Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138

Wątek: silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez Bartez
    Witam Panowie ,

    U mnie były podobne objawy co u Pana Instruktora , tez wymieniałem wszystko okazało się ze katalizator był zajeb@ny i trzeba było zrobić nowy ...

    Pomogło ! Nie potrzebnie wymieniłem przeplywomiez , cewki , świece , uszczelki itd , itd ...

    Pozdrawiam

    B.
    Kolego Bartez, dział Przedstaw się i swoją siódemkę czeka na Ciebie....

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam

    Sylwekk , to samo jest jeśli samochód nie ma gazu tylko benzynka ??


    Pozdrawiam

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    Witam

    Sylwekk , to samo jest jeśli samochód nie ma gazu tylko benzynka ??


    Pozdrawiam
    Podałem przykład z gazem, bo jest taki "obrazowy". Oczywiście adaptacja może się rozjechać od uszkodzeń różnych komponentów (sonda lambda, lewe powietrze).... Jeśli uda się ustalić przyczynę, to najlepiej jest zresetować adaptację, aby nie czekać na efekty samoczynnego strojenia się sterownika.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    45
    BMW
    740
    Skąd
    3miasto
    Witam Cię ,

    Dopiero ogarniam tą Kuwetę , jestem pare minut w 7mym temacie , daj mi czas ...

    Pozdro

    B.
    Because life is too short to drive boring cars .

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Bartez... 3-miasto ... znamy się może ???
    Mamy do siebie blisko ! Jak sie nie znamy to na PW podeślij jakiś nr tel, w przyszłym tyg planuje jakiś szybki spocik na pomorzu ;)

    A wracając do tematu.
    Katalizatory coś mi tam brzęczą i chciałem wstawić strumienice w to miejsce , jakieś opinie ???

    I zapytam raz jeszcze , czy odłączenie aku na 20 min faktycznie robi jakiś ogólny reset w aucie ?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez pasjonat
    Witam

    Sylwekk , to samo jest jeśli samochód nie ma gazu tylko benzynka ??


    Pozdrawiam
    Podałem przykład z gazem, bo jest taki "obrazowy". Oczywiście adaptacja może się rozjechać od uszkodzeń różnych komponentów (sonda lambda, lewe powietrze).... Jeśli uda się ustalić przyczynę, to najlepiej jest zresetować adaptację, aby nie czekać na efekty samoczynnego strojenia się sterownika.

    To jest możliwe aby sterwonik samoczynnie się nastroił ? jak długo może to trwać ?

  7. #17
    Myślę, że sterownik cały czas zbiera informacje i koryguje adaptację. Ale jak długo może trwać dojście do normalności? Nie wiem. Nie ma co zwlekać. Podłączenie do komputera, kasowanko i działamy od początku ;D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Myślę, że sterownik cały czas zbiera informacje i koryguje adaptację. Ale jak długo może trwać dojście do normalności? Nie wiem. Nie ma co zwlekać. Podłączenie do komputera, kasowanko i działamy od początku ;D
    No to innego wyjścia nie ma .

    Dzięki wielkie za odpowiedź .

    Pozdrawiam

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Max, odłączenie aku nic Ci nie da, miałem swego czasu padnięty - często autko stalo przez noc bez aku i nic nie pomogło.

    Rady pana BOSSa są raczej niewiele warte - w moim aucie się z tym nie uporał.

    Ja borykam się z tym problemem od kiedy kupiłem samochód, z tym że to się cały czas nasila. Z braku czasu nie ruszalem, ale ostatnio się za to wziąłem ostro.

    Garść informacji, które mogą się komuś przydać - starałem się w miarę szczegółowo opisać mój przypadek:


    DIS pokazał, że sonda od strony kierowcy nie działa, ale sama sonda jest sprawna - po prostu jej nie czyta! (ktoś ma pomysł dlaczego?? ). Praca silnika natomiast wygląda tak, że to prawa strona (czyli ta po której sondę czyta) działa cała - słabiej!! Przy czym lewej i po prawej stronie te cztery cylinderki chodzą sobie mniej więcej tak samo. Czyli raczej cewki odpadają, bo musiałyby paść 4 na raz. Kiedyś podpiąłem samochód u jakiegoś magika ze jakimś uniwersalnym interfejsem - pokazało błąd czujnika położenia wałka rozrządu i błąd zapłonu w 2gim cylindrze. Po 5 miesiącach DIS w ASO tego nie wykazał.

    Obroty na początku były nie równe tylko co parę sekund, z czasem chodził nierówno cały czas, a później już coraz mocniej nim kolebało i tak jest do teraz. Już nawet włączenie klimy niewiele pomaga.


    Katalizatory były wycięte już w momencie zakupu (ponad pół roku temu) -są strumienice. Zrobiłem od tego czasu 12 000km. Co ciekawe, koleś w autoryzowanym serwisie BMW na początku stwierdził, że "coś jest z katalizatorami". Dopiero później powiedziałem mu, że ich nie ma :D

    Po odpięciu obu sond silnik chodzi tak samo nierówno, z tym że nie próbowałem kasować wtedy adaptacji. Czy odpięcie sond i skasowanie adaptacji wykluczy problem mechaniczny w silniku??


    Moi mechanicy zachodzą w głowę co jest, a znam ludzi którzy w beemkach siedzą od dziecka...


    PS. oczywiście przeplywomierz i silniczek krokowy wymieniałem (mam blisko 735i na części w której silnik chodził równo ;) )

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja rozmawiałem w katowicach z fachmanem co robi same Bm,spróbować wymyć w benz. ekstr. cewki ponoć pomaga, jadę na śląsk 3.08. chce wymyć właśnie cewki,może zmienię świece,czasem nowe świece się żle zachowują i szukamy dziury w całym ,zaczynam mieć podobny właśnie problem z "nierównym" silnkiem, 3,5 L, zobaczymy czy coś się zmieni,potem po sąsiedzku do gościa co ma kompa i trudni się Bm i się okaże co jest.pzdr...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •