Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

    Witam.
    Walczę już chwile z moją gwiazdą i skoro już tyle zrobiłem powalczę jeszcze ale potrzebuje waszej pomocy bo moi mechanicy chyba nie ogarniają BMW 740i.

    Pomijając dolegliwości które miałem na zlocie wciąż walcze z nierówną praca na wolnych obrotach .
    Wymieniłem już :
    -uszczelki pod kolektorem ssącym
    -oringi na wtryskiwaczach
    -silniczek krokowy
    -odma
    -nowe świece

    to są tylko elementy wymienione, które są związane z ewentualnym drżeniem.

    auto i na gazie i na benzynie chodzi tak samo nie równo.

    chodzi silnik tak dziwnie jak by iskra przeskakiwała czy coś, tak go ciśnie czasem mocniej czasem tylko go tak kolebie i nie równo pracuje.
    na kompie żadnych błędów !!!!!!!!!

    jak by cewka to by pokazało na kompie prawda ?
    BOSS z forum mówił że mogą być też gumki na cewkach które wchodzą na świece, pytałem w sklepie i czegoś takiego nie mają w sprzedaży więc serwis pozostaje ?

    macie jeszcze jakieś pomysły co to może być ???

    Panowie doradźcie coś bo męczy mnie i masa mi ze złości spada ;)

    z góry dzięki !

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...cewke nie zawsze pokaze jako blad. Na cewkach sa "palce", ktore mozna wymienic na nowe.
    Jesli masz gdzies dostep do INPY, daj sprawdzic jak zachowuja sie poszczegolne cylindry, jest tam taka opcja, mozna cofnac ustawienia na fabryczne, bedziesz widziec, ktory cylinder chodzi nie rowno (ale nie ma tej opcji w Inpie dla M60)

    Jesli juz go namierzysz, mozna odlaczyc wtyczke wtrysku a potem cewki i juz bedziesz widzial czy cos sie zmieni lub nie. I moze winowajce wykryjesz.

    Jesli nie masz dostepu do inpy, poscigaj cylinder po cylindrze wtyczku wtryskiwacza lub cewki - tam gdzie nie bedzie zmiany co jest nie tak
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam

    Mam taki sam problem co Max , zauważyłem że jak działa klimatyzacja to obroty są OK . Jaka może być przyczyna ?


    Pozdrawiam

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Panowie miałem ten sam problem, auto chodziło troszkę jak diesel, przeskakiwało szczególnie słychać to z tyłu autka przy wydechach, nie wiem co to było ale dałem do elektryka powiedział że pestka podłączył kompa, skasował jakieś tam "adaptacje" i wszystko jest super.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Panowie miałem ten sam problem, auto chodziło troszkę jak diesel, przeskakiwało szczególnie słychać to z tyłu autka przy wydechach, nie wiem co to było ale dałem do elektryka powiedział że pestka podłączył kompa, skasował jakieś tam "adaptacje" i wszystko jest super.
    Witaj

    Możesz się dowiedzieć coś więcej o jaką adaptacje chodziło ?


    Pozdrawiam

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Jutro podjadę i zapytam, wiem że ustawiał to na zimnym i ciepłym silniku i na pewno na benzynie. Mam nadzieję że zdradzi mi tajemnicę :-) chociaż kawał z niego wała :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jutro podjadę i zapytam, wiem że ustawiał to na zimnym i ciepłym silniku i na pewno na benzynie. Mam nadzieję że zdradzi mi tajemnicę :-) chociaż kawał z niego wała :-)
    Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

  8. #8
    Sprawa bardzo prosta - DME (sterownik silnika) "uczy się", jak ma dawkować paliwo w zależności od obciążenia. Jeśli teraz zostanie zainstalowana instalacja gazowa i nie zostanie ona poprawnie zestrojona, to zdobyta wcześniej "wiedza" sterownika silnika dla benzyny jest korygowana do poprawnej pracy na gazie - w ten sposób rodzi się rozjazd ustawień dla benzyny i gazu, a z czasem dziwne objawy w postaci drgań. Kasowanie adaptacji umożliwia sterownikowi zdobywanie "wiedzy" na nowo wychodząc od nastawów inicjalnych.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    na wolnych bez klimy jest gorzej niz na klimie ale to z uwagi na wyższe obroty jak sie domyślam, no i tylko jest troche lepiej a nie dobrze :(

    pozostaje mi posprawdzać te cewki, jak bede zdejmował fajki czy odłanczał cewki prąd mnie nie trafi :) z tego co słyszałem jest tam spore napiecie , albo coś źle usłyszałem...

    najlepiej jedną cewkę mieć dobrą i po kolei zamieniać , tylko mieć tą dobrą ... ta cewka pasuje od wszystkich modeli i roczników ? np od v12 5.0 z 98 ?

    gazownika mam za ucho wytargać , mógł coś s********* ? bo on za bystry to nie jest bo do dziś dnia mam jakąś pompke wymuszającą obieg bo niby bez tego nie miało auto chodzić :( szkoda tylko że ja jedyny mam taką pompke i nikt poza mną z Was np.też jej nie ma ! ona może też psuć zaworki i cały układ wodny komplikowac jak sie domyślam bo cały czas wymusza obieg wody :( może podjade do kogoś że by ją wyjął ? zgadzacie sie ze mną ?

    ja mam m60 wiec na tym INPY pewnie nie poszaleje :(

    słyszałem że rozrząd też może być źle założony ale nie sądze że ktoś tam grzebał, niby od tego też może chodzić różnie ...
    słyszałem też , że przepustnica może być do regulacji ??? ale mechanik twierdzi że tam wszystko elektronicznie sie ustawia.

    Chcę ją doprowadzić do ładu tą moją bunie ! Już tyle zrobiłem to powalcze ale dostaje szału jak jest usterka a mechanicy sie po głowie drapią , a najlepiej wszystko pokolei na nowe wymieniac tak jak te wszystkie uszczelki !a efektu żadnego :(

    słyszałem też że by odłączyć kleme na 20 min to sie zresetuje autko , co Wy na to ?

    no więc drażni mnie to i ta kierownica która chodzi na pół gwizdka i też nie wiadomo co dalej :( :medit:

    poza tym co mnie denerwuje... byłem w Niemczech i 2 tyś km zrobiłem i za to to autko lubie :) na autostradzie to auto sie czuje jak ryba w wodzie :) S-edc i wio ! pakowne, wygodne , klima ratowała życie przy 40 stopniach :)
    Tuki sie podniecali że jaka ładna alpina he he bo znaczki mam wszędzie zmienione he he.

    Panowie... dzieki za rady. zaczne od najprostrzej akcji, czyli będę odłanczał po kolei cewki czyli cylindry, wnioskuje że jak odłoncze ten zły to auto powinno równiej chodzić ??? mimo że bez jednego cylindra ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    45
    BMW
    740
    Skąd
    3miasto
    Witam Panowie ,

    U mnie były podobne objawy co u Pana Instruktora , tez wymieniałem wszystko okazało się ze katalizator był zajeb@ny i trzeba było zrobić nowy ...

    Pomogło ! Nie potrzebnie wymieniłem przeplywomiez , cewki , świece , uszczelki itd , itd ...

    Pozdrawiam

    B.
    Because life is too short to drive boring cars .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •