Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Heh, no u mnie jest po ok 11,5 na każdym, ale na dwu cylindrach jest po ok 9 (po dwu przeciwnych stronach)

    Słyszałem, że przez nie działającą sondę można wypalić sobie gniazda, ale u mnie nie działa jedna, więc byłyby powypalane po tej jednej stronie. Z tego co rozmawiałem z mechanikami to nie ma tragedii z taka kompresją. (?) Co ciekawe auto w obecnym stanie w lutym na zimowych oponach z zbyt niskim ciśnieniem, niedzialajaca sondą lambda i 3 osobami w środku przyspieszało 0-100 (wg kilku pomiarów) w 9.0 sekund. (fabrycznie 8.4).


    Co o tym powiecie? Próba olejowa? I ew. wymiana głowic? Bo szczerze mówiąc, jeżeli nie jest to przyczyna trzęsawki to wogóle bym tego nie ruszał. W razie czego silnik 2000 kosztuje ;)

    Jak to jest, ponoć M62 i bez tłoka chodzi równo :D Wszyscy zgodnie mi przyznają żeby olać tą kompresję bo to nie jest przyczyna nierównej pracy. hm??

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Wiele Ci nie pomogę bo nie znam się na tym, wiem że sam mechanik Ci tego nie zrobi, musi to być gość który ma pojęcie o elektronice i elektryce.

    Mój robił to ok 2-3 h. Pierw sprawdzał na zimnym potem na ciepłym, kilka razy i ustawiał to na benzynie nie na gazie ( ja mam gaz nie wiem jak Ty ).

    Już parę dni mam ustawione praktycznie nie wiem czy auto chodzi na gazie czy na benzynie, i zastanawiam się czasami jak stoję na światłach czy silnik wogóle chodzi .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Podjadę na dniach do elektronika i dam znać co i jak. Może w końcu się uporamy z tymi przydygami :]

    PS. Ile wziął za robotę??

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Heh, no u mnie jest po ok 11,5 na każdym, ale na dwu cylindrach jest po ok 9 (po dwu przeciwnych stronach)
    za duża różnica wg mnie

    dużo zjada oleju ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Podjadę na dniach do elektronika i dam znać co i jak. Może w końcu się uporamy z tymi przydygami :]

    PS. Ile wziął za robotę??

    150 zł.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Pobawiłem się dzisiaj komputerem i INPĄ.

    Co do silnika, sonda 2 nie chodzi - która to? od kierowcy czy pasażera? Napięcie na niej się nie zmienia - 0,45 trzyma i ani drgnie.

    Błędy zapłonu na 1 i 2 cylindrze, INPA mądrze twierdzi, że leje za dużo na 4 cylindry i chyba są po jednej stronie - pasażera. adaptacja była kasowana, ale wróciła szybko do poprzednich ustawień - czyli telepka. (5min. na wolnych i 0,5min na 3,5tys. żeby się ustawiła na nowo)

    Jakiś błąd wału ale to raczej nie ma z tym związku.

    Jutro zmieniam świece i zobaczymy czy praca się wyrówna, a z sondą podjadę zapewne do elektryka.


    A jak u was postępy? ;)



    PS.

    INPA mówi wiele mądrych rzeczy: panie BOSS - autko ma skręcony przebieg o 70tys. Pozdrawiam serdecznie

  7. #37
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    ....

    Jakiś błąd wału ale to raczej nie ma z tym związku.

    ...
    Paradoksalnie nie lekceważ takich błędów, bo one mogą siać zamęt.... Szczególnie, jeśli po skasowaniu taki błąd wraca.

    Cytat Zamieszczone przez RockR
    INPA mówi wiele mądrych rzeczy: panie BOSS - autko ma skręcony przebieg o 70tys. Pozdrawiam serdecznie
    Jak to stwierdziłeś?

  8. #38
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Heh, no u mnie jest po ok 11,5 na każdym, ale na dwu cylindrach jest po ok 9 (po dwu przeciwnych stronach)

    Słyszałem, że przez nie działającą sondę można wypalić sobie gniazda, ale u mnie nie działa jedna, więc byłyby powypalane po tej jednej stronie. Z tego co rozmawiałem z mechanikami to nie ma tragedii z taka kompresją. (?) Co ciekawe auto w obecnym stanie w lutym na zimowych oponach z zbyt niskim ciśnieniem, niedzialajaca sondą lambda i 3 osobami w środku przyspieszało 0-100 (wg kilku pomiarów) w 9.0 sekund. (fabrycznie 8.4).


    Co o tym powiecie? Próba olejowa? I ew. wymiana głowic? Bo szczerze mówiąc, jeżeli nie jest to przyczyna trzęsawki to wogóle bym tego nie ruszał. W razie czego silnik 2000 kosztuje ;)

    Jak to jest, ponoć M62 i bez tłoka chodzi równo :D Wszyscy zgodnie mi przyznają żeby olać tą kompresję bo to nie jest przyczyna nierównej pracy. hm??

    a wlasnie, byla robiona proba olejowa???

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk

    Jak to stwierdziłeś?
    Dane dot. przebiegu w sterowniku (komputerze?) skrzyni i silnika zostały usunięte. Natomiast ktoś nie zmienił danych bodajże w układzie immobilisera. A żeby ten układ okłamać trzeba wypruć pół auta. Na tej podstawie doszedłem, że przebieg wskazany na desce i rzeczywisty różnią się. Nie jest to jeszcze jakiś wielki przebieg dlatego specjalnie nad tym nie boleję.



    Wracając do tematu ;)

    Próby olejowej nie zrobiłem. Ale chyba źle zrobiłem też pomiar ciśnienia, bo kolega z forum podpowiedzial mi, że powinienem sprawdzać kompresję na całkowicie zimnym motorze.

    Myślicie, że silnik mógł być przegrzany?

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jak INPĄ można odczytać przebieg? Kurcze mam INPĘ i jakoś tym sie nie bawiłem. Mozna jaśniej? Propo drgań też je mam tylko na zimnym silniku rytmiczne drgania czasem większe czasem mniejsze a czasem wcale. INPA błędów nie pokazuje. Wymienione świece na NGK cztero elektrodowe, fajki, wokoło świec sucho jak na pustyni, odma nowa, cewki nawet wodą pryskałem w czasie pracy zero zmian w pracy silnika. Elektroniczna przepustnica wymyta i adoptowana na nowo. Podciśnienia sprawdzana trzysta razy. Jedyne co to uszczelki pod kolektorem nie zmieniane. Od strony zasysania lewego powietrza sprawdzałem samostartem pryskająć po kolektorze. Rece mi opadły już poprostu. Podglądając parametry pracy poszczególnych cylindrów INPA pokazuje równomiernie na wolnych obrotach przy rozgrzanym wychylenia są minimalne, na zimnym są troszke większe i nie równomierne ale wydaje mi sie ze przy zimnym nie będą nigdy równomierne. Auto bez gazu nie widziało LPG nigdy. Co Wy na to? Myśłe jeszcze o wywaleniu świec na nowo. Zrobiłęm na nich 10tys i od niedawna mi sie to zaczęło dziać. Zachowuje sie tak jakby wypadał zapłon minimalnie na którymś z garków. Niestety na tyle ze błędami nie rzuca.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •