie wystawiał auta na sprzedaż ani wogóle nie planował go sprzedać w najbliższym czasie

    auto ma w dowodzie '92 ale nie jest po lifcie (posiada jedynie poliftowe klamki) konsola środkowa jest stara) stąd zgaduję że było rejestrowane za "starych czasów" i "na starych zasadach" generalnie wydaje się być nie starsze niż '89 co dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia gdyż w przypadku tych aut nigdy nie patrze na rocznik tylko na stan i wyposazenie, jestem nawet bardziej przekonany do starych e32, gdyż poliftowe zmiany mimo iż ciekawe i usprawnijące wiele rzeczy pociągnęly za sobą także zauważalny spadek jakości - kto siedzi w temacie to wie, rozwijać tego dalej nie będę

    do rzeczy:
    auto jest długie i to już samo w sobie ma swoją wartość, aktualnie jestem w posiadaniu krótkiej i nie powiem że dodanie sobie "L" do sygnaturki mnie nie kręci :D

    z wyposażenia szału nie ma: atermika (fajnie), skóry czarne w elektryce z pamiecią (jak to w longu), przody grzane, ale nie jest to full leather interior niestety (boczki mają welurowe wstawki) był telefon ale słuchawki brak (nie przywiązuje do tego wagi), są spryski relektorów i to nawet kompletne, auto jest w jedynym słusznym kolorze (shwarz) co akurat jest dla mnie ważne, PODOBNO elektryka działa, klima też (zgaduję że przy M60 jest już na nowy czynnik) jak jest naprawdę nie miałem jeszcze okazji sprawdzić

    wątek kieruję głownie do ludzi mających pojecie o M60 w pojemności 4 litrów zestawionym ze skrzynią 4hp30 bo to jest największa niewiadoma tego auta - resztę rzeczy zawsze traktuje jako "do wyprowadzenia" biorąc pod uwagę swój aktualny stopień wtajemniczenia w e32

    przewijają się co jakiś czas wątki M60 z którymi nikt nic nie potrafi zrobić, na BKP był jeszcze kilka miesięcy temu wątek kogoś kto za nic w świecie nie mógł się dogadac z kulejącą 4 litrówką, nie pamietam już ale chodziło chyba o cewki, ze skrzynią też jest dramat bo remont 5HP kosztuje nie mało i od razu mówię że sporo więcej od 4HP

    przy M30 wszystko robię sam, nie wyobrażam sobie sytuacji że przy zmianie auta nagle wszystko będzie trzeba komuś zlecać, awarii skrzyni wogóle nie biorę pod uwagę bo przy obecnych cenach auto poszłoby od razu do rozbiórki, zresztą nie pierwszy raz...

    z wyposażeniem też nie jest różowo, obecnie 730i dochrapało się dużo więcej niż ten long kiedykolwiek posiadał, przekładka "rarytasów" z jednej do drugiej byłaby ciakwaym rozwiazaniem ale w obecniej sytuacji finansowej raczej brak szans na to żeby kupić 740 będąć w posiadaniu obecnej...

    740iL wydaje mi się dość rzadko spotykanym autem, w ciagu kilku lat siedzenia w temacie e32 takich aut przewineły mi się może ze 2 sztuki i to tez nie na żywo tylko gdzies na forach albo w relacjach ze zlotów - stad pytanie w temacie?
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    sz4l0ny zapodaj jakieś zdjęcia autka.Nie ukrywam,że mile widziałbym taki silnik w moim Langu ;) najlepiej ze skrzynią manualną ;)Musisz sam zadecydować czy warto zmienić,mogę ci tylko napisać,że jesteś posiadaczem najekonomiczniejszej wersji e32 jeśli tak to można nazwać.Jeżeli nie zrazi cię większe spalanie i bardziej skomplikowany silnik to czemu nie.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    marek chcesz zdjecia to prosze bardzo





    rozumiem co masz na mysli pod haslem M60B40 + manual bo widzialem ten zestaw w akcji juz nie raz i jest to masakrator, niestety nawet na obecne realnia z naplywem angoli skrzynia do tego to koszt przynajmniej 3 tys, a gdzie do tego zamach i sprzeglo - kolejny wydatek i to calkiem spory, o kosztach przerobienia nie wspomne, w sumie wyszloby z 5 tys co razem z zakupem tego auta robi kwote adekwatna do e38

    pewnie ze 4 litwy V8 fajne, jednak nie to jest dla mnie najistotniejsze, kult mocy i zajawke na upalanie mam jakby za soba, najezdzilem sie troche 5 litrowka i mowiac szczerze na chwile obecna duzo wazniejsze od gangu V12 jest dla mnie np. mozliwosc samodzielnej zmiany swiec ktora przy M30 nie zajmuje 7 godzin i nie trzeba demontowac generalnie wszystkiego zeby sie do nich dostac - a to jest tylko wierzcholek gory lodowej przy M70 ktore jak zacznie gawedzic to smiechu nie ma

    czy 730i jest najekonomiczniejsze nie wiem, w utrzymaniu drogie nie jest, koledzy od e32 poprzesiadali sie na 5 litrowki ktore mnie zbrzydly, wazne jest dla mnie to ze nie musze tygodniami zachodzic w glowe czemu rozlacza mi 6 garow, za co kupie uszczelki pod kolektory albo ktory przeplywomierz znowu daje dupy... M30 robi dla mnie robote i za to go cenie

    spalanie nie jest dla mnie problemem, byl czas ze w poprzednich e32 OBC stale pokazywal 39 i tez sie jezdzilo, teraz jest inaczej, koncepcja byla taka zeby tankowac tylko benzyne i na przykladzie 730i sie to sprawdza, jak moze byc przy 740 nie wiem mowiac szczerze?

    jakie problemy moze generowac M60 moge sie tylko domyslac - dlatego zalozylem ten temat
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Trochę kiepska jakość zdjęć :/ .Tak z ciekawości ile za to cacko?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    ze zdjec i tak niewiele daloby sie dowiedziec, lakierniczo bez rewelacji, w kazdym takim aucie znajdzie sie cos do poprawek i do tego jestem przyzywczajony

    cena niby OK natomiast w przypadku jakiejs wiekszej awari (zwlaszcza skrzyni) trzeba to bedzie przemnozyc przez 2, nie mowiac juz o tym ze w zimie mialem propozycje odkupienia e38 niby do roboty ale za 9 tys

    M60 tez potrafi zkajmanic, co chwile pojawiaja sie tematy takie jak ten:
    http://forum.7er.pl/silnik-drzy-na-w...f0b398d#118099

    gdzie przez 3 strony ludzie jezdzacy e38 probuja dojsc do jakis sensownych wnioskow i generalnie nic konkretnego z tego nie wychodzi, auto zyje swoim zyciem a motor kuleje bo tak chce

    co do tego 740iL to brak w tym aucie gadzetow ktore wrzucilem do 730i, ponowne dozbieranie elektrycznej rolety, rolet bocznych, grzanej kanapy i innych tajli znowu zabraloby ze 3 lata i pochlonelo nie wiadomo ile tysiecy dolarow ;D
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    32
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    sz4l0ny,

    V8 - , wg mnie jeżeli z silnikiem jest ok i blachy, zawieszenia, skrzynia to bym ją brał.
    1. kolor - mój ulubiony
    2. długość L - fajna sprawa
    3. V8 - nie miałem takiego samochodu z tym silnikiem, podejrzewam że koszty eksploatacji i ewentualnych napraw będą zbliżone do V12.

    Samochód należy dobrze sprawdzić, przede wszystkim silnik tym bardziej, że niektórzy użytkownicy mają problemy z tą jednostką.

    Jeżeli chodzi o wyposażenie, to wiem że w tym temacie jesteś "magikiem" i samochód zostanie doposażony we wszystko co tylko będzie mógł mieć :P

    Trudno mi pisać o technicznej stronie czterolitrowej jednostki - nie siedzę, aż tak w temacie.

    Mi się podoba, moją uwagę zwrócił tłumik końcowy po prawej stronie - czy tak ma być ?, czy ktoś coś majstrował ?

    Sory, że dużo Ci nie pomogłem.
    ...tworzenie jest całkowicie nieprzewidywalne i swobodne...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Chyba foto jest odwrócone stąd tłumik z drugiej strony :D :D Zresztą tak jak kierownica ;) Ale auto wygląda ładnie zwłaszcza że to iL :D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    widziałem to auto wielokrotnie ...

    oglądałem też kilka razy z ciekawości tak z zewnąyrz...

    Jeżeli chcesz mogę to m60 zobaczyć , posłuchać itp ... 5hp30 też mogę luknąć z grubsza...


    A ile on za to cudo chce ??

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    bylem, widzialem, mam zdekodowany VIN (dzieki AdamBMW)

    Type code GD81

    Type 740IL (EUR)

    Dev. series E32 (2)

    Line 7

    Body type LIM

    Steering LL

    Door count 4

    Engine M60/2

    Cubical capacity 4.00

    Power 210

    Transmision HECK

    Gearbox AUT

    Colour DIAMANTSCHWARZ METALLIC (181)

    Upholstery ANTHRAZIT STOFF (0422)

    Prod. date 1992-10-30


    Order options
    No. Description
    216 SERVOTRONIC

    241 AIRBAG DRIVER/FRT PASSENGER

    302 ALARM SYSTEM

    320 MODEL DESIGNATION, DELETION

    352 DOUBLE GLAZING

    423 FLOOR MATS, VELOUR

    428 WARNING TRIANGLE

    488 LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER

    499 HEADRESTS IN REAR, ELECTRIC. ADJUSTABLE

    528 AUTOMATIC AIR RECIRCULATION CONTROL(AUC)

    534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

    540 CRUISE CONTROL

    627 TELEFON SIEMENS C3 BED.H. VORN

    660 BMW BAVARIA REVERSE RDS

    685 TELANTENNA F C-NET

    801 GERMANY VERSION
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    sz4l0ny, że tak odświeżę temat, i jak z tą 740iL? Dla mnie te niecałe 12cm to takie małe marzenie ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •